Споделена история от Тинейджърски

Аз съм гей
Аз съм момче на 17 години и съм гей. Проблемът се състои в това, че съм единственото дете в семейството, а мама много иска да си има внуче. При все, че още съм малък, тя все повтаря колко би се радвала да гледа бебенце. Отгоре на всичко непрекъснато ми повтаря неща от сорта кога ще си намеря гадже. Как да и кажа, че съм гей и че тя никога няма да си има внуче? Тя не е добре със здравето /мъчат я много болести/, а истината ще я досъсипе. Не е ли по-добре да изчакам няколко години преди да и съобщя? Но така тя само ще се самозалъгва. Моля, посъветвайте ме!

Коментари

1.   Просто нищо не и казвай, нека си говори... ако й кажеш няма да и стане по-добре.

Успех

2.   Който иска бебенце да си роди. Не си длъжен да харесваш жени заради нея. Мисля, че колкото повече мълчиш, толкова по - трудно ще става.

3.   Я земи си легни с някоя девоика може да се "осъзнаеш"
а майкати я остави да си говори, кажи и че, си млад и семейситво ще правиш към 30 а преди това кариера и приключваш вапроса

4.   Тя ти говори такива неща защото предусеща накъде са отишли нещата. Иначе няма как да говори така на 17год дете. Според мен кажи и всичко тя вече е на половина сигурна. Родителите не са господ, че да живеем по техен образ и подобие.

5.   Здравей! Мисля, че на този етап не трябва да й казваш, още е рано. Въпросът за внучетата стои и при мен, но аз не искам да наранявам майка ми. Повярвай много ще я заболи, ако й съобщиш новината! .... Има толкова време пред теб, не е сега моментът да споделяш тези лични факти за себе си. Повярвай ми, имам най- добри чувства към теб, не казвай истината сега. Пишеш, че майка ти не е много добре, защо е нужно да й причиняваш тази болка, ще я заболи много... Живей си живота, ходи си на училище и не се вманиачавай в тази тема. Има време, един ден може би ще й съобщиш това, но сега недей, не бъди безотговорен към нея, не бъди егоист. Нито ще спечелиш с това, нито тя ще се зарадва и още по- малко ще те разбере. Внимавай с приятелите си, с кого се срещаш. Да си гей не значи, че трябва да обръщаш внимание на всеки мъж, още повече, че има опасни педофили, които могат да ти причинят зло и да се възползват от твоята неопитност.
С най- сърдечни чувства : Майкъл

6.   Мисля, че трябва да й го спестиш. Няма да те разбере за съжаление. Не те опреквам, това е заложено в природата ти вероятно, но чесно казано аз като майка си пожелавам да ме пази господ от подобна новина!

7.   Ще те посъветвам да се обърнеш към жените. И аз съм на 16 год. и си мислех че съм гей, но осъзнах че не съм. Пробвах секса и изобщо не ми хареса (поне само оралния, аналния не ми се ще)! Ако кажеш това ще я съсипе.. Всеки родител не би искал сина му да е гей, вярвай ми. Помисли за наследството си. След теб кой ще те наследи? Аз не бих искал да умра с хуй в устата и без деца! Нали не искаш да разочаровяш майка си? Просто това ще я убие. Вземи погледни към момичетата...

8.   Защо мислиш че си гей? (Дай един хубав аргументиран отговор).
Все пак си само на 17г., може просто да си объркан?
SFA

9.   По-добре и кажи, няма смисъл да я лъжеш тя така или иначе ще разбере. Па кат иска бебе ти може и да осиновиш все пак. Но все още си млад така че има време

10.   И аз имам чувството че съм гей... Ако искаш дай си данни за контакт, скайп или емайл.. Ще се радвам да ми кажеш какво чувстваш за да видя дали има нещо общо с това което е при мен...

11.   До момчето,коментирало на десета позиция и до всеки,който има интерес.Скайпът ми е andromeda_galaxy1994 e mail andromeda_galaxy@abv.bg

12.   Здравей, имаш 2 варианта: сам да й кажеш или да оставиш тя сама да разбере- рано или късно и това ще стане. Ти не трябва да се чувстваш виновен, заради това- не си виновен, че си такъв, какъвто си! Въпреки това, на нея едва ли ще й бъде лесно да го приеме, но единственото, което можеш да направиш е да бъдеш до нея. Дори и да не можеш да я дариш с внучета, аз съм сигурна, че имаш много други качества, заради които тя да се гордее с теб!

