Споделена история от Тинейджърски

Просто различна
Здравейте, историята е доста дълга, така, че на когото не му се чете може спокойно да напусне форума.. Работата е там, че съм много по-различна от останалите и винаги съм можела да изваждам всички възможни позитиви и да се радвам на това, което съм.. но с течение на времето научих, че няма двойно щастие и, че заедно с позитивите идват и негативите. На 17 съм и не правя неща, които вълнуват останалите ми връстници, като например да ходя всяка петък вечер, да се забивам със случайни хора, да употребявам някакви незнайни медикаменти и на другия ден да не знам къде се намирам.. просто на мен тези неща не са ми забавни. Аз съм леко интроверт, обичам да се затварям вкъщи, да слушам музика, да рисувам, пея и свиря на китара, защото тези неща ми доставят удоволствие и ме карат да се чувствам цяла.. Започнах с рисуването от 4 годишна, винаги ме е влечало, ходила съм на лагери много пъти, с пеенето малко от по-късно, но ми е страст и съм решена, че в бъдеще ще се занимавам с изкуство, защото го обичам и то във всичките му форми.. На китара свиря от 14 годишна.. също обичам да ходя на училище, математиката е предмет по който съм много добра и химията също.. именно заради това съм получавала безброй подмятания като, , зубър '', , , смотанячка ''.. казвали са ми и много по-ужасни неща, като например, че, , няма да стане нищо от мен в живота и ще се забия в някоя изложба и ще получавам мизерни пари ''. За сметка на това никога не съм била от онзи тип хора, които мълчат и чакат всичко да отмине, а правя всичко възможно за да се защитавам все пак съм човек, който има достойнство. Именно тогава не съм получавала разбиране, а напротив.. само обиди, коя от коя по-гадна.. с времето се научих да не се засягам чак толкова от всичко, просто разбрах, че хората са жестоки и това не може да се промени.. Имам и сестра, но тя вместо да ме подкрепя ме унижава и обижда постоянно.. не знам какво съм й направила.. може би заради това, че е пълната ми противоположност се караме често. Тя обича шумните купони, алкохола и прочие, а както казах-аз обичам боите, микрофона и китарата. Винаги съм си мислела, че нашите я глезят повече, защото винаги когато тя направи нещо нередно само я смъмрят, а на мен ми се излива цялата помия на света! Нямам идея защо, може и да си въобразавам, но е факт, че тя е по-обичано дете, а е по-малка от мен с 2 години.. Въобще, много неща ни делят.. компанията в която излизаме също.. аз още от малка съм предпочитала момчешката компания, защото винаги съм се забавлявала повече с нея.. затова и повечето ми приятели са момчета, с момичетата просто не мога да намеря никакви общи теми. Тя обаче излиза с хора видимо по-големи от нея, някакви разлигавени момичета с които само обсъждат хората.. но не тя е най-големият проблем.. Другата моя странност е, че слушам така наречения кей-поп. За някои от вас това може да е нещо ново, за други не, но нека за тези които не го знаят-това е корейски поп в който артистите са със странни прически, имат много хореография в клиповете си и общо взето е това.. фенка съм на този стил от 5 години вече, имам си своите любими групи и изпълнители.. Семейството ми, хората около мен, дори приятелите ми намират това нещо за странно и дори тъпо.. досега не е имало някого с когото да седна и да обсъждам това, защото всички които познавам на тази тема са тесногръди.. разбирам, че не ги харесват, разбирам, че всеки има своите възгледи, но защо подяволите всеки си налага мнението? В моя клас съм единствена която слуша, всички други са чалгари, освен едно момче, което слуша рок.. може би то е единствения ми приятел от класа, с него сядаме на най-предния чин и много често се е случвало да ни замярат с хартийки отзад, да си пишат бележки по наш адрес, да ни снимат, правили са ни и много по-гадни номера, залепяли са дъвка в косата ми, изхвърляли са мръсни чорапи в раницата ми, слагали са си развалените храни под чина ни и все такива гнусни неща.. бих казала, че момчето, което слуша рок е много затворено, но умно. С него можем да си говорим за много неща, защото много неща ни свърват.. общо взето и той като мен си пада по математиката и понякога дори си помагаме за задачите. Но и на него му се подиграват много, дори са го биели. Винаги го защитавам, но не може двама срещу 20, нали? Както и да е, отклоних се. Когато споменах на нашите за корейската музика, корейските драми, които следя те просто ми се изсмяха. Няма да казвам какви бяха точните им думи, защото ще прозвучат недобре. През цялото време им казвах, че това е музиката, която ми харесва, че това са хора, които са променили живота ми, а те веднага започнаха да ме сравняват със сестра ми.. казваха