Споделена история от Тинейджърски

Объркана...
Здравейте!
Момиче на 17 години съм и наистина имам нужда от съвет.
Преди няколко месеца се запознах с едно момче, година по-голямо от мен, което тогава си имаше приятелка, но ми казваше, че нещата между тях не вървят. Бях много скептично настроена към това запознанство, понеже лично не харесвам хора, които са обвързани да се запознават някого, таейки задни мисли (по-нататък ще кажа защо мисля така). Писахме си известно време и той ми сподели за проблемите си с нея и как в последно време не се разбират и след това ми направи комплимент колко зряло разсъждавам и колко съм красива. Благодарих и му бях му казала, че вместо да се оплаква на мен нека поговори с нея. Те се разделиха и няколко месеца по-късно той ми писа да излезем, а аз се съгласих.
Та на първо впечатление той беше много разговорлив, целенасочен към определени неща, които го вълнуват и като цяло ми остави доста добро впечатление. Започнахме да излизаме всеки ден, запозна ме с компанията си и семейството. Принципно не обичам да бъда пристискана и този тип избързване ме плаши много, но реших да му дам шанс. Но идва едно голямо НО... Преди дни ми сподели, че искал да ми каже, че реално е таял някакви надежди като ми е писал като ми каза "Като ти писах си помислих "Какво пък, ако не се оправят нещата със сегашната, след време ще пробвам с нея пък каквото стане". Направих се, че не съм го чула, въпреки че ми направи изключително лошо впечатление казаното. Уж сега сме заедно, но започвам сериозно да се замислям с какъв човек се захващам. Първото впечатление се оказа грешно, не виждам никакво развитие в него, мисли доста повърхностно за нещата, бърза за секс и когато му споделя, че съм започнала нещо ново ми отговаря " Ми аз мисля, че ще се откажеш и няма да продължиш както стана и преди". Аз го скастрих заради това изказване и той ми обеща, че няма повече и се извини, но не съм убедена, че няма да се повтори.
Моля ви искрено за съвет, да прекратя ли отношения с този човек защото вече наистина имам доста причини, които ме подтикват да го направя и от друга стана имам чувството, че избързвам и не му давам шанс.

Благодаря ви предварително, че отделихте от времето си, за да прочетете това :)

Коментари

1.   Щом е бил с друга а е писал на теб с надеждата да тръгнете ако със сегашната (вече бивша) не се получи ме навежда че тоя тръгва с момиче само колкото да не е сам и да има какво да прави. Но това е мое наблюдение. Изчакай още малко според мен и ако още не си сигурна какъв е точно скъсай с него.

2.   Момиче отвори си очите и не се занимавай с тоя индивид, и сама виждаш какво иска, защото е сам в момента а по нататък ако и с вас не вървят ще има ''ще пробвам и с нея''(пак план Б)... Нямам думи за отношението му ''няма да стане както стана и преди'' и ти си с него?

3.   За пореден път се убеждавам, че всички малки пикли се държат с мъжете все едно путките им са от злато и диаманти.
То не са критерии, то не са стратегии, чудо на чудесата...