Споделена история от Тинейджърски

Вашата музика
Та така хора, ето една забавна темичка. Какъв стил музика харесвате, кои са любимите ви изпълнители и групи, както и любимите ви песни? Също и каква музика мразите? Споделяйте, искам да чуя чуждото мнение.. може пък чрез вас да си харесам нова група например ;)

Коментари

1.   На 35 съм, слушам само Транс! У нас-дискове с различна музика, някое радио, но когато се слея с обществото, си пускам Транса-изтеглям от You Tube най-хубавите мелодии, траещи от 1 до 3 часа, слушалки не ползвам, така, че и хората могат да чуят какво е истинска музика-радиата пускат едно и също, затова ги слушам само няколко часа и невинаги! Никой досега не ми е правил забележка, а има и един друг стил-Italo disco-инструментали, свирени на синтезатор! Вече никой не прави такава музика-това е стил от 80-те, а защо никой не го слуша-не мога да кажа, имам и една флашка с българска естрадна музика от 80-те-лично аз съм подбрал музиката-от сайта Bulgarian originals са качени множество плочи на Балкантон на различни изпълнители от Българската естрада, но най-много ми харесва музиката на 80-те-времето на вокално-инструменталните групи-сега такива не съществуват! Нов строй-нова музика, която за съжаление става все по-пошла! За чалгата нямам мнение, който иска, да си я слуша, аз в обществото не я пускам, защото и тя е пошла! У нас си пускам радио "Веселина" за фон, слушам и вечерно "Честито", където всеки слушател си поръчва песен! А защо никой не слуша Транс-също не мога да кажа!

2.   Аз слушам различни стилове, главно според настроението ми.
Харесвам хард рок и метъл: FFDP, Metallica, Slipknot, Godsmack, Disturbed и т. н
Понякога минавам на класически рок: Def Leppard, Alice Cooper, Jovi, Whitesnake, Deep Purple...
Слушам олд скуул RnB и рап
Както и хит песни и групи от 90те. Тук таме някоя нова песен, но сравнително рядко.

Момиче на 22г. (да не си помисли някой, че съм баба)

3.   Здравей! ;)
В моето семейство предимно се слуша народна музика и чалга, сръбско и гръцко, та и аз покрай нашите като бях дете. Сега, като голяма изградих свой стил и слушам предимно западна музика, поп-Ariana Grande, Halsey, Little Mix, Bebe Rexha, Selena Gomez и други подобни, както и БГ музика (рядко).
Мразя рок музика и всякакви подобни на него жанрове, както и рапа, в това число бих сложила и чалгата (нищо, че напреди я слушах).

4.   Любима група - BTS
Всичките им песни са страхотни, но ако ще ги слушаш за първи път, препоръчвам Idol ; Blood sweat & tears ; Fake love ; Run.
За мразене.. не харесвам българската музика като цяло.

5.   LP е страхотна - When we're high, Lost on you, Suspicion, Tightrop

6.   Няма музика, която да мразя, а само такава, която не ми харесва.
Любими групи са ми Venom, Dark Angel, Holy Moses, Cannibal Corpse, Huntress, Pantera, Six Feet Under, S. A. Slayer, Derketa, Bathory и други, но към момента слушам изброените по- често.
Обичам да слушам дъбстеп, спийдкор и тероркор, но само някои изпълнители.

Black Sabbath

7.   Ненавиждам чалга. Иначе любимите ми стилове са кпоп, поп и рок. Харесвам доста групи, но ето ти примери- BTS, NCT, Stray Kids, Day6, Asking Alexandria, Motionless in white, BVB, Linkin park, Foreigner. Малко е странно да слушам и кпоп, и рок, ама... Корейската музика от година някъде я харесвам и е доста зарибяваща.

8.   Обожавам метъл -а, готик музика, хорър саунтраци - мрачна музика като цяло. Не мога да понасям чалга-та, никой друг стил не ми пречи.

9.   SoundCloud rap е най-яката музика и в момента е най-слушаната. Cardi B, Lil Pump, Migos, 6ix9ine, Smoke Purpp и други.. Аз винаги съм мразела бавната и спокойна музика, все едно ще заспя на нея. Обичам да е ритмично, затова и харесвам чалга, а и защото е ориенталска, а аз съм от турски произход. Но главно слушам рап.

