Споделена история от Тинейджърски

Майка ми е ужасен човек!
Здравейте! Няма да издавам името затова ще кажа от къде и ба колко съм. Аз съм 13 години от Град Стара Загора. (ТРЯБВА МИ ПОМОЩ). Когато съм била на две години нашите са се разделили и оттогава аз живея с майка си по голямата си сестра. Но нещата изобщо не вървят добре. Като малка майка ми непрекъснато ме е била за глупости(неща, които нямат никакъв смисъл), а пък сестра почти никога. Проблема е, че майка ми е пълен ЕГОИСТ и непрекъснато ми крещи как аз не съм правила нищо за никого, че съм била много мързеливаа, пълен егоист и тем подобни. Когато направя някоя тъпа грешка тя непрекъснато ми вика и даже пoнякога ме удря. В шести клас непрекъснато ме удряше само за едни тъпи оценки. Биеше за това, че имам 3 или 4 на някакъв тест(и по точно по математика)Записа ме на уроци по математика, но нещата станаха още по зле... тя ми каза, че съм по тъпа и нз какво, каза ми, че съм била изрод и че никъде нямали да ме приемат след седми клас. Тя е ужасен човек и на мен това бая ми се е отразило. Защото почнах да бягам в шести клас, пробвах цигари и мн ми харесаха, стана още по зле... на ден изпивах по два хела и пушех два пакета солети и изобщо не бях ок. Моля ви помогнете ми!

Коментари

1.   Оплачи се в закрила на детето, не може да оставяш да те бие някаква която се прави на Майка Такива просто не ги съжалявам Махни се от там колкото се може по- скоро, баба дядо или леля ако имаш там също е спасение

2.   Майка ти е много тъпо същество, бягай докато е време

3.   Успокой се! Много деца са уплашени и в същата ситуация. Отиди на този линк: https://sacp.government.bg/контакти
или:
http://detskasigurnost.bg/закрила-на-детето/
Успех!
One girl

4.   Много ви благодаря.... първо ще се опитам да поговоря с нея и ще видя какво ще стане. Отново благодаря!

5.   Аз съм момиче на 16 от година и половина живея с баща си. Майка ми е алкохоличка и много често се е прибира пред нощта пияна и със синини защото се е пребила някъде по пътя. Много ми беше мъчно да я напусна, но нямах друг избор. Тя ми звъни всеки ден да ме надумва да се прибера при нея. Аз ходя при нея събота и неделя.

6.   Предизвикай я да та те удари на публично място пред свидетели а през това време нека някоя твоя приятелка да се скрие и да я заснеме тайно как ти посяга след това директно с клипчето отиваш в "Закрила на детето "и им го показваш . Баща ти що за човек е ако е по - свестен има ли възможност да отидеш да живееш при него имаш правото на този избор след като си вече на 13 ? Другият вариант е сега като почнете училище да споделиш проблема си с училищния психолог . Ако той е свестен и му пука какво се случва с децата в риск ще сигнализира веднага на социалните за проблема ти и те ще те настанят при някой по - нормален роднина ако имаш такъв . Приятелка на моя съученичка така се спаси от баща си насилник, който я беше превърнал в слугиня, биеше я за щяло и нещяло, а малкия и брат винаги го глезеше . След като в новото и училище забелязват ,че има синина на окото веднага я пращат при психолога тя му разказва каква е ситуацията и понеже той е съвестен човек веднага взема мерки и звъни на социалните . Още същия ден я извеждат с полиция от дома и я настаняват при по - нормален роднина . Беше станала нов човек след това когато вече ги нямаше тормоза и побоите .

7.   Пиеш боклуци, пушиш боклуци и после майка ти те биела. Мда. Тя е виновна - не ти. (това е сарказъм) ;)

8.   Виж сега, че поведението на майка ти е отвратително това е сигурно, обаче и ти не си цвете за мирисане. Бягаш от училище, пушиш... с това поведение няма да свършиш добре. А някой ден като затънеш сериозно никой няма да му пука дали е било заради майка ти или заради нещо друго. За това като почне новата учебна година се стягаш и почваш да учиш! В крайна сметка то си е за теб, а не за майка ти, сестра ти или даскалите. Спирането на цигарите си се подразбира, защото вредиш на ТВОЕТО здраве, а не на здравето на някой друг. А след това, ако майка ти пак продължава да се държи кофти, можеш да потърсиш Закрила на детето или помощ от някой роднина (баба, дядо, леля и т. н. ). Обаче преди да го направиш трябва да докажеш, че си отговорен човек и с нищо не предизвикваш гнева на майка си. Защото извинявай, ама ако се явиш там смърдяща на цигари и с не знам колко си не извинени отсъствия, е ами не очаквай много съчувствие и всеки ще реши че си заслужаваш караниците от майка си. За това в твой интерес е да се стегнеш и да докажеш, че с нищо, ама с нищо не заслужаваш такова отношение.

9.   Не ходи в закрила на детето. Изтърпи до 18 и бягай.

10.   Ами стегни се, спри да пиеш и ушиш и залягяй над уроцихе. Бъди отговорна. Помагай на майка си.