Споделена история от Тинейджърски

Не ми харесва новата компания...
Здравейте. Аз съм момче на 15 години. От както се помня дружа с едни и същи хора. Бяхме изградили нещо като компания. Някои от тях се присъединиха по-късно, други по-рано, но важното беше, че всички с които излизах можех да нерека приятели. Обаче преди няколко месеца, двама приятели почнаха да излизат с една друга компания от кварталът, от време на време. В един момент станаха част от онази компания, докато едновременно бяха и в нашата. Някак си постепенно онази другата компания почна да седи в училищният двор(където ние седяхме понякога) и почнахме да се сприятеляваме с тях. Отне доста време, но двете компании станаха една. Естествено до преди 2-3 месеца ние си имахме нашето място(не училищният двор, а друго място), те си имаха тяхното и просто понякога седяхме заедно, играхме футбол или нещо подобно когато бяхме в училищният двор. Обаче в момента двете компании седят на нашето място. Проблемът ми с тях e че, просто не ги чувствам като мой хора и не съм се вписал напълно. Освен, че повечето са с 3-4 години по-големи също така и са доста по-различни от нас. Повечето от там пушат трева, постоянно говорят за бой, отделно познават хора които редовно се бият и какви ли не неща. Не се страхувам, че могат да ни направят нещо, понеже няма да ни направят. Просто не си падам много по такива работи. А отделно всеки път когато излизаме е доста еднообразно. Седим на нашето място 4-ма играят белот, а другите седят и ги гледат доста често дори и не говорят. Аз леко се отделих, почнах да излизам с един друг от старата ни компания, в неговият квартал и като цяло седим заедно. Има и други хора които също не са много доволни от това, че двете компании се сляха, но не знам и аз защо още не са направили нищо по въпросът. Какво мога да направя аз, освен да се отделя от компанията?

Коментари

1.   Здравей,

След като не се чувстваш ОК в тази новата компания (общата), потърси си други приятели - ти вече дори имаш приятел от старата, с който излизате отделно.
Игрите на карти или стоенето на едно място (присъствено) определено не са най-доброто, което може да ти предложи старата компания.
Потърси хора с твоите интереси - запиши се на курс, на някакви уроци, танци, нещо което ще се вкара сред нови твои връстници, сред които може да си прекарваш добре.
Не се обръщай назад към миналото - старите "добри" времена във вашата първоначална компания няма повече да се върнат. Стой настрана от хора, които се бият, пушат трева или пият твърде много алкохол.

Успех!