10.   Момиче на 17 години съм!
Предимно слушам рок и метъл, като повечето рок. Любимити ми групи и изпълнители са Linkin park, Skillet, Ashes Remain, Manafest и Stria. Много ми допадат песните Rise и Monster на Skillet!!!
Особено мразя чалгата, не знам ама някак мазно ми звучи, въпреки че по-новите песни на Ани Хоанг са горе-долу приемливи.

11.   Абе никой не каза че слуша чалга пък чалготеките пълни?

12.   6, на всяка манджа - мерудия!

13.   Към номер 11
Чалготеките са пълни с някви филмари, които само се фукат. Затова я ми кажи какво някой толкова хмм... (не намирам достатъчно безобидна дума, за да не обидя никого) ще търси в такъв форум, където хората споделят проблемите си и искат съвети? Нали все пак техният живот е "перфектен"!

15.   12, такава си е нашта черна събота. Без нея сайта няма да е същия.

16.   Нямам любим стил музика - слушам това, което има някаква стойност. Инди, (електро) джаз, църковна, народна, кпоп, че и рядко чалга... Определено Lana del Rey, Karl Jenkins и BTS ми имат най-голямо влияние :)
Ако искате да разнообразите чуйте Off to the Races и Introit - Paradisum - много различни и много силни

17.   Здравете, момиче на 15 съм!

Стиловете и жанровете музика, който слушам често се менят, в зависимост от настроенията ми tbh. Не харесвам особено конкретен тип музика, но имам артисти, които доста често слушам, когато имам нужна да си порева или да се позабавлявам малко ;)

Банди: The 1975, Twenty One Pilots, Imagine Dragons, Panic! At The Disco
Артисти: Hayley Kiyoko, Halsey, Melanie Martinez, Lorde, Childish Gambino, Amy Winehouse, Kendrick Lamar, Cardi B, Post Malone, Niki Minaj ect..

Българска музика не слушам особено, само когато съм някъде на публично място или заедно с приятели... Няма музика която да мразя, защото не намирам смисъл във всякакъв тип ограничения. Даже и чалгата не е зле, ако трябва да съм честна, зависи вече от мястото и хората, с който си :)

D. K.

18.   До номер 4 - BTS FOREVER! :D

19.   Като групи харесвам кпоп - Бтс и Exo
На Bts любимата ми песен е Idol а на Exo ko ko bop
Слушам и Деми Ловато, Еминем...
Мразя чалга.. Сръбско...

20.   Аз слушам Lo-Fi музика напоследък, това накратко е хип-хоп музика с влошено качество, все едно е от аудио касета. Слушам и R&B/Soul, алтернативен рок, инди, рядко рап. Любими изпълнители са blackbear, Eden, Billie Eilish и etc...

21.   NF - рап, hollywood undead, falling in reverse, sum 41, рок, рап-рок, thousand foot krutch. Тея боклуци лил траш или шест девет олигофренията най-много ги мразя.

22.   Напълни ми се душата, като видях, армитата по - горе <3
Иначе чалга не слушам, слушам предимно поп музика, латино, денс и малко кпоп.... Иначе любимата ми група е BTS и съм супер много зарибена <3
От бг музиката, слушам само малко Гери - Никол и Криско... Тва е...

23.   Ако търсиш група силно ти препоръчвам The Neighborhood. Песните много ме кефят. За любима певица това е Били Айлиш. Умирам за нея и винаги на нейните песни съм се разплаквала

25.   Музиката е едно прекрасно изкуство и се проявява в много и различни стилове, повечето от които харесвам. Оценявам самата музика, как ме кара да се чувствам. Дори не знам някои от песните, които слушам, към кой подстил биха могли да спадат и честно казано изобщо не ме вълнува. Слушам песни, които ми пълнят душата, събуждат емоции в мен, карат сърцето ми да бие в ритъма на музиката. :) Стилове бол. За мен е важно да ми харесва това, което чувам. Не ме интересува какъв стил точно се води дадена песен, щом ми е приятно да я слушам. :) Бих обобщила така - слушам рок, метъл, рап, чалга, поп, R&B, народна музика, пънк, техно... и други, но си нямам идея кои. Групи и изпълнители, които много харесвам - Guns and roses, Muse, Д2, Linkin park, Kingsize, Avril Lavigne, Iron Maiden, Слави и Куку бенд, Michael Jackson, Eminem, БТР, Азис, Bissolini, Aerosmith, Pearl Jam, Travis, Jentaro, My chemical romance, Графа, Галена, Scorpions, Usher, Thirteen senses, Queen, Преслава, Ogi23, Rihanna, Seether, Placebo, Ивана, Криско, The Cranberries, Остава, The Switchfoot, Мастило, Odd crew... Верно са много ;д А има и още... ;д
И да, съществувам - момиче от плът и кръв. :) Поздрави! Слушайте, каквото ви душа иска!

