Споделена история от Тинейджърски

Лесбийка.. или просто мъжкарана?
Здравейте, аз съм момиче на 17 години и отдавна знам, че съм лесбийка. Но никой друг не знае, освен най-добрият ми приятел. Имам много приятелки в училище и съм сред 'популярните' момичета, затова се боя да призная истината, за да не ми обърнат всички гръб. Отскоро обаче започнах да харесвам едно момиче от другия клас - тя тренира футбол, носи огромни тениски, смъкнати панталони, бейзболни шапки, бутонки и никога не слага грим. Поведението и също е нетипично за момиче - излиза само с момчетата, шегува си се с тях като с братя, а и откакто я познавам, никога не е заглеждала момче по по-особен начин. Почти убедена бях, че е лесбийка, но скоро я чух как викаше за едно момче "гледай го тоя как ходи като педераст", а и преди съм я чула да подмята някакви такива хомофобски намеци. Това много ме разколеба и сега не знам какво да правя. Да и кажа ли какво изпитвам и поведението и външният и вид показват ли по някакъв начин, че може би е лесбийка? !

Коментари

1.   Това, че е мъжкарана, не означава че задължително е лесбийка. Изказването ѝ, обаче, ме притеснява донякъде. Защо не се сприятелите първо, излезте, опознай я, за да може евентуално да прецениш какво да правиш.

2.   Може би тези изказвания са добър начин да се прикрие. Пробвай.

3.   След като сама твърдиш че твоето поведение не може да подскаже на другите че си лесбийка, защо смяташ че нейното може да подскаже ориентация?

4.   В същото положение съм само че мъж гей на 25 години съчувствам ти

5.   Ще се познаете взаимно ако имате по-близък контакт. Покани я на кафе извън училище, но така че да не усети, че е по-специална покана. Ако харесва жени и теб специално, няма да се подразни на поканата и... как да ти кажа, усеща се когато една жена те желае.
Виж, харесвай жени и каквото прецениш, че ти харесва, показвай го, майната им на хората и какво мислят, навсякъде около нас се разхождат лъжци, лицемери, зависливи и зли хора. Те ли ще те съдят? Бъди себе си.

6.   мъжкарана е, не е лесбийка не се надявай

7.   Гледай песента на Ally Hills- How to know if a girl is a lesbian. Хахах обожавам я. А сега сериозно- има огромен шанс да е лесбийка. Хомофобските коментари може да са само защитен механизъм. Най-добрата ми приятелка е лесбийка и постоянно се шегува с това, казва неща, които не мисли наистина. Страхувам се обаче, че ако това момиче наистина е хомофоб, може да те нарани. Ако ѝ признаеш чувствата си и тя ти се развика например или разкаже на всички за случката. Има ужасни хора на този свят. Не искам да те плаша, просто съм честна. Според мен ще е най-добре, ако почакаш още малко, навъртай се около нея, опитай се да завържеш разговор. Ако се сближиш с нея лесно ще измъкнеш информацията. Можеш само да подметнеш нещо за някое момче или дали си има гадже, ако реакцията ѝ е гадост, момчета, значи ситуацията е ясна. Или ако имаш някой доверен приятел, на когото можеш да споделиш за ситуацията, може да помогне. Успех, пиши какво се случва, че ми е интересно!

8.   Пофлиртувай и ще разбереш. Иначе много lgbt хора (ососбено в гимназията) се опитват да се прикрият по този начин. Или пък не могат да приемат, че те самите са с друга ориентация.. Много зависи от човека, аз бих я сталкнала в социалните мрежи за повече инфо. :'')

9.   И аз съм лесбийка и имам някакъв опит с такива момичета, аз се държа по абсолютно същия начин с момчетата и се обличам така.. Определено е такава, но все пак внимавай. Не се доверявай лесно на хората!!