Споделена история от Тинейджърски

Вече съм голяма, а много ме е страх
Здравейте! Може да ви се стори малко бебешки моят проблем, но за мен е кошмар! На 16 години съм, а все ме е страх от какви ли не неща. Деца на моята възраст постоянно говорят за убийства, ритуали, паранормални неща и все подобни. Вече започвам да си мисля, че психиката ми се срива. Като стане тъмно ме е страх, много често сънувам гадни работи и все си мисля, че нещо лошо може да ми се случи, на мен или на семейството ми. Чудя се.. 12 годишни пикли със извинение ходят по дискотеки и не ги е страх, а мене 9 часа като стане до магазина не мога да сляза долу... Преди година и половина един човек ме заплашваше по нета, че може някои да направи нещо на родителите ми ако не направя еди си какво и понеже ми имаше фейса аз го блокирах (тогава разбрах, че не трябва лесно да се доверявам на всеки го.. Сякаш беше урок от живота), но до ден днешен ме е страх и това не ми влияе никак добре и още по-гадно е, че не искам да споделям на никого за тази случка затова моля ви.. Дайте някакъв съвет. Благодаря!

Коментари

1.   Порасни.

2.   Поговори с родителите си за това. Те могат да ти помогнат. Според мен е добре да им кажеш и за онази случка с този, който ти е писал. Според мен всички тези страхове се дължат на тази случка с човека, който те е заплашвал. В повечето случаи сънуваме това за което сме ск мислили през деня, така че ако тези страхове се появяват в съзнанието ти през деня е напълно нормално да ги сънуваш нощем. Опитай се да прогониш тези мисли със страха. Но въпреки това не забравяй този „урок от живота” както го наричаш ти, защото е вярно, че не можеш да се доверяваш на всеки, особено на тези, с които си се запознала в интернет.
Както казах в началото-съветът ми към теб е да споделиш с родителите си. Те ще знаят как да постъпят и ще започнеш да ги преодоляваш.
Надявам се да съм ти помогнала!

3.   Номер 1. Опознай хората преди да си правиш фалшиви изоди пораснали ли са или не са :D тва не помагаш