П. п. Най- добрият ми приятел също е гей и най- големият му страх е семейството му да не разбере, че е гей... той имаше и доста трудности да приеме, че е гей, надявам се с теб да не е така, макар че почти всеки гей монава през това...

П. п. 2 : Знам, че не трябва да се оставят имейли и други, но много бих искала да оставя, моя: silberweisse@abv. bg
ако решиш може да ми пишеш, както и всички други!

13.   Милица / психолог /Може би за последен път влизам в този сайт, поради прекалена заетост. Искам да ти кажа, че няма нищо лошо в това да си различен от останалите. За някой това е мода, за други наказание, но истината е, че хората са толкова различни, колкото и са еднакви. Рано или късно всеки човек достига да един и същи смисъл, просто пътят на всеки е различен. Хубавото при теб е, че мисълта за сексуалната ти ориентация не предизвиква у теб вина и негативни емоции. Явно си я приел или поне си мислиш, че си. На 17 години юношите като теб все още преоткриват много нови неща и се променят. Дай си още малко време, може би още две години и тогава заяви категорично пред себе си, че те привличат мъже. Аз не искам да оставаш с впечатление, че подлагам на съмнение думите ти. Знам, че сега си вярваш на 100%. Но от опит с хора на твоята възраст знам, че залитането вляво или вдясно е доста често явление. Аз не искам да се отказваш от ориентацията си, дано ме разбереш правилно, просто искам да си изясниш добре нещата, защото е въпрос на време да споделиш това с близките ти или по-лошия вариант да разберат сами или от някой друг. Ако все пак решиш да споделиш с майка си, бъди много внимателен, не всеки родител е с либерални разбирания. Тя също е от тях, доколкото разбирам. Постъпи както е практика в някои страни лошата вест / не визирам твоята история / да се споделя на части, отначало по заобиколен начин, докато човекът е в подходящо психическо състояние да понесе тежката истина. Започни невинен разговор на тази тема, който подновявай всеки път при удобен случай, когато си сам с майка си. Отначало това може да са само въпроси какво мисли, след това, че еди кое си момче ти е страхотен приятел. Доведи го вкъщи, нека се запознаят и майка ти да види, че това е съвсем нормален човек като всички останали. След време сподели, че чувстваш някакви по- особени чувства към него, без да навлизаш в подробности точно какви, след това, че и той май изпитва същите и така до края. Деликатните неща трябва да се казват бавно и полека, много внимателно с много такт. Дано уцелиш подходящите моменти-а те са нито да бързаш, нито прекалено да се бавиш. Нека това, което споделиш да бъде осмислено, да се чувстваш сигурен, че това е пътят ти в живота. Защото не си струва толкова шум за нищо, нали така. Ако усетиш, че майка ти няма да може да понесе това, спри - не бива после цял живот до се упрекваш, че си и причинил инфаркт или нещо друго. Но това пак ти казвам зависи от начина по който ще и поднесеш истината. Не всеки от нас намира подходящите думи, понякога говорим едно, а се разбира друго. Все пак ти желая дано всичко да мине ок, всеки родител иска детето му да е щастливо, а това дали ще имаш деца го решаваш единствено ти. Майка ти може единствено да решава това за себе си, не за някой друг. Правото на свобода, свободно мислене и единственост е неприкосновено. Желая ти много щастие по трудния път, който поемаш, защото в България все още този път е труден. Отстоявай себе си, бъди разумен и всичко ще бъде наред.

14.   Аве чудно ми е как преди 100 години никой не се е определял като гей, а сега стана ебаси модата да го еа... Това част от еволюцията на човека ли е? Защо в миналото е нямало такива? Има теории, че е болест, появила се в последните десетилетия, но не знам...

