Споделена история от Тинейджърски

Дебеличка съм
Напоследък се чувствам като някакъв слон. 18 години, 54кг, 160см ръст. Не мога да отслабна, пробвах диети, пробвах режими... Ми не мога. Ям колкото за мъж. Обожавам храната! С фитнеса също не ми се получи. Имам малко шкембенце, повечето ми се лепка по дупето и бедрата, но поне съм уцелила добрия ген та задника ми върви вирнат като на бразилките :)) въпреки това пак не се харесвам, искам да сваля 3-4 кила и не мога и не мога. Иначе имах връзка с момче с уникалната физика, ама наистина уникална, джудист, 190см, приличаше на стена, само мускул :) никога не съм получавала забележки за тялото си, от време на време се случваше да ме погъделичка по корема и да подхвърли да се стегна, но не знам дали просто не ми е намеквал деликатно, че ми трабва диета?? Според вас много ли съм дебела?

Коментари

1.   Яж си колкото искаш, но просто тренирай повече. Така ще трупаш мускулна маса, а и ще си стегнеш тялото. Така, че ще има двойно-положителен ефект за теб.

Направи го за себе си - ще има много по-голям ефкет.

2.   Един мой бивш така ми намекна да се стегна. Аз го изритах между краката и му казах, че е за да му порасне. След това се разделихме. Аз отслабнах и се стегнах, ама на него едва ли му е пораснал

3.   Ами сама виждаш, че си дебеличка. Не знам защо си пуснала темата. Вероятно искаш някой да те успокои, че не си. Спазвай диета и ходи на фитнес редовно и за нула време ще свалиш килограми и ще се стегнеш. Щом обичаш храната, яж. Но не яж боклуци, а полезни неща. За да свалиш трябва да изгаряш повече отколкото приемаш. Т.е. може да ядеш на корем, но ако на ден бягаш по 100км и още 200км минаваш на колелото, пак ще отслабнеш. Ако не можеш да бягаш 100км на ден, намали дажбата си.

4.   Абе ти луда ли си, няма да отслабваш нито с килограм, е не трябва и да надебеляваш. Така както описваш си супер!

5.   Вие жените сте големи нарциси! И какво ако човек е леко пълен (не казвам, че ти си)??? Просто физика, външен вид и суета - това по-важно ли е от личностните характеристики на човек? Няма значение кг, освен в случаите, когато те застрашават здравословно! Живей си живота и се приеми такава каквато си!

П. С. Не бързайте с нападките. Аз съм слабо момче на 26 - 1, 75 на 73 кг, казвам го защото веднага ще ме обявите за дебел комплексар, който го мързи да отслабва и за това пише така!! Визията е нищо повече от една голяма илюзия. :))

6.   3, ти имаш ли представа колко са 100 км, това и маратонец не може да го избяга, още повече всеки ден! Айде стига сте тролили, супер си е момичето, не знам какво им харесвате на кльощавите кощрамби.

7.   Еми, обичаш да хапваш, а те мързи да тренираш. Какво очакваш да ти кажем, че си си ок пухкава? За мен не си. Първо, излишните килограми са вредни за здравето ти. Второ, ако сега си пухкава, представям си като започнеш работа в офис или като си купиш кола - голяма целулитена свинка може да станеш. Има мъже с фетиш към дебелички, но това е фетиш, продиктуван от някаква тяхна психическа травма, не е комплимент. Аз лично като видя дебелани и ги отбягвам - крещят ми на мързел във всяко едно отношение (работа, домакинство, отглеждане на деца, хобита, пътуване), липса на воля и желание за мъже, които биха ги търпяли каквито и свине да станат.

8.   Номер 6, не всяка, която няма излишни килограми, е "кльощава кощрамба". И не разбирам защо под подобни теми такива като теб веднага си изливат злобата срещу слабите хора, без някой дори да ги е споменавал. Значи ако аз кажа примерно (чисто хипотетично): "Не знам какво им харесвате на тия дебелани", аз ще съм повърхностна злобна кучка, но от друга страна е абсолютно приемливо ти да наричаш тоя и оня кощрамби. Двойни стандарти виждам нещо. Първо, прочети отново първото ми изречение. Второ, някои хора просто не могат да качат килограми, каквото и да правят. Трето, тези, които умишлено не се хранят и свалят килограми до нездрословно тегло, страдат от психично заболяване, състоящо се в нереална представа за тялото си и имат по-скоро нужда от помощ, отколкото от тъпи коментари.

