Споделена история от Тинейджърски

Снимките от бала - пълен провал
Здравейте, хора! Имам нужда от съвет какво да направя в следния случaй. Наскоро си получих снимките от бала след 3 месеца. Всички снимки са под всякаква критика, размазани или отдалеч, на които нищо не се вижда... Даже с телефона ми щяха да станат по-хубави. За видеото да не говорим. Изрязано оттук оттам, все едно някое дете го е правило. Снимките нямат абсолютно никаква обработка. Да не говорим, че има снимки на други класове при нашите. Хубавите снимки са единици. Как да постъпя? Все пак сме платили по 80 лв на човек, а снимките не стават за нищо. С телефона си направих по-хубави... Тая фотографка е за линч. Развали ми настроението.

Коментари

1.   Същата простотия ми се случи и на мен преди 7-8 години /мъж съм/.
Едната съученичка имаше някакъв чичо, който уж беше оператор с техника и взимаше по- евтино. В последствие се оказа, че това му е било като хоби, а всъщност работи по строежите, смях голям.
След дълго закъснение, дисковете пристигнаха. Освен бала имахме и дипломни защити. Във видеото и снимките почти ме нямаше, а навсякъде беше съученичката чиито чичо е снимал. Всичко беше адски орязано, имаше и други класове, а доста хора почти не се виждахме.
Много псувни отнесе този "оператор". Заради това трябва да се внимава кой се избира, защото връщане назад няма.

2.   Ето ти решение:
Събери класа, кажи им да си облекат балните костюми, заведи ги в някой луксозен бар и се разходете малко из града.
Кажи им всеки да снима с телефона си и да прати по месинджър в групата на класа.
И не на последно място - изкарайте си добре.

- Алтай

3.   Спокойно, хаха, и при нас е същото положението.. И ние това си говорихме с приятелките ми, ние с телефоните по-хубави щяхме да направим... ние имаме обработка, но е толкова отвратителна, че.. цветовете са мега крещящи и ярки, отвратително е. :DDDD Смешно е

4.   Разкзжи това във фото-фурума.
https://photo-forum.net/
Покажи снимките, кажи коя е фотографката, колко ви е взела и т.н. Колегите и ще я оправят ;)

5.   Понеже не можеш да повториш бала, приеми го философски: платила си 80 лева за първия си хубав житейски урок - а той е: не се дава поръчка за нещо (стока, услуга) на фирма/човек, които нямат сериозни препоръки от предишни клиенти.
Убеден съм, че нито сте взели няколко оферти от различни фотографи, нито сте поискали да ви покажат подобни снимки от минали балове, които са снимали.... вероятно някой е казал "абе имач аз тук един познат фотограф... " и хайде, изгоряхте с по 80 кинта на човек... Не всеки, който има фото и видеокамера вкъщи е фотограф...

6.   Така ще се получава, защото отдавате прекалено много внимание на една отживелица! Аз не си правих бала и по-добро решение скоро не съм вземала. Взех си толкова хубави неща, които ще са ми полезни и обиколих супер места.
Ж19

7.   Така си е-това е майсторство, което се учи! Грешката е, че фотографа не е избран предварително! Има и професионални фотографи и оператори, които имат сайтове, където имат и примерни снимки-око да види, ръка да пипне! Нека сега да видим:
http://kolev-photography.com
Тук е пълно със снимки, от които човек може да съди за майсторството на фотографа! Този е от Варна, но професионалните фотографи си качват примерни снимки в сайтовете, за да имат клиенти-след абитуриентския бал, следващото вълнуващо събитие е разбира се, сватбения ден! Тук фотографа също се избира предварително-все пак снимки и филм получават много повече хора, отколкото тези, които получават снимки и филм от бала!

8.   Ние уж събирахме пари, за да ни снимат всички. Мен ме има на 5 снимки, на 3 от които съм на заден план разфокусирана, а кифлите имат около 30 снимки. Имам чувството, че всички събрахме пари за тяхната фотосесия, защото те уредиха фотографа, а сумата за човек беше сравнително малка.