Споделена история от Тинейджърски

Направих ли грешка? Ще мога ли да я поправя?
Здравейте! Искам да помоля редакторите да публикуват историята ми, защото съм много притеснена и не знам какво да правя.
Предварително искам да се извиня, ако има правописни грешки.

Ето я и моята история...
Аз съм момиче на 15 години. Преди 4-5 месеца за пръв път си обръснах ръцете и страшно много съжалявам! Ръцете ми бяха много космати и исках да ги обръсна. Днес разбрах, че не е хубаво ръцете да се бръснат и че космите растът по-гъсти и дълги...

Та въпроса ми е:
При положение, че съм си бръснала ръцете само около 5 пъти, ще мога ли, да си върна пак началното положение на ръцете? Просто искам ръцете ми да са както преди, да са си нормални. Дали сега като ми пораснат космите, след последното бръснене, ще бъде нормално и дали ще стане нормално? .. Повече НИКОГА няма да ги бръсна!
Вие обезкосмявате ли си ръцете? С какво?

Моля без злобни коментари, наистина съм много притеснена!
Много благодаря на хората, които ще помогнат!

Коментари

1.   Епилирай ги или си прави кола маска. С времето спира да боли, косъмчетата стават по-разредени и е много по-добре от бръсненето.

2.   И аз ги бръсна, от години, проблем нямам. Какви да са ти космите е заложено генетично, бръсначът гена не мени. Изглеждат по-дебели и тъмни, когато израстват, но ако ги оставиш да израснат напълно, ще забележиш, че са си все едни и същи всеки път.
Има и друга безболезнена алтернатива за обезкосмяване - с депилиращ крем, ефектът, поне при мен, е същия като със самобръсначка, може би с ден по-дълготраен, но нямам нерви да чакам, хаха. Иначе с епилатор, или кола маска, казват, ефектът е най-качествен и продължителен, но пък аз, лично, нямам смелостта да си го причиня. :D Въпрос на личен избор.
За протокола - момиче съм

3.   Няма нищо страшно. Спокойно може да ги почистваш редовно с епилатор или друг метод. Правя го от 15 годишна и също като теб започнах с бръснене. Няма драма. Става навик на който спираш да обръщаш внимание.

4.   Не е толкова страшно, спокойно. Просто не продължавай да го правиш. Пробвай с кола маска, тя изтънява космите.

5.   Моят съвет е да започнеш да ходиш на кола маска. В началото ще те боли повече, защото космите са ти станали по-гъсти и дебели, но след втория, третия път болката е по-поносима. Космите ти ще станат по-тънки и ще се разредят. Ако нямаш възможност да ходиш на кола маска, или те е страх от болката, си прави кола маска сама, пак е добър вариант! Успех!

6.   Ползвай епилатор или депилатоар

7.   Ауууу, голям проблем! УжасТ!

8.   Ръце се обезкосмяват с кола маска или епилатор. Бръсненето наистина ги прави по-гъсти и дълги. Щом си започнала вече трябва да продължиш да ги махаш. Купуваш си една кола маска или отиваш на козметик. Ако имаш епилатор, и той върши работа. И с двата начина не е особено приятно, но ще стиснеш зъби. За кола маската косъмчетата трябва да са 0, 5-1см. дълги. За да ги изтръгне от корена.

9.   Аз не си обезкосмявам ръцете, хем съм брюнетка и се виждат. Не виждам смисъл освен ако не си с мъжко окосмение.
И не е вярно, че космите стават по-гъсти след бръснене. От 15 годишна си бръсна краката (не понасям кола маска) и сега на 30 космите са оредяли значително

10.   Точно ако ги скубеш /както са ти казали/ може да стане това. Като си ги обръснала, де факто само си ги срязала и нищо не става. Но по-добре недей, грозно е.