Споделена история от Тинейджърски

Брекети
Здравейте.. миналият месец си сложих брекети сапфирени са не се виждат много.. казаха ми, че ще ги нося около година може и по-малко може и малко повече. Проблема са ми само 2 зъба единия беше малко по напред а другия по навътре, защото е поникнал зад млечния. На 20г съм отдавна се канех да ги сложа.. ако някой е имал горе долу същия проблем в смисъл да не е бил голям може ли да ми каже колко дълго ги е носил и за хората който имат гаджета с брекети искам да ги питам докато ги целувате усещат ли се

Коментари

1.   Здравей, все едно слушам мен, само дето съм на 15 години. Проблемът ми също е само 2 зъба, предните 2 са ми леко напред и трябва да се приберат. Според ортодонтката ми това са най-леките проблеми и изискват по-малко време да се оправят. Трябва да се ходи всеки месец на консултация и пристягане, за да може да се нагласят за правилна подредба на зъбите. И мойте са сапфирени и трябва да ги нося между година и половина и две години. Попринцип зъбите се нареждат доста бързо - само за половин година вече има коренна разлика ( аз съм с брекети от 2 седмици...но съм наблюдавала приятелки и сега имат направо холивудски усмивки). Останалото време (около година) е, за да се запази ефекта, иначе ако се носят година или по-малко, зъбите ще се върнат в начално положение.
За другия ти въпрос - и аз много се притеснявах дали ще се усещат при целуване, но не се! Освен ако с гаджето ти нямате някакви странни фетиши и не си ближете зъбите докато се целувате хаха. Неприятно е да го имаш тва в устата, но пък доста хора намират брекетите за сладки... аз не ги понасям направо, но пък "Трай, бабо, за хубост!". Надявам се да съм ти отговорила изчерпателно. Ако има още нещо, питай, и успех!! ;)
~Ladybug~

2.   Резултат има още на 2-3 месец. Сложих ги септември 2017 и се очаква да ги нося до към ноември 2018. А след като си по-голяма могат да стоят и повече, освен ако не ги затягат много за бърз ефект. И брекетите не мисля че са някакъв проблем относно целуването.
https://youtu.be/abXKMDjbCyk има хубави клипове относно брекетите, нещо не и факти

3.   След 2-3 месеца трябва напълно да сте свикнали. Няма да ги усещате, освен когато с език си чистите зъбите, защото е много дразнещо да имаш храна между брекетите. На някои хора им ходят.

5.   Аз даже свирки правя с тях, ти за целуването се притесняваш
Ж19

6.   Да ти се целуваш и правиш свирки, но аз искам да питам дали някой е целувал човек с брекети за да каже дали ги усеща, защото няма как да знаеме какво става отсреща.

7.   Еми на мен ми казаха, че ще ги нося около ходина, но ги свалих след година и половина.. Всичките ми зъби бяха криви, някои един след друг, един наляво друг надясно, но се опариха за няколко седмици. Не си носих апаратчето затова удължиха срока с половин година та... И да са сапфирени и да са обикновени няма абсолютно никакво значение. Резултата накрая е страхотен!