Споделена история от Тинейджърски

Старомоден баща
Здравейте! Аз съм момиче на 16 и имам приятел на 20, с който сме заедно вече от почти 2 години. Проблемът е, че не казах отначало на родителите ми за него, защото знам що за баща имам. Майка ми разбра за него, запознаха се, хареса го и като цяло прояви разбиране, но не казахме нищо на баща ми, защото в неговите очи винаги съм малка, за да си имам приятел, трябвало било да уча, а гаджетата били разсейвали, а аз съм отличничка! И наскоро ми взе телефона бил се съмнявал с кой си пиша и какво правя, влезе в галерията и видя снимките ни с приятеля ми. Страшно много се ядоса, каза ми, че съм била курва, изплю ми се на лицето - той напразно ли си давал парите за да ме изучи.. каза ми, че вече нямам баща и да си стоя с гаджето. И ме пита защо съм крила от него? Ето защо. Защото винаги е бил консервативен, хокал ме е за най-малкото нещо и това, че си имам приятел за него означава, че съм изложила семейството... Каза ми, че вече няма да ми дава пари и ще ме изключи от училището... Може би направих грешка, че не му казах... Как мислите?

Коментари

1.   Виж аз съм почти на твоята възраст. И при мен е така, но е баш. Съвета ми е да поговориш с него и да ми обясниш, че ти вече не си малка и имаш право да избираш. Докажи му, че ти не се влияеш към лошата среда ( дано всичко да ви е ок. И момчето да те обича ) запознай го. Сближи се с него. Говори с майка си тя ти е опора. Тя трябва също да ти помогне, затова споделяш, за получиш съвет. Дано всичко се нареди и найстина да започне да те възприема като голяма, а не като 6 годишно момиче, което си играе с кукли. Дано съм ти помогнала и късмет.

2.   Какъв боклук! Като навършиш 18 се изнасяй и не го търси повече. Нормален баща няма да реагира по този начин...

3.   На мен първото ми гадже беше, когато бях на 17год.
Предполагам, че с този си правила секс.. Ами, малка си да. Как да не си? ! И баща ти не е старомоден, а нормален.
Ако имах дете сега, със сигурност нямаше да бъда като майка ти, а като баща ти.
И какво общо има с това, че си отличничка? След няколко години ще разбереш, че дали ли отличничка или не си няма почти никакво значение в тези години сегашните!
И още по - малко е причина да излизаш с батковци...
И няма смисъл да криеш, така или иначе щеше да разбере.

Ж22

4.   Като си родиш дъщеря, отгледаш я до 16 и разбереш, че се вижда с някой от много време без да те информира ще разбереш дали баща ти е старомоден или не е ;)

5.   Аз мисля, че историята ти е една тъпа измислица защото не вярвам да има баща, който ще ти каже, че си курва и да ти се изплюе в лицето. И най-строгия баща така няма да постъпи както ти си го описала. За мен е ясно, че ти преувеличаваш нещата. Ама и ти си много "нормална" да имаш приятел от 14 годишна. И няма начин да не правите секс. Ти това смяташ ли го за нормално. Не ми се вярва и да си отличничка.

6.   Ами баща ти май е педал.

7.   Като казваш "старомоден", не ти ли е минавало през ума, че мнението и опасенията на баща ти не са въпрос на "мода", а са в резултат на житейски опит, наблюдения и грешки?
Замисли се за това!
На 16 години наистина си малка, колкото и да ти се струва че не си. И наистина това ти са най-продуктивните години да учиш и да се подготвиш за бъдещето си. "Приятел" винаги ще си намериш... Ти какво си мислиш, че този е някакъв супер-специален ли? Ами ако се беше родила в друг град, дори в друг квартал? Изобщо нямаше да го познаваш, нали? Но щом имаш склонност "да си хващаш приятели" от малка - някой друг щеше да е на неговото място, и ти пак да си мислиш същите неща за него, за живота, за баща си...
Та проблемът не е нито в приятеля ти, нито в баща ти. Проблемът си е в тебе и в това, че от неразумност и прибързаност можеш много сериозно да прецакаш живота си... Ами ако забременееш? Или трябва да родиш и да станеш майка на 17 (оттам насетне за учене забрави... ), или трябва да направиш аборт, с което рискуваш повече да не можеш да имаш деца, освен всички останали последствия за здравто ти...

Запомни: баща ти не ти мисли злото! Нито е старомоден, нито е изостанал. Той е виждал около себе си много случаи в живота, в които нахакани млади пикли, включително негови съученички и роднини, са си прецаквали живота неслушайки родителите си и отдавайки се на такива "любови". В моя род има 2 такива случая, сред познатите ми - още 3-4. Какво според теб да посъветвам дъщеря си? Да ѝ кажа: "Ми давай смело дъще! Ти ще си първото изключение от трагичната статистика, понеже ти си гениална, приятелят ти е най-големият пич и най отговорният човек на Земята! Ще сте необразовани и бедни, но затова пък многодетни, и ще се обичате цял живот... "
Звучи ти като пълна глупост нали? И си Е пълна глупост...

8.   Момиче на 17г.
Моите родители са същите ама и двамата! Просто е ад. И аз крия от тях, че си имам приятел. Баща ми и мен ме е заплашвал, че ще ме изключи от училище, но вече не обръщам толкова внимание. По-добре и ти не взимай думите му много присърце, накрая всичко ще се нареди от само себе си. Нали не те е ударил или нещо такова? Успех!!!

