Споделена история от Тинейджърски

Защо се караме?
Здравейте на всички. Като за начало искам да ви благодаря, че сте отворили моята история и се надявам да напишете коментар и да ми помогнете.
Така започвам и с моята история. Аз съм на 16 год. и с гаджето ми сме заедно от година. Всичко д чудесно, наистина много го обичам, нашите също го харесват. Просто всичко е перфектно. Но последният месец, нещо се случва. Караме се за глупости, аз му се сърдя, той също. Имам чувството, че това е защото не правим секс. Пробвали сме, но не стигаме до никъде. Просто мен ме е страх. Искам, но ме е страх.
Та въпроса ми е дали, защото не правим секс и има един вид “сексуално напрежение”, затова се караме.
Благодаря ви предварително. :)

Коментари

1.   Честно казано и аз бих се изнервила, ако гаджето ми една година не иска секс. Просто в интимните връзки хората затова са заедно иначе са просто приятелчета или съквартирантчета... не разбирам защо навлизаш във връзка, когато не си готова напълно за това..

2.   Не вярвам. Сексуалното напрежение може да доведе и до спорове, но обикновено води до секс, с това се свършва. Наравно с напрежението има и силно желание. Всички двойки имат споровете си, за добро или лошо е тенденция, че повечето спорове са за глупости. Веднъж с приятеля ми се карахме два дни за смисъла на едно изречение, а дори не беше важно изречение. Майка ми и баща ми от 20 години спорят за синьо-зеленият цвят дали е повече син, или повече зелен. Приеми го за част от всяка връзка, няма как да бъдеш с някого дълго време и никога да не се карате за нищо. Научи се да отстъпваш за дреболии и да не се ловиш за такива. Сама виждаш, че е безсмислено и се вкарва напрежение, което понякога ескалира повече. Колкото до сексът, струва ми се, че ти се иска. Не прибързвай с решения и не приемай споровете за показател, че трябва да си легнеш с някого. Ако си готова да бъдеш интимна с него, добре, знаеш за предпазните мерки, имаш глава на раменете си, но не го прави с цел да го задържиш и да спрете да се карате. Сексът не е най-добрият миротворец, не влияе точно по този начин.

3.   Надявах се че чета нормална история докато не стигнах до частта ''може би защото не правим секс''... Ако потраете още например 2-3 години тъкмо да укрепите връзката си няма да ви стане нищо...

4.   Благодаря на всички за коментарите. Най-вече към коментар номер 2. От писателката :)

5.   Карате се защото сте незрели и сте просто гаджета, не търсите обвързване. Освен това едва ли ще поясниш какво е това "не правим секс. Пробвали сме, но не стигаме до никъде. ". А страхът си е основателен при несериозни намерения, каквито са във вашия случай.

6.   От писателя. Обръщам се към номер 5. Вижте аз имам сериозни намериени към този човек, както и той към мен, поне така покзва. Разбирам, че сме незрели, но не смятам, че в това е проблема.
Опитвам се да кажа, че просто искам да го направим, но ме страх. Точно поради тази причина според мен се караме, Аз се обвинявам, че един вид не мога да направя тава, което искам. Просто исках да попитам всички вас дали заради този яд на ма себе си, се карам с него.

7.   Към 1 и 5 - абе, хора вие нормални ли сте? На 16 години са. Почнали са връзка като са били по на 15, нормално е да не са правили секс след 1 година. Това, че не са правили секс не означава, че я е страх от обвързване. То, по тая логика тези дето дори не са гаджете и не се познават и правят секс и те ли имат сериозни намерения? Или мъжете и жените дето имат са имали много различни партньoри сигурно и те са имали желание за обвързане.
Като момичето не е готово, не е готово. Не я карайте да прави нещо, което ще съжалява.

До авторката: Карате, защото макар и да се мислите за големи - не сте. Незрели сте още. Хормоните бушуват, ядосвате се лесно. Това е. Перфектна връзка няма.

8.   От писателя. Страшно много ти благодаря намер 7. Много си прав(a).
Вече впрочем сме доста по–добре, защото поговорихме и осъзнахме, точно тово, което ти написа.
Благодаря на всички. :)