15.   №14, вероятно да - в момента, в който хората започнат да се репродуцират изкуствено (а този момент неудържимо наближава), половете ще станат безсмислени и предполагам, че тогава ще можем да си ги сменяме като дрехите, както в скоро време ще можем да правим и с външността си. Всичко това (и в частност "гейството") лежи дълбоко в човешкото несъзнавано (или колективно съзнание) и ние не можем да го спрем, нито да се борим съзнателно срешу него. Така или иначе, в един момент ще трябва да го приемем, както ще ни се наложи и да приемем, че циганите се репродуцират много по-бързо от нас и скоро ще са мнозинство...

16.   Науката е толкова напреднала, че може да си имаш дете и без да спиш с жена. Или да си осиновиш. Не се тревожи за бебета още от сега, все пак си на 17. И преди да й казваш, увери се 100%, че е така.

17.   Номер 14, ти си адски незапознат... с каквато и да било история, нали?

18.   И аз бих те посъветвала да не бързаш с признанията. Така или иначе, сега никой не очаква от теб за правиш деца, за да се налага да обясняваш, защо не ги правиш.
А ти напълно ли си убеден, че си гей?

19.   Не е много добре на нормални хора вместо снаха да доведеш зет.

20.   Хората напоследък май нещо се побъркаха. Ми то ако всички станем гейове какво ще стане. Най-вероятно някоя друга държава ще ни пороби като ни види армията от гейове хахаха. Я се осъзнай бе човек, ти въобще пробвал ли си с жена.

21.   До 14: Вие сте явно некомпетентен. Как да не е имало в миналото такива случаи... Още по време на Калигула и останалите римски императори е описано, че е имало практика в тази сфера. Не отпреди 100, а отпреди 1000 години е имало хора с хомосексуална ориентация. Това не е лесен проблем, не може ей така през пръсти да се пише тук от хора, които и представа си нямат от това. Ако няма какво да кажете на момчето, по- добре недейте да пишете глупости! Моля ви!
С уважение към всички: Таня Роза

22.   Номер 13. Егати психолога нищо полезно не прочетох и до автора да ти кажа честно най - добре е да го пазиш в тайна цял живот защото времето в което живеем ще ти донесе много проблеми на главата

23.   От автора/отново/. Първо искам да благодаря на всеки, който е коментирал /предния път, на 11-та позиция пропуснах да сторя това/. Благодаря за подкрепата. А на момчето, коментирало на 14-та позиция ще кажа следното:Не отговаря на действителността, че алтернативната ориентация се е появила преди десетина години. Гейове и лесбийки е имало още в Античността. Знаем за прочутата поетаса на древността Сафо от остров Лесбос и неините наклонности. В някои общества гейовете са били тормозени /да си припомним прочутия британски писател Оскар Уайлд, който е трябвало да лежи в затвора, заради своята ориентация/, докато в други общества са ги приемали/Древна Гърция/. Но не в това е въпроса. Работа е там, че за различната сексуална ориентация са отговорни много много фактори-ембрионални, наследствени, хормонални, психологически и други. Моето лично мнение е, че това е болест, защото то влече след себе си много неприятни последици. Естествено никой от другите гейове няма да се съгласи с мене, но както и да е. Работата е там, че аз няма как да се променя и съответно трябва да търпя последствията от нещастието, което ми се е случило.

24.   Стига, де:) Чак пък нещастие, хора много са така, а не са тръгнали да мрънкат- водят си нормален сексуален, личен и какъвто и да било живот. Не мога да проумея- защо в 21 век различните наклонности се приемат като болест? Всичко е генетика, няма значение с кого спиш, всички сме равни и всички сме хора.

25.   Авторе, недей да обръщаш внимание на такива като 14. Убедена съм, че такива като него няма да говорят по същия начин за женския хомосексуализъм, без значение дали е "игра" или не, защото сигурно 90% от мъжете са така, обаче, видиш ли, хората като теб били ненормални. Точно тези мъже са болни, не ти. 24 е прав.

26.   По-добре не и казвай. Иначе ще направиш грешка.

27.   От автора към номер четири. Мисля че, имате право. Твърде е възможно тя наистина да предусеща нещо.

28.   25-ти номер е напълно прав :) (аз съм номер 14(колкото и странно да е)).