ми защо просто не бъда като нея, да излизам с нормална компания, да се обличам нормално, да слушам нормална музикаи разбирате ли, те искат да бъда нейно копие.. това е ужасно и ми го казват всекидневно.. Не стига, че с всеки ден постигам нещо ново, нещо което искам, те не гледат тях, а гледат нея и постижението й, че е успяла да изхвърли боклука пред вратата. Та, понеже в моята стая, цялата стена е облепена с плакати на к-поп изпълнители тази моя сестра реши да ми направи много гаден номер.. скъса ги ВСИЧКИТЕ , наряза всичките ми списания и написа бележка в която буквално се гаври с мен. Знам, че изобщо не ги понася, но защо таи тази омраза? Не са я възпитавали нашите явно. Разплаках се. За някои от вас това може да е нещо глупаво, но събирах тези плакати в продължение на пет години и тя постъпи по този грозен начин, не е истина. Когато казах на нашите плачейки, те ми се смяха, казаха, че е абсурдно да рева за някви плакати, които нямат никаква стойност, че реално са боклуци.. като чух това, тряснах вратата и излязох да карам колело със слушалките си.. Та, нито тя, нито съучениците ми могат да ги понасят-нарича ги, , изнежени момченца'', , , педерасти'', всякакви такива неща.. пожелавала е смъртта им, тогава междодругото се сбихме дори. Когато веднъж си надух музика с тонколона и тя влезе, просто се изсмя и ми каза : Пак ли слушаш шибаните си педерасти, защо не се гръмнеш и да вземеш и тях с теб, ще отървеш света от изроди.. Тогава не се сдържах и я ударих.. тя се оплака на нашите и както винаги нещата се обърнаха в нейна полза. Нашите ме наказаха и тя напук си надуваше чалгата от другата стая.. тогава имах само китарата, скицника и микрофона.. рисувах с часове.. това е моята терапия. Понякога дори посрещам изгрева и започвам да го рисувам.. В училище нещата не са по-различни.. когато започнах да слушам, съответно стила ми се промени, имам дори тениска на BTS (корейска група) и оттогава се започнаха всякакви подмятания от сорта на : Вижте я тая, с кви педерасти се занимава.. и всякви подобни.. оттогава ме намразиха още повече, защото при всеки свободен момент надувах моята си музика и това ги дразнеше повече.. намирах утеха само в рисуването и пеенето.. станах по-затворена, не знаех защо светът е толкова враждебно настроени към различното.. Тогава ми писа едно момиче от съседния клас, което каза, че също слуша.. така се опознахме по-добре и се оказа, че имаме много общи интереси.. Искахме дори да излезем.. когато се връщах веднъж от училище имаше на задния двор група от хора, които очевидно пушеха.. оказа се, че това момиче с което си пиша беше там. Отидох при тях с нагласата, че ще се видим и ще си поговорим.. но тя направо ми се подигра.. та, отивам при нея и й предложих да дойде вкъщи, а тя ми каза ( точните думи) : Абе, кво ще идвам във вас, я се погледни, да ти умрат корейците дано. През това време приятелите й се смееха изтерично, а аз просто си отидох.. не съм го правела никога преди, но просто се разплаках и си мислех, че всички са срещу мен. Плачех неутешимо. Тогава просто грабнах блокчето си и си излях емоциите в картина. После сестра ми влезе, видя, че плача и ме попита дали някой от, , моите'' корейци не е умрял. Тогава щях да я убия. После й обясних какво се е случило и тя ми каза : Ми нормално, то тебе кой те иска такава смотана.. това беше ужасно. Като цяло обаче винаги съм била привързана към азиатската или по-точно към корейската култура. Чела съм много неща, гледала съм много клипове и обожавам азиатската кухня.. От две години събирам пари за билети за Сеул и мисля, че имам напредък.. Когато казах на нашите, те ми казаха, че не трябва да ходя там, а на психолог.. стана ми много гадно. Много пъти се е случвало хората да се държат с мен отвратително. Не знам защо.. веднъж дори плъзна слух, че съм преспала с момче от компанията с която излизам, но това не е така.. те са ми като братя, на 17 съм и не съм имала гадже никога не съм се и целувала.. нашите винаги ми казват, че вече ми е време, но аз не мисля, че това е подходящото.. имам други мечти и амбиции, които никой от семейството ми няма.. искам някой ден, дори и да е далеч да стана една известна художничка или певица.. влече ме всичко свързано с изкуството.. казвала съм го на нашите и те ми казват, че от мен няма да стане нищо и най-много да се забия в някое заведение. Те имат други планове за живота ми, аз не влизам в тях обаче.. искат да следвам медицина.. аз уча в езикова с френски и немски, в момента по мое желание изучавам корейски.. Искам да спре, искам всичко да спре.. ужасно е да си сам сред толкова хора. Напишете ми, ако някой слуша, коя е любимата ви група и кой ви е bias-a? Моя е Джин. Та, дайте и някакви съвети..