10.   До всички, които защитават бащата-пожелавам ви и на вас някой да ви се изплюе в лицето. А дали правят секс си е нейна работа.

11.   А защо приятелят ти се е съгласил да не казваш на баща си, вместо сам да му се представи?

Намерил си баткото безплатно каквото му трябва, та докато може.
Разбира се, че баща ти е прав, не е старомоден.
А какъв е приятелят ти?
Ако има сериозно намерения той няма да допусне разправия заради себе си и да те злепостави.

Да не говорим, че бащите са и ревниви.
Да, ако е казал че си еди каква си, това е най-бързият начин да обясни нещата с една дума.
А ако се е изплюл, това пък е най-бързият начин да изрази възмущението си.

А ти на 14, а баткото е бил на 18 закъде бързаш?

И баща ти е питал, защо си крила от него.
Ами той ти го е казал, той е имал доверие в теб и е искал същото, ти да имаш доверие в него.

Сега отиваш извиняваш му се, и да вика, ще мълчиш.
После ще чакаш да видиш, какво ще ти каже.

Ще говориш и с момчето, има ли куража да се яви пред баща ти.
Защото все едно баща ти е дал детето си на някой да го чука ей така, щото нали.
Много е обидно за бащата.
Но днес това изобщо не се коментира.

12.   На 16 години не си малка за гадже, но 20 годишен.... малко ми идва в повече! Не можа ли да намериш някой набор? Някой на 16-17 ами чаак 20 годишен? Няма значение постъпката на баща ти е УЖАСНО ГРОЗНА! Той се е ядосал че, си с толкова голямо момче това е всичко.. Не го подкрепям но просто той се тревожи много за теб. На него му е ясно, че това 20 годишно те използва.

Към номер 10, това е ясно, че правят секс. Ако не правеха това 20 годишното защо да я държи?

Мила, моля те остави го, той е голям за теб намери си по-малко момче..

13.   Бащата ти е прекалил, но ти пък си била на 14, а той на 18? По добре щеше да е да му кажете.
Дали сама си щяла да му кажеш след време и после да се чудиш как да му обясниш, че сте били от еди-си- колко години заедно и че си крила. И пак нямаше да е много доволен.

14.   Започвате връза, като ти си на 14, а той на 18. Сега ти си на 16, а той на 20. Разликата в годините има значние във вашия случай. Ти не си някоя голяма жена, която има поне навършение 18 или 20 та и повече, та да няма значние той с колко по голям е от теб. (Та и обратното); Не се ли замисляш, защо му е на 18 годишен да се разправя с 14 годишна?

Момчетата дето не могат да си хванат приятелка на тяхната възраст отиват към по - малките и заблудените. Щото те си мислят, че като са с някой батко и са много големи и вървежни и те. Използва те и това е. Ако беше мъж на мястото, щеше да измисли как да направи така че да нямаш проблеми със семейството.

Ако правите секс, поне се надявам да ползва презервативи, не да ти вика, че ''ще го извадя'' или някви подобни.

15.   Абе хора, момчетата на 18, че и на 20 са точно с акъла на 16-годишните момичета, кво ви става? Все едно не сте имали съученици и все едно не знаете кви деца са до 18-20! че и до 22-23! Я се оправете! Била голяма разликата, въобще не е! Дори е много по-добре, отколкото с някой на нейната възраст, който не знае къде се намира още! Не че тези до 20 знаят, но поне са мааалко по-пораснали емоционално, защото това трудно се отдава на мъжете. И що да не е отличничка, що за глупости? Една хубава връзка само може да и помогне да се справя по-добре с всичко - училище, тийн израстване и т. н. Толкова сте ограничени, че няма накъде! Мило момиче, явно баща ти много яко ревнува и не иска да приеме, че вече си почти пълнолетен човек. Много ще е трудно да се разбереш с такъв крив и деспотичен човек. Според мен не го прави то страх за тебе, а от ревност и чувство за контрол и притежание. Ще трябва да влезеш в ролята на психолог, че да се справиш със ситуацията. Щом си с отличен успех, ще успееш да намериш решение. Според мен трябва директно да поискаш разговор и да го разпиташ защо смята, че си курва и защо те плюе по лицето и счита ли, че това е зряло и бащинско поведение? Попитай го майка му, твоята баба, на колко се е омъжила и кога е имала деца, попитай го за него самият? Питай го по-доволен ли ще е, ако си обратна или ако не се вълнуваш от другия пол и какво си виновна, че се развиваш нормално? Кажи му, че не чувстваш подкрепата му и обичта му, затова си крила. Кажи му, че си отделна личност и личният ти живот не е редно да се управлява от родителите ти. Питай го баба ти ли му е наредила в кого да се влюби и с кого да излиза? ! Не се предавай, говори, говори, постоянно говори. Извини се, че си крила и че си го направила от страх, но и ТИ искай извинение за поведението му. Смелост, момиче! Животът ти е дал такъв баща, за да се научиш да отстояваш решенията си, не се крий повече! Ако трябва го посъветвай да отиде на психолог или психиатър за успокоителни, НЕ Е нормална такава реакция, при положение, че си гледаш задълженията и дори си с отличен успех. Не се примирявай с подобно отношение!