Споделена история от Тинейджърски

Станах пълна нула
Здравейте!
Знам, че вероятно има още много такива истории, но нямам на кого да споделя. Вече от близо две години съм в депресия. Случи се щом влязох в новото училище ( след 7 клас). До преди това всичко беше супер - излизах с приятели, тренирах, забавлявах се. В новия клас обаче попаднах на ужасни хора, които успяха лека-полека да ме смажат.
Чувствам се изключително самотна, почти нямам приятели, (защото се разделихме, покрай новото училище и вече излизаме рядко) родителите ми ме изслушват, но отношението им е пренебрежително и подигравателно. За жалост съм възпитана да бъда тиха и учтива, а и моята срамежливост е просто огромна. Вече почти нищо не ми доставя щастие, дори не желая да излизам, искам да се скрия от света. Преди бях забавна, а сега сякаш съм изгубила себе си. Покрай всички проблеми, качих и десетина излишни килограми, с които се боря вече отдавна, но от тъга, мотивацията ми умира бързо. Моля ви, помогнете ми да намеря някакво щастие в живота си и да продължа напред. Просто не знам от къде да започна.

Момиче на 16

Коментари

1.   Трябва да се махнеш от този клас, послушай ме после ще намразиш още повече света, ако останеш в същия клас. Трябва да махнеш негативните хора от себе си, за да не останеш напълно сама. Аз не се преместих и останах при идиотите и сега съм на 19 сам без приятели, а за момиче да не говорим. Не искам да те стресирам, но психиката ти и щастието са най-важни за теб, просто се махни от този клас и започни наново и не се страхувай от новото училище и новите съученици едва ли ще са по-гадни от тези.

2.   Н1 е прав/а! Щом този клас НЕ ти харесва се премести в ново училище. И аз съм срамежлива, споко. Все пак трябва да се радваме на детските си години, нали? А относно килограмите отиди на фитнес, не губи надежда, защото ако продължаваш така до никъде няма да стигнеш!

⭐ Stargirl ⭐

3.   Здравей,
Първо ще те посъветвам нещо за срамежливостта:
Преди няколко дни бях написала статия за това как съм голяма срамежливка и един много мъдър човек ми каза, , Представи си какво би станало ако кажеш на хората това, което искаш дори и да не го харесат, , и познай, преди няколко дни се срещнах с класа ми поради една работа и се бяхме уговорили да седнем на ресторант, да отпразнуваме новата година и тн. И тогава се сетих за онзи коментар и започнах да говоря каквото мисля и даже с повечето от тях се забавлявахме, за останалите не знам, но аз реших, че ще спра да бъда срамежлива само за да не кажа нещо грешно, което според мен е правилно.
Намери си хоби, то би ти донесло огромно щастие, както при мен е с рисуването, танците, готвенето и градинарството.
Ако се запишеш и на курсове ще срещнеш нови хора!
Успех!

Сладката прасковка

4.   Кажи на родителите си, че искаш ново училище. Майната му на специалността ти, на всичко живота и щастието са най-важни.