Споделена история от Тинейджърски

Не ме пускат на дискотека!
Момиче съм на 15 години и съм единствено дете в семейството. Така ето и моят ``проблем``. С класа ми решихме да се съберем някъде за края на годината и решихме първо да идем на ресторант, а след това на дискотека. Обаче преди малко на мама и казах какво сме решили. И за ресторнтът се съгласи, но за дискотеката не... и ми каза баща ми като се прибере да го питам и него! И ще видим какво ще каже той. Та... искам да попитам ако и той не се съгласи как да ги разобедя да ме пуснат? Да уточня че ще ми е за първи път ако отида(не ме мислете за задръстена ;дд). А може ли проблема да идва от това, че ги е страх да не ми се случи нещо понеже съм й единствена и много държат на мен?

Коментари

1.   Проблемът е в това, че наистина може да ти се случи нещо толкова неприятно, че ти е бедна фантазията - в сравнение неприятността от неотиването на дискотека ще ти се стори като бебешка закачка!
Дискотеките са за лица над 18 години. Малолетните и непълнолетните могат да ходят само на ДЕТСКОтеки, организирани от училище или от детската градина!

2.   Проблема идва от там, че си малка и родителите ти са прави.
Все пак всички са минали през това, знаем какво е. Кажи на родителите си, че ще има учителки с вас, може да се съгласят.

Мег*

3.   Не го приемай като някакво брутално заточение. Нормална родителска реакция. И са прави хората, като виждат какво става по тия дискотеки и какви неща се правят.
И все пак ако те пуснат - умната :)

*Syndrome

4.   А от колко часа е дискотеката? Ако е към 21:30 - 22: 00 я разбирам майка ти. Те просто те пазят и не искат да се случи нещо лошо с теб, както се беше случило на сестрите Белнейски.
*Яса

5.   Ами никой не те мисли за задръстена, аз когаъо бях на твоята възрас също ме ограничаваха с времето и вечерните излизания, а и като се има предвид какво става в днешно време, те го правят защото се притесняват. Знам, че ще ме оплюят доста хора тук, но е така:) Опитай се да ги убедиш, че всичко ще е наред и могат да ти имат доверие. Все пак успех:)

6.   Да възможно е да се притесняват за теб, защото ако ти е първи път, незнаеш какви се събират там, един мой познат го биеха след като си тръгна

7.   Бъди сигурна, че е точно заради това, че си все още малка и се притесняват за теб. Предполагам дискотеката ще е детска, така, че ако сте групичка и има с кой да се прибереш родителите ти биха били по-съгласни, а защо и сама не им предложиш някой от тях да дойде да те вземе. Може да ти звучи тъпо, ама май е по-добрият вариант от колкото да не те пуснат и да си стоиш у вас докато съучениците ти се забавляват ;)

8.   Не ти трябват никакви дискотеки. Гледай си учебниците. Аз 2-3 пъти съм ходил на дискотека с класа и само ми се опънаха нервите-нищо повече.

9.   е кво да ти се случи? освен да те опънат в кенефа

10.   Ееееее какво да ти се случи бе ДЕТЕ!!!! освен да се напиеш, да не знаеш какво правиш, да ти стане лошо, да повръщаш, да се изложиш, да пробваш дрога покрай някойдруг, да си хванеш някой чичко (или по-точно той тебе да хване), да те нае*ат едно здраво и да запомниш тая вечер!!
Все пак ако си умно дете може и да не ти се случи всичко. не ти го пожелавам, ама такива малки като тебе дето много им се ходи на дискотека сте потенциални долни курвички!!

11.   притесняват се, но пък не го разбирам - нали ще сте с класа!
Предлагам ти компромисен варянт - да им обещаеш да не пиеш и т. н и да си те вземат в 12-1 часа
Аз на твоите години съм излизала, да със сестра ми, има разлика, но ми имаха доверие, което аз оправдах.
Случват се лошите работи точно на момичетата, които ги пазят от всичко, като при Белнейски - не ги пускаш, не ги пускаш и ето - стават големи и им се случва

