Споделена история от Тинейджърски

Как да кажа на родителите ми че съм гей?
Здравейте!
Аз съм гей и съм момче на 14. Не ме е срам да си призная че съм гей, но се чудя как ще реагират родителите ми или по-точно майка ми като разбере. Май майка ми е против гейовете защото преди време беше видяла едни момчета да се целуват и каза "Как може да се целуват" нещо такова беше. Та... та как да им кажа?

Коментари

1.   Не знам кой те бута, а ти сигурен ли си на 14, да им казваш? ! Естествено, че никой родител, освен той/тя самите гейове, няма да ти се израдва. Не си длъжен да обясняваш, но не ги и вкарвай в това приключение. След 10 години те сами ще се сетят, сега най-много да изядеш някой кютек.

2.   Пич, няма как да им кажеш! Това ще им разбие сърцата и всички представи за живота, въжделението за внучета и т.н.
При теб планът за действие се състои от 2 стъпки:
1. Ставаш на 1 години и се изнасяш от къщи
2. Започваш работа и постигаш финансова независимост
Едва тогава можеш да им кажеш...
Но ако си мислиш, че в близките години ще си водиш гаджета вкъщи - просто забрави.
Баща съм на деца около твоята възраст, и ти казвам, че някое от тях ако ми снесе подобен ужас вкъщи ще стане трета световна война!
Според една от дъщерите ми съм сексист, расист и хомофоб, а аз не съм си променял възгледите от 30 години, а тогава никой не ме е възприемал като такъв... Да, около 0,8% от хората са генетично осъдени да са хомо, но наистина - това да е в семейството ти е супер обезкуражително и неприятно... Едно време като са имали по -7-10 деца едното и да е хомо - голям праз. Сега обаче като имаш 1-2 деца, и едното да ти каже, че е гей си е направо ужас...

3.   Може би майка ти се е възмутила, че се целуват на публично място, нищо повече. Щом не е имало изказвания изключително срещу хомосексуалните, не смятам да е крайно затворен човек.
Просто и кажи, че не харесваш момичета, но харесваш момчета и това е. Без повече обяснения, няма и нужда от тях.
Тя като майка ще ти подскаже ако има нужда да и споделиш нещо повече, а и как и кога да споделиш/споделите и на баща ти. Все пак зависи и с кого си по-близък, ако пък смяташ, че можеш да говориш с двамата едновременно, още по-добре.
Аз съм майка на двама сина и още докато бяха по-малки съм им говорила за любовта между хората без значение пола им. Просто любов между двама. И двамата са хетеросексуални, вече се знае категорично, но не б8х имала проблем ако бяха и хомосексуални. За мен е важно да са щастлива, всичко друго е второстепенно.
Така им кажи "харесвам момчета и не бих бил щастлив ако трябва да се крия и цял живот живея нечий чужд живот".
Успех!

5.   А защо трябва да им казваш? Когато си хванеш сериозен приятел и стигнете до сватба тогава им кажи и гледай да си станал самостоятелен тогава. Няма смисъл сега да им казваш, в най добрия случай ще го отрекат, а в най- лошия ще те изгонят от вас.

6.   Не е нужно да знаят. Освен това никой не може да ти казва какво да харесваш и какво - не.
Друг е въпросът, че съвсем не е задължително да правиш секс с мъже, за да си гей. Особено на твоята възраст, рано е, изчакай и не, за да си по-сигурен, знам, че тези неща ги разбираме от малки, но изчакай, за да видиш дали ще имаш сексуално желание към мъже и нужда от секс с мъже, защото не е необходимо, пак казвам. Аз харесвам (няма да споменавам какво), но нямам нужда от секс с тях. Може да изпитваш визуално привличане към мъже.
Моят съвет е да си дадеш време. Родителите ти и разни хора - не е нужно да знаят за интимния ти живот, няма да спят те с теб.

7.   Никак няма да им кажеш. Още е рано да решаваш, че си гей. Влечението към същия пол, особено на малки, като теб, обикновено е нуждата от истински приятел. Развивай се и не се занимавай с глупости сега. Като станеш пълнолетен и самостоятелен, тогава пусни пак тема тук. Това не е ккаране или забрана от моя страна - може да пишеш в сайта когато имаш нужда от помощ или нещо те притеснява, защото има вероятност да получиш полезни съвети и подкрепа.

9.   Едно не разбирам и явно никога няма да го проумея - защо трябва да казвате на родителите си каква ви е сексуалната ориентация? Смятам, че родителите не трябва да ги касае каква ви е ориентацията... най-важното е да са здрави децата! Защото ако аз съм на мястото на родител въобще няма да ме интересува, но и камоли да ми мине през главата дали е гей, лесби или каквото и да е, за мен е най-важното да е здраво и щастливо!

10.   Прочети книгата "Моето разкриване" има я безплатно онлайн. Иначе като съвет мога да ти кажа да се разкриеш само и единствено ако и когато си готов, реакцията на родителите ти може да е във всяка една крайност за това бъди готов за всичко, но ти си тяхно дете и ако наистина те обичат ще те подкрепят, просто в началото ще им е малко по-трудно. Няма "правилен" начин да го направиш, избери най-подходящият и безопасен за теб момент. Пожелавам ти успех!

11.   Не им казвай. :)

15.   До предхоните коментари:
Не е вярно, че всички родители ще отхвърлят хомосексуалните си де, мен майка ми ме прие и днес дори си обсъждаме мъже.