Споделена история от Тинейджърски

За всички тормозени в училище
Здравейте аз съм момиче на 15 години, девети клас ще бъда тази година. Та колкото по скоро идва първият учебен ден реших да разкажа моята история. Аз съм от обикновено, даже бих казала леко бедно семейство, живея само с единия си родител. От първи до пети клас бях тормозена от всички, позволявах другите да ме мачкат, да ме обиждат и да се подиграват с мен. Защото бях много притеснителна, скромна и може би прекалено добра с всички и другите се възползваха от това. Когато влязох в пубертета се промених рязко може би заради че бях тормозена пропуших и започнах да се водя с компании които не бяха в моя стил определено. Точно тогава когато се промених всички започнаха да се държат с мен по друг начин, изразявах мнението си и заставах зад себе си. След време спрях със цигарите и бях си бях като преди само че доста пораснала с много приятели, връзки и хора зад себе си. Този тормоз съм го преживяла в продължение на години и може би днес ми остана нещо като травма и за това не вярвам във себе си напълно. Бих дала съвет на всички които го преживяват, да не се обиждат от думите на другите, да не си мълчат, а да покажат кои са, въпреки че в началото ще ги е срам или може би по скоро срах. И дори да сте по различни на външен вид, да не ви е срам от това което сте. Например ако сте по-пълнички и всички ви го натякват и ви обиждат, вие се мотивирайте и покажете какво можете напук на другите, а не да се демотивирате. Или примерно ако ви казват как сте глупави и имате ниски оценки, седнете и учете да покажете че не е така. Никога недейте да се влияете от хората и от това какво мислят те, защото каквото и да правите вие ще сте непрекъснато в устата им. Аз бях супер мълчалива и мразех хората и факта да съм около тях, а ето че сега след години обожавам новите запознанства и хората. Така че тези които ви се подиграват и са "известните" в училище, след години ще живеят с родителите си и ще се чудят защо не са учили на времето и абсолютно никой няма да ги помни. Не позволявайте другите да ви мачкат и никога не се водете от това какво правят "готините"в училище, защото след време ще съжалявате. Имате много повече потенциал отколкото предполагате и го използвайте както трябва. Аз като малка бях доста тормозена, ето сега съм много общителна, с хора зад гърба си и не позволявам вече да ме обиждат и да ме тъпчат. Просто нещата след време се променят и след години сигурно нищо няма да е същото. Така че си живейте живота и не позволявайте другите да го оправляват. И най-голямата подкрепа която може да имате в този живот сте си самите вие. Тази история реших да я споделя след като прочетох доста истории относно тормоза и реших да споделя нещо и аз. Съжалявам за правописните грешки и се надявам да съм била на някого от полза.

Коментари

1.   Вземи един чорапогащник, сложи вътре сщедин сапун и отиди в парка, да отренираш над някое дърво. Когато някой те затормози други път, просто си бръкни в джоба и им отнесоха мутрата.

2.   Здравей. Благодаря ти, че сподели. С удоволствие прочетох всичко.
Аз съм една от многото, които бая я изтормозиха в училище. Включително и физически тормоз.
Ще се радвам да си пишем. Може ли твой имейл или някаква друга форма за контакт?

3.   Моя съвет е да станетете готини. Момчетата на фитнес, момичетата да си купят яки дрехи, но никога да не забравят от къде са тръгнали и самите те да не стават подигравачи и да не си отмъщават на подигравателите.
Егати кво като си дебела? За един срок даже за по кратко с фитнес и с диета ще станеш егати якото гадже.