12.   Ей това се казва съдба:) Моите родители са супер демократични хора и биха ме пуснали без проблем, когато бях на твоите години. Но, аз и тогава и сега, не бих стъпила в дискотека. Много ми е тъпо, просто:) Разбирам притесненията на родителите ти, като се има в предвид какви тъпанари киснат по тия дискотеки. Но, от друга страна, мисля, че е вредно така да се ограничава един млад човек. Нали, ако е имал желание, а крак не му е стъпвал, заради разни забрани, в момента, в който навърши 18, ще се измъкне в първия възможен момент, в първото възможно нощно заведение и ще се напие като свиня, защото няма мярка в пиенето - и как да има като не е близвал? Та, думата ми е - всичко трябва да се опита, но с мярка, за да знаеш докъде ти стигат силите и да не се излагаш един ден, държейки се "като отвързан". Защо не постигнете компромис - да те пуснат за час, час и половина и да те вземат с колата после? Не се обличай и гримирай като курва, не се напивай и няма да е чак такъв проблем.

Борония

13.   На твоите години и аз си мислех а-у нашите кво се правят, НО сега съм на 21 и да ти кажа ако имам дете не бих го пуснал, прави са си хората под 18 нямаш място в дискотеките. Аз съм от Варна и тука сме по-цивилизовани-т. е. охрани тва онова, не мога да си представя какво е в един малък град. Аз до 18 не ходих по дискотеки не защото не са ме пускали, а защото не исках... спокойно за всичко си има време

15.   13, кой ти каза че във Варна сте по-цивилизовани? Голям/а гражданин/ка се вземаш май. Личи ти че никога не си излизал/а от родната "цивилизована" Варна, ако беше така щеше да знаеш че охраните ги има навсякъде без значение дали си в малък или голям град. Родом съм софиянка, сега живея в малък град и обикалям редовно цяла България, защото работата ми го изисква. В малкия град си много по защитен в дискотеките-малко хора, по-малка престъпност, няма "големи играчи", а с останалите охраната се справя от раз. Малките варненки са доста по заплашени, престъпността ви е голяма, да не говорим за друго... Колко си цивилизован няма нищо общо с площта на която живееш.
По темата:Ако говориш за детска дискотека не виждам къде е проблема. За нощните заведения по-добре изчакай още поне 5 години :) Едно, че можеш да навлечеш на вашите проблеми с полицията и друго, че там ще те дебнат опастности, за които още нямаш опита да се справиш.

16.   №15 малко си груба към №13, но си права
Аз работя с престъпници. Трябва да ви кажа, че във Варна и Пловдив престъпността е най-голяма, София не остава много назад, разбира се.

17.   Здравей,
Аз съм на 15 години и живея в София. Мама също я е страх да ме пуска, но аз съм ходила 2 пъти (и едва ли ще посетя отново, тъй като не ми беше кой знае колко забавно, не си падам по чалгата, а там само това пускат) на тийн дискотеки тук. Не е нищо страшно- отиваш към 19:00 часа и в 21:30/22:00 ви гонят :Д Алкохол не се сервира- опитах се първия път да си взема, не ми се пиеше, но ме изяждаше интерес да разбера дали сервират... Единственото, с което си тръгнах- енергийна напитка :) Вярно, че има доста курвенски изцепки, но ако си отиваш с компания, с която да се забавляваш и не даваш знаци, че искаш някой да те оправи в тоалетната възможно най-бързо, никой не би те притеснил, а ако го направи, лесно може да се прекрати, тъй като има охрана, както отпред, така и вътре. :) Ако става въпрос за такъв тип дискотека, окей, няма лошо, забавляват се деца от 14 до 17 горе/долу:) Но ако е за късните... Вече всичко е напълно различно:) Може да разясниш малко повече за какъв тип дискотека става въпрос?

Дано съм помогнала и приятно изкарване!!

18.   Мен пък ако питаш няма от какво да се плашиш а и не си сама. Нещата всъщност не са толкова лоши, просто някои взимат нещата напълно погрешно.

19.   Ами според мен родителите ти са много зрели хора. Притесняват се! А и виждаш аккви неща стават. Давта по теелвизията и т. н. Кажи им, че сте голяма компания, че ще се прибереш рано, ако трябва ще им звъниш на всеки половин час! Кажи им, че си голяма и можеш да поемеш отговорност!