Коментари

1.   Аз слушам к-поп.
Любимата ми група е БТС И умираамм за ЧИМИНН

2.   Аз съм момче на 20. И аз съм по-затворен. Свиря на китара, слушах к-поп (малко ми омръзна) и прочие. БТС харесвах Ви, а от Twice още си обожавам Сана! :) Изглеждаш ми на приятно момиче, не си разваляй настровението! Ще си намериш готината компания, около НДК знам, че се събират. Не обръщай внимание на никого. Пожелавам ти много усмивки и горе главата!

3.   Можем ли да установим контакт някак?
--

4.   Прослушах някои изпълнения в You Tube-да, това си е музика, която ти си харесваш и нищо лошо не правиш, че я слушаш! Бие малко на черно, но не е-бели хора я пеят, не ми хареса, но защо да те виня, че я слушаш-щом ти харесва лично на теб, слушай си я, аз слушам основно Транс-аз я наричам ЖП музика, защото напълно подхожда на движението на влака-бързо и ритмично! А как позволяваш на сестра си да ти влиза в личното пространство-нямаш ли ключ за вратата, като те няма, просто заключваш и никой няма да ти къса плакатите на групата ти-знам какво е да събираш плакатите им цели пет години, както аз с нетърпение чакам БНТ да пусне някое предаване от Златния си фонд или някои стойностни сериали и филми, които ги няма никъде в мрежата, за да ги запиша на ДВД! А училищния психолог какво мисли по въпроса, учителите, директора? От вашите нищо не става, то е ясно, въпроса е как ще я караш занапред?

5.   Ти се определяш като интроверт. Всъщност не знаеш как да се нагодиш към социума, а ти се иска. Не си намирай оправдания, имаш силна склонност към бягство от проблемите. Ако този коплекс продължи и след тийнейджърските години няма да си намериш пътя в живота и ще си останеш едно голямо дете като голяма част от хората на години да са зрели мъже и жени.

Трябва да се примириш, че ще изглеждаш поне малко като мнозинството. Самоизолацията и бягството не водят до нищо добро.

6.   Мдааа, същата история бях и аз, но не свързана с к-поп, бях си металче. На 17 съм и аз в момента, но миналите ми, да речем 6 години бяха същият този ад, който ти описваш. Нямам сестра или брат и родителите ми бяха една идея по мили и търпеливи, за сметка на това, обаче, всичко извън вкъщи ме смазваше психически. Честно казано, за годините си тогава не ходих на училище във вида в който трябваше да ходя, предполагам и от там свадите ми с хората. Бях малко по опростената версия на готичка и за това в девети клас решиха да ме изключват. Не се случи, но това не промени стила ми, просто спрях в един момент. Да отбележа, че нямах вежди и всеки ден ми отнемаше два часа да се приготвя, само за да ми кажат някакви индивиди "тъпо емо". Не че го правех за тях, за мен си беше чисто изкуство върху лицето ми.
Както и да е.
Предполагам, че игнора е най-добрият ти вариант за сега. Изгради си стена. Изгради си свят. Достигнат ли те нападките, депресията ще те дръпне. Казва ти го човек с хронична такава, именно от жестоки деца. И приятелите ти също са от важност, защото се чувстваш по-добре, няма да ти тежи толкова много.
Не е лесно да оцелееш на ментално ниво като тийнейьжър.
Не слушам к-поп, но харесвам Fake love, Butterfly мисля че се казваше, и Ви харесвам.

7.   Здравей, мило момиче! Напълно разбирам как се чувстваш, защото аз също съм преминала през същата ситуация. Прочетох историята ти няколко пъти, направих си доста изводи за теб. Изглеждаш като интересна и задълбочена личност, но приемаш всичко много навътре, което не е хубаво. Защото цялата тази отрицателна енергия не влияе добре, а точно обратното - съсипва те. Трябва да намериш решение!
Света няма да се промени. Винаги ще има идиоти, хора с прекалено високо самочувствие и самооценка за себе си. Такива, които са ужасно груби, лигави и прости клечки. Да, такива има навсякъде. И колкото и да искаме, не можем да ги променим, но можеш да промениш себе си! А точно това трябва да направиш! Изглеждаш умно момиче, замисли се малко! Ако обръщаш толкова внимание, ако отделяш от времето си за такива хора - ГУБИШ! Знам колко боли, когато никой не те подкрепя, но може би точно това ни прави силни.
Вдигни си самочувствието! Замисли се, колко много качества притежаваш и колко потенциал има в теб. Мечтите са нещо много хубаво - започни да се целиш към тяхното осъществяване! Къде искаш да бъдеш, какво искаш да работиш и т. н.. Започни да следваш целите си, но бъди по-корава личност, защото живота е твърде тежък за добрите хора. Имаш стойност, защитавай си я!

8.   Браво бе хора... за пореден път...
1 коментар е моя? !
И не бях написала само това.. къде е останалото???