9.   № 7, големи глупости говориш.... Какво му пречи на едно пълно момиче да има хоби или да пътува? Къде е логиката тук? И не е вярно, че мъжете, които харесват по-пълнички имат травма. Защо да се харесват само стегнати тела, не може ли да се харесват и по-пухкави момичета? Всеки с вкуса си. Това, че ти имаш определен вкус към жени, не означава, че трябва да го налагаш върху другите. Това е твоя гледна точка и не засяга никого - това е твоя разказ, както биха се изразили толтекските философи. И ти трябва да зачиташ начина на живот на другите, стига този начин на живот да не застрашава твоя по някакъв начин. И защо обиждаш по- този начин... свине. Мери си малко приказките, за Бога. Не мислиш ли, че обиждаш по този начин авторката и другите пълни читателки на темата. Впрочем авторката е не е пълна. 54 кг на 160 см е нормално. Дори е нормално 60 кг на 160. Не е вредно да тежиш 60 кг, ако си висок 1. 60 м. Такова отношение между тегло и ръст е напълно естествено. Авторке, въобще не си пълна... защо си вкарваш сама глупости в главата. Някакво момче ти подхвърлило, че трябва да се стегнеш. И ти му подхвърли нещо и ще си спокойна - ще сте квит. Какво си заобръщала внимание на такива работи. Не е важно дали сме високи, ниски, пълни, слаби - важна е каква е душата. А красивата душа е красиво лице. А тялото може да е хубаво и когато е слабо, и когато е пълно. Имаш бразилски задник... супер. Задникът ти значи е страхотен.

10.   От ръста си вадиш 100 - това е теглото, което не трябва да преминаваш - в твоя случай - 60 кг. Има си норми, не слушай тук глупости.

11.   Не слушай какво казват другите. Важно е ти да се харесваш, ако искаш да отслабнеш го направи за себе си. Според мен е нужно само да се стегнеш и всичко ще е наред :) въпреки че и сега изобщо не си дебела.

12.   Номер 10, 110 се вади за жени.

13.   Това, че се вадело 110 или 200 или 300 са пълни глупости. защотоможе двама с един и същи ръст и едни и същи килограми да изглеждат коренно различно. Може примерно 1 мъж да е 180 см и 100 кила, но само мускули без грам мазнина, може същия мъж да е пак 100 кила, но да няма мускули, а само мазнини. Е, едно и също ли е? Да не говорим, че и костната плътност и структура имат голямо значение. Има хора с по-едър и по-плътен кокал, които дори и да няма мазнини и мускули, пак си тежат много и не изглеждат слаби.

Имаше една фитнес инструкторка, която се беше снимала преди и след. На първата снимка изглеждаше малко по-дебела, а се оказа, че на нея тежи по-малко. Просто е заменила мазнината с малко мускули и изглежда по-слаба, но пък мускулите са по-плътни от мазнината и дори по-малък обем мускули тези повече от мазнината.

Така че забравете ги тия 110. По-скоро процента мазнини е важен, макар че и той не дава съвсем пълна представа, но все пак е по-надежден източник.

Най важно е как изглеждаш видимо, а не някакви цифри.

14.   От номер 10 до 12: "теглото, което не трябва да преминаваш". Минус 110 е идеалното тегло, а не горната граница. И да, относително е, затова и границите са широки. Просто авторката НЕ е "дебеличка", както са се изредили да пишат, затова написах тази норма.

15.   Този, който ми е дал 1 на коментар 13 да погледне ето тази снимка и пак да ми разправя, че -110 е някаква универсална формула.

http://paleozonenutrition.com/2012/04/25/what-does-your-body-look-like-on-the-inside-more-reasons-to-lift-weights/

16.   Номер 15, аз съм номер 12 и просто казах как по принцип се смята. Това е ориентировъчно и никъде не твърдя, че е универсална формула, нито съм ти давала една звезда. Съгласна съм с коментара ти, и на други места съм го писала - еднакви килограми изглеждат различно на различни хора, освен това е важно дали тези килограми идват от мазнина или мускул, защото мускулът тежи повече. Аз самата съм с десетина килограма под "моето -110", така че това би трябвало да ти докаже, че се ориентирам по тялото си, а не по формули.
Това, което написах, беше уж да "поправя" номер 10, който също май ми се разсърди, но сега виждам, че наистина не съм разбрала коментара му вярно, за което се извинявам.
Не ми се сърдете :))

17.   Иска съвет, защото последно време, хората съдят по външния вид. Малко са тези, който виждат характера.

18.   Ако искаш да отслабнеш за винаги има само един начин и ще трябва да се потрудиш. Първо тренировки с тежести. Не си мисли, че ще станеш като мъж това не е вярно нямаш толкова тестостерон. Тези тренировки имат множество ползи и предотвратяват загубата на мускулна маса, понеже при кардиото се губи предимно мускулна маса и мазнините остават. Предлагам да гледаш видеа по -темата в ютуб има много български фитнес гурота(нещо от сорта на грешки, които жените правят във фитнеса)Препоръчвам тренировката за жени в канала на Радостин Кузманов. Второ калориен дефицит тоест трябва да изчислиш колко калории ти са нужни, за да поддържа тегло и съответно да приемаш 200-500 по -малко но не повече иначе не е здравословно. Аз примерно имам нужда от 2300 за да поддържам тегло, но приемам 2000. Изтегли си приложението cronometer, за да следиш дали микро и макро нутриентите ти са в оптимални стойности. Не спазвай оскъдни диети храни се пълноценно и гледай да не надвишаваш калориите за деня. Има и други неща за изчисляване така че с тези насоки си направи проучване. Успех

19.   Гледай храненето ти да е 80-90 процента чиста храна (не преработена, здравословна) и 10-20 може да е нещо сладко /солено което ти се яде като трябва да си в калориен дефицит и да го включил към калориите си. Може и да имаш 1 ден в седмицата cheat day в който си позволяваш повече, но без да надвишаваш калориите си.