20.   Мм незнам може би се тревожат за теб...
Аз съм на 13 и съм ходила 8 пъти на дискотека от както се помня :)
Най-късната, на която съм ходила е била от 23:30 до 03:30 ;ддд

21.   Мен ме пускат навсякъде нищо 4е съм на 14... но все пак не ходи.. но както искаш

23.   Мале хора не мога да ги накарам да ме пуснат

24.   Сега ти звучи налудничено, но радвай се и им благодари.
Мен от 13 годишна ме пуснаха по дискотеки и на 16, 17, когато наборите ми започнаха от време на време да ходят на мен ми беше минал мерака и не ми беше никак интересно.
Всяко нещо с времето си. Знам, че сега няма да ме разбереш...

+ това мнението на родителите, че дискотеките и баровете са опасни места изобщо не е плод на свръхконсерватизъм, остарели виждания, а чиста истина и ти го казва едно младо момиче.
Ако започна да ти разказвам в какви ситуации съм била участник и на какви свидетел ще ти се отще да ходиш..
Дори много скоро в столична уж реномирана дискотека на моя позната сипаха в питието някаква мизерия, за последствията няма да разказвам..

А за коментарите горе дето спорят - поработете 1, 2 сезона в Слънчев Бряг, Бургас, Созопол, Китен нещо такова и да видим тогава как ще ви се стори Варна, Пловдив или София...

Лоша

26.   Ако ваще те пускат отиди, по-добре на диско отколкото да скучаеш у вас сама....

27.   кажи че отиваш у приятелка и се измъкни аз тей навравиx

28.   Знам какво е чуството и наистина е много гадно, но вижте при мен как е аз съм на 12 години и не искат нашите да ме пуснат (не каде ), а в наай-добрата ми приятелка в която сам ходила 100 пати. Таа... ще се сабираме след посрещането на новата година, значи след 00:00 и не искат да ме пуснат. Моля ви кажете ми как да ги обеда да отида, какво да им кажа....

29.   А знаеш ли как хубаво може да те зарибят на химия в тази дискотека?
Херца, Бела-Белинда, Амфета, Джам, Пико, "Бонбонки"....
Тревата не е страшна, защото се оказа, че Арнолд Шварценергер, Барак Обама, Робин Уилямс, Стивън Кинг, Джордж Лукас, Стив Джобс и Бил Гейтс са пафкали редовно, ама са все велики хора – президенти, губернатори, актьори, писатели, сценаристи от световен клас, а последните двама са общоизвестни (само дето на Бил Гейтс хората две неща няма да се научат никога да правят като хората – операционни системи и браузъри :trolleybusface:).
Но разните химии и матряли никога не прощават. Бил съм на антипсихотици и повярвай, абстиненцията е ад в реално време.

30.   Аз съм на 17 след 5месеца правя 18години и мойте приятели ще ходят на дискотека. Ще ми направят ли някакъв приблем заради това, че още нямам 18??

31.   защото си малкото им момиченце и защото точно това друг път не си ходила сигурно в 22 часа си у вас а? и сега нормално хората ги е страх да не се напиеш да не се наебеш с някой да не тръгнеш по лош път и какво не си задръстена а на дискотека не си ходила много ли за голяма се взе а ти не си стъпвала там алкохол сигурно не си пила не била задръстена задръстена си и това е хубаво че не си пияно курве ама не си за дискотека ще разваляш купона или от 50 мл твърд алкохол ще викат вашите да те прибират или ще те карат в спешното там не е за теб по добре си пии сокчето и учи

32.   до номер 1 ае ти в кой век живееш момиче съм от 13 годишна съм по дискотеките и в моя град и други градове и ме пускат и алкохол дават в някой по големи дискотеки в по големи градове ти тряа само някои който като си там да каже че е с теб и да е пълнолетен ако мине проверка да си уж с него дошла и ще се прибираш уж познат нищо друго така че си запази старческите информации недей заблуждава хората

33.   Лелееее.. Момичета на по 12-13 години по дискитеките....
На 15 съм и много искам да отида.. Постоянно убеждавам нашите че съм с компания и с приятеля ми който е на 17 и може да се защити, но не ме пускат и все пак и мен ме е страх.. Ужас!! Някой беше написал нещо от рода на "Аз съм на 12/13 и съм ходила 100 пъти"
Не знам обаче тва за мен поне не е никак нормално!!!