Споделена история от Тинейджърски

Страх от буболечки?
Здравейте всички.
Аз съм момче на 17 и от край време се страхувам само и единствено от буболечки. Знам, че тая песен е пята стотици пъти, но исках да чуя някакво по-модерно предложение.
С паяците съм горе-долу добре, но дарвеници, бръмбари и подобни вкъщи малко ми идват в повече. Живея в къща и осъзнавам, че е нормално веднъж на 2-3 месеца да излиза нещо такова, ама за тия тва си е дом повече от на мен, всяка седмица се показват по 1-2 същества и то вечер.
Разбрах, че страхът е преминал във фобия в моментът в който във всеки дом в който отида започнах да оглеждам стените. Вкъщи лятото спя от 6 сутринта до 12 на обяд само защото на светло се чувствам повече в безопасност. Гледам филми или сериали или пиша музика до сутринта и след това лягам. Родителите ми са пръскали с препарати и аз искам да ги накарам да повикат някакви терминатори които яката да си омъртват мястото но те казват че не им се дават 100+ лева за нещо което не е изобщо сигурно.. На мен ми остава още 1 година да живея тук, след което се местя в друга страна, но наистина ще съм доволен ако ми помогнете за това как да прекарам тази 1 година тук по-нормално.

Коментари

1.   Здравей. Разбирам те напълно и на мен са ми фобия. Четох някъде, че мозъка бърка отвращението със страха. Спасение от тях има като стане студено, сега се въоръжи с Райд или някакъв друг спрей срещу насекоми. Комарниците също са голяма помощ.

2.   Че то и аз се отвращавам и даже леко стряскам, като мерна някоя, ама особено ако е едра, хлебарка, охранена такава-слава богу, туй лято почти нямаме хлебарки тука, много малко са, за разлика от предното, но... най ме е яд, когато вкъщи се намъкне някоя миризливка-тогаз направо откачам!! Айде, мухата ясно, хвърчи хвърчи, накрая каца на удобно за теб място, където да я цапардосаш, и готово! ... Обаче миризливката-е няма такава гад просто, след хлебарките, туй са другите насекоми, които направо откачам, като ги мерна само! ... Затова и тях гледам да ги убивам, както мухите! ... И не, няма срамно според мен, че и момчетата се отвращават и дори плашат от таквиз гадини, те са си направо за такова отношение! ... Ако и за това човек ни упреква, просто не си струва да му обръщаш внимание, честно казано! ...