30.   КОМЕНТАР НОМЕР 23 /ОТ АВТОРА/, цитирам:
''Моето лично мнение е, че това е болест, защото то влече след себе си много неприятни последици. ''
Смяташ ли се за душевно болен, имаш ли психически отклонения, смяташ се за откачен, ненормален, ЛУД, пълно ку-ку, и това, което си споделил, мислиш ли, че изреченията ти са несвързани, и че, ако друг човек го прочете ще го разбере.
Щом сам си включваш Интернет-а, и говориш свързано значи не си перка за, каквато се имаш.
Както в математиката, така и в природата има изключения, това, че си различен не те прави лош човек.
Всеки 10/15 е такъв дори има много хора, които вече са се задомили, но поне веднъж в живота си са опитвали с представители от техния пол, но дори не си го признават пред себе си.
Естествено най-нормално си е хетеросексуалността, защото води до поколения, животът е ХЕТЕРО, но пак ще се повторя има изключения, не позволявай на другите да те слумат, върви с гордо вдигната глава, и учи, работи, и успей в живота.
А, и да ти кажа не е нужно хората да знаят за ориентацията ти, защото личният ти живот не ги интересува, не е нужно постоянно да си повтаряш аз съм гей, и да демонстрираш на останалите, че си различен, да си вкарваш излишни филми, и да драматизираш, хората не ги вълнува това освен дъртите клюкарки и интригантки, които все съдят хората, но те съветвам на тях да им теглиш майната.
Ако един родител изгони детото си от вкъщи заради различната ориентация от тази, която е приета, значи този родител е чудовище, което никога не е обичало детото си, същото се отнася и за приятелите ти, не мисля, че е нужно да им казваш това.
Казваш им оооо, аз флиртувам с много мадами, или не искам да се обвързвам вече разбиха ми сърцето или нещо подобно пък, ако имаш гадже момче, не е задължително да разбира целия град

31.   Аз лично съм на мнение, че не трябва да и казваш. Не и сега.
Един ден, при други обстоятелства и това ще стане. Искам да ти кажа, че аз съм като теб, но не мисля, че това спира такива като нас от желанието на майка ти. Замисли се, че един ден, когато откриеш, човек с когото можеш да бъдеп истински щастлив, винаги можете да си "направите" бебе или да си осиновите. Има толкова изоставени деца в света, а подобна постъпка би била изключително доблестна. Семейството може да не е "традиционно", но те пак ще се радват на любов - именно в това е плюсът - когато не могат да имат свое, хората осиновяват. А така повече деца намират дом и подслон. Лично мнение. Късмет, не се знае какво точно сте стане за напред - знае ли се - млади сме (и аз съм на 17) - има много време за всичко. :)

32.   Еми 1 в България НЕ Е ЛЕСНО ДА СИ ГЕЙ и за такув вапрос нзм кво да кажа сри немога да ти помогна : (

33.   България, също като "обратните" е просто малко по-... различна от останалите (страни)... И ако за българия "обратните" са различни с лошо, то и самата тя е различна с лошо. Целият свят приема това и по-никакъв начин не е нарушено величието и не е попречено на развитието на много от тези държави-"будали", даже напротив... НО българинът винаги е най-прав! И с Господ да спори, пак е прав. Добре, че светът не е с български манталитет, че тогава да сме измрели вече всички отдавна. Не обиждам на патриотична или друга основа, само коментирам нещата, така както аз (и не само) ги виждам. Обичайте се хора, злобата не е създала нищо добро и трайно! :) (Никой не ви кара като видите гей да се хвърляте да го целувате или да лягате с него, нали?)

34.   14 хомосексуализма е съществувал още в древен Рим и още тогава е имало хора дето се определяли като такива.

35.   Тя ти е майка е ще те приеме такъв какъвто си!! Колкото до внуците да си осинови детенце сега има много изоставени деца!!!

36.   35, защо да си осиновява? Има пре достатачно жени, които биха му родили за някой лев детенце. Може и инвитро да я заплоди. Лошо ли е?

40.   Какво да ти кажа... Аз така и не можах да кажа на родителите си и на сестра ми, че съм бисексуален. Не можах да им кажа, че някои от приятелите, които водех у дома не са ми просто приятели, че съм "момичето" на тези приятели? Опазих тайната до сега и мисля така да е и за напред. Така, че успех.