Споделена история от Тинейджърски

Страх - шофьорски изпит
Здравейте, след 3 дни съм на изпит за шофьорската ми книжка и съм много притеснена? Как сте се справили с това? Някакви предложения и съвети?

Коментари

1.   Спокойно, всички ни е било страх. Просто отиди отпочинала и дай всичко от себе си.

2.   Като цяло най-важното нещо, което ще ти попречи е точно притеснението. Не се стресирай, седни си, отпусни се, бъди спокойна и уравновесена. Второто важно нещо е, като седнеш да не забравиш да си сложиш колана, че ако не сложиш колан, изпита може и да мине, ама накрая като ти каже изпитващия, че си забравила колана, няма как да те пусне. Случвало се е така на един приятел.
Третото важно нещо е да не бързаш, карай си преспокойно, все пак си с учебна кола и не трябва да си даваш зор за никъде. Карай си на 2-ра, 3-та скорост най-много. Бъди внимателна, гледай си огледалата винаги, оглеждай се на всеки ъгъл и спирай на всяка пешеходна пътека, когато видиш, че има пешеходци. Не се сещам за друго, с което мога да ти дам съвет, то от спокойствието идва всичко. Колкото по-спокойна бъдеш, толкова по-внимателна ще си и времето на изпита ще мине по-бързо. Това е. Успех!

3.   Като си притеснена, вземи си допълнителни часове преди да се явиш на изпит. Щом си притеснена сега, значи има защо. Ще те скъсат. По-добре не си давай парите за изпит сега, а за повече часове кормуване.

4.   Всички сме се притеснявали малко или много за този изпит. Просто отиди и не го мисли толкова, защого ще ти изиграе ооша шега притеснението.

5.   Взе ли изпита?

6.   Как мина? Ако си го взела-честито, ако не си-да не ти пука. Не познавам никой взел го от първи опит. А и ще ти кажа как го взех аз. Първият път бях супер нервна и ме скъсаха. За втория път се бях подготвила. Отидох рано и преди да вляза минах през аптеката, взех си едно шишенце "мента, глог и валериан" и си пийнах. После се обадих на една приятелка и сигурно 30 мин. си говорихме за какво ли не. Важното беше да не мисля какво ми предстои. Чак после влязох в школата. Дойде изпитващият и ми се стори ако не симпатичен, то поне нормален. Помолих да карам първа или поне една от първите, защото знаех, че колкото повече чакам, толкова повече ще се панирам. Та накрая се качихме 2-ма в колата, плюс инструктора и изпитващия. Преди мен кара едно момче. Взе го. Славиха го и после беше мой ред. Направо треперех от нерви, ама се стегнах, мислено призовах на помощ починалия си дядо (той беше страхотен шофьор), запалих и тръгнах. Е, направих разни грешки, но като цяло нищо страшно и ме пуснаха. Само се молех да не ме карат да паркирам, но ми се размина. Стигнахме до един паркинг и ми казаха просто да спра някъде и аз буквално зарязах колата. Слязох и чаках отвън докато вътре си говориха. Какво са си казали инструктора и изпитващия не знам, ама видях инструктора да се усмихва. После ме повикаха и казват "Честито! " и аз само дето не подскочих от радост. И така, няколко години от тогава и си карам редовно.

7.   По принцип, който го е страх от мечки да не ходи в гората, са казали хората.. :) Та като те е страх, значи не е за теб.

8.   Номер 7, това лафче като си го научил - трябва ли да го пускаш на всяка тема тук за шофьорски изпит? :D Вложи си двете мозъчни клетки в нещо по-смислено, вместо да си избиваш комплексите.