26.   Ненавиждам трап.... Тази музика е.... Ужасна. Кпопът е моята музика. Предимно BTS. Харесвам и рап (разбира се корейски). Agust D е любимият ми рапър.

27.   No4 - BTS разбира се!

28.   Предимно черно ;)

29.   Аз съм на 12.
Слушам предимно Инди, сега ще изброя любими изпълнители и групи:
Били айлиш - фаворит ;)
AJR - група, която открих наскоро, но я ОБОЖАВАМ!!
JVKE, Ache, Dua Lipa, Shawn Mendes, Queen, FINNEAS, Ariana Grande, Bella poarch, Olivia Rodrigo, Rosalìa, The Neighborhood.
До номер 23 - вече Били и Джеси за заедно ❤

30.   Значии, най-обичам да слушам гръцката музика, по всякакъв повод. От наща си чалга слушам само ретрото, защото тези песни
носят настроение. Рап, хип хоп и подобни - не, с тях се прежалвам на публични места. В поп музиката има няколко парчета, които харесвам, Selena Gomez и Britney
Spears са ми любими.
Рок, Метъл, Алтернативна и тн - много харесвам. Там любими си ми останаха BVB от дете. Но плейлистът ми е с най-различни артисти.
Харесвам и Indie/Chill и други подобни - когато съм в полу-депресия и се нуждая от емоционална почивка. В този стил абсолютни фаворити са ми
The Neighbourhood, но и други артисти, които съм абсолютно сигурна, че почти никой в България поне не ги знае.

Абе, като цяло положението при мен е една музикална мешана скара. От всеки стил за всяко настроение си имам плейлисти с подходящи песни.
Музиката си е музика, за мен всеки жанр е равен. Постоянно съм със слушалките в ушите, оставям си музика да върви дори когато спя, че на тихо пък не мога.

Ж23

31.   Мъж на 31, но това е без особено значение.
Обичам китарния рок и метъл. Също така много ценя операта и автентичната народна музика.
Сред любимите ми творци са Брайън Мей (Queen), Дейвид Гилмор (Pink Floyd), Джо Сатриани, Ингви Малмстийн, Слаш (Guns 'n' Roses), Волф Хофман (Accept), Iron Maiden с Брус Дикинсън, Scorpions, Aerosmith, Faith No More, Black Sabbath и Rainbow (прекланям се пред таланта и величието на Рони).

32.   Група МОЛЕЦ, обичам ги те са явление за българската музика Момиче на 14

33.   Момиче на 15 съм, слушам доста артисти, но това са главните и някои песни, които може да изслушате : ) :
Lana del Rey (Million Dollar Man, say yes to heaven, sad girl, summertime sadness);
Fiona Apple (Criminal, Sullen Girl, Shadowboxer);
Radiohead (Creep, Street Spirit, Paranoid Android, No Surprises, Airbag)
Marina (Teen Idle, Oh No! , Ancient Dreams in a modern Land, Bubblegum bitch);
Halsey (Without me, I'm not mad, Nightmare, Drive);
KMFDM (Megalomaniac);
Melanie Martinez (Playdate, Teacher's pet, Show and Tell, Soap);
Taylor Swift (exile, anti-hero, red, ivy, I forgot that you existed, ... ready for it? )
Molchat Doma (sudno, kletka, toska);
Честно казано, има някои чалга песни и изпълнители, които харесвам, но не е съвсем моя тип музика. Не харесвам рап, трап, EDM и т. н.
Надявам се да съм била полезна : )

34.   Поп, предимно балади и ретро. 80-те е любимото ми десетилетие в музиката.

35.   Само аз ли не харесвам Чалга и Сръбско.