Споделена история от Тинейджърски

Учителят ми по математика ме МРАЗИ!
Здравейте! Наближава училище, а с това пак започнаха притесненията при мен. Тази година ще съм в 11-ти клас, уча в ПМГ профил биология и химия. Та ще започна - Падна ни се ужасен учител по Математика, един 63-4 годишен направо дядо, той си знае материала, много добър математик е, решава отлично задачите-за това няма спор... Но още от 8-ми клас ме "намрази" да НАМРАЗИ ме... умея да решавам задачите, но той винаги намираше начин да ми напише двойка. Стана така, защото аз понеже съм така малко по-приказлив и когато решаваме задачи, и като не съм разбрал питам- Защо е така? Да ни го повтори.. нали това, което не съм разбрал, а него това го дразни и ме сложи в черният си списък.. В 8-ми клас ме остави на изпит, при три последователни две двойки и то незаслужени! На контролните една грешна задача да имам и директно ми пишеше 2. Бях съобщил това на нашите и като ме прати на поправка, но родителите ми са си Директно несериозни хора и все ми казваха- "Да де, нищо де... ти си знаеш, какво от това, ще си вземеш изпита" и тей. В 9-ти клас, пак същата работа - започна вече и да ме обижда, казваше ми "Малоумник"... а може би от класа, аз най-често излизах по желание на дъската да му решавам задачите, но не го оцени... И вече ми писна, престраших се и отидох при директорката, разказах й всичко- тя искаше да разговаря с родителите ми, те дойдоха.. Но това като че ли влоши нещата, оттогава като имаме час по математика, господинът още с влизането застава пред мен и ми казва със силен тон "На дъската! " и прави всичко възможно, за да ми пише 2-ка, пита ме и най-малките дреболии, които пише в учебника. И така вече изминалата година в 10-ти клас, мнооого се надявах да ни го сменят, но за нещастие пак ни е той. Пак същата история се повтаряше, крещеше ми, , унижаваше ме пред класа, понеже е преподавал на времето и на баща ми, и заради това ми казва :"Едно време баща ти, беше същата мижитурка като теб! ", аз си мълча, .. знам че на учител не се повишава тон, но той прекалява.. Един път в 10-ти клас, беше дал една задача от Областният кръг на Олимпиадата по Математика и нарочно каза "21-ви номер да се ИЗМЕСТИ на дъската и да реши задачата", аз съм този номер. знаех, че го прави, за да ме изложи пак, но аз излязох, .. започнах от някъде да я решавам и той ми писа пак 2-ка, с това че съм се бавел.. и ми беше казал "Чакай, чакай да дойде 12-ти клас аз тогава ще ти кажа на тебе, кой съм аз! ", . и пак ме прати на изпит, вече не можах да издържа и се разревах дори пред нашите, защото ми писна от тяхната несериозност, те както винаги го приеха като нещо маловажно, взех си изпита с 5, 30.... и сега вече като разбирам, че наближава пак септември и пак с тази гад по математика цяла година.. направоо не ми се ходи на училище! Не знам вече как да постъпя, нито нашите са сериозни хора, да обърнат внимание на това, нито пък директорката, е да естествено- господинът се фука, че е от 40 години е в това училище.. т, е. никой, нищо не може да му каже! Вече не знам как да постъпя, щото умея да решавам задачите, а той ме прави на глупак, намразил ме е още от 8-ми клас, и ми показва ненавистта си към мен във всеки изминал час!

Коментари

1.   Чесно да ти кажа разбирам те, но при мен случаят беше с новата по бел. Аз действително всичко си знаех по предмета, но все ми праскаше 4-ки в крайна сметка на матурите искарах 5, 50 и ми написа
6-ца за годината. Но в твоят случай ти си говорил с директор, с родители и никакъв обрат на нещата. В крайна сметка опитай се да говориш с учителя си извини му се ако е станало нещо. Просто приложи тактика, в такива ситации се подхожда деликатно, а ако пак не стане ще трябва да го търпиш до края.

Анито*

2.   Записваш го как те заплашва и директно жалба в инспектората! Като преди това си снимаш и всички контролни, на които имаш занижени оценки!

3.   Автора: До номер 2- но той събира контролните, просто ни ги връща-подписваме се и директно ни ги взема-. казва ни, че стоят при него.

4.   Съгласявам се да снимаш тестовете но щом ги взима трябва да измислиш план как да му ги вземеш. Значи ако ги оставя в чекмедже на бюрото му ти след часовете кажи на чистача че си си забравил някаква вещ и вземи теста и го снимай докато не гледа чистача и като излезнеш кажи че не си намерил нещото. Това е от мен дано това ти помогне а ако не се обади на социалните и говори с тях. КЪСМЕТ!

5.   На мен директорката ми преподаваше по математика в 12 клас и тя вече баба на 11 годишно момче Много внимателна беше макар че ми пишеше 3ки предимно аз се притеснявах да не изкарам 2 на контролни Директорката накрая се смили. на 61 е в момента

6.   Не се тревожи тоя учител направо си е за психото, на 64 години пък да ти повиши тон и виж го ти, на ученик ще пише двойки и то НЕЗАСЛУЖЕНО Как си търпял от 8 клас до сега а класа подкрепя ли те какво е станало.