Споделена история от Тинейджърски

Лещи?!
Здравейте! Пише ви момиче на 16! От доста години нося очила. С късогледство съм и почти всяка година сменям очилата. Малко или много те ми влиаят на самочувствието. Но въпреки всичко ги нося, защото иначе не виждам... хаха. Чудех се дали е възможно да си взема лежи, които да не се нося постоянно, ами един път в седмицата най-много? ! Искам понякога да свалям тези очила. Искам и аз на по-специалните поводи да се чувствам красива. Също исках и да питам хората, които са запознати колко струват? Аз за очилата давам 200-250лв, ако купувам и рамка, а само за смяна на стъклата 100лв. Всяка година сменям стъклата, а рамката през 2г. Дали ще ми излиза по-евтино, ако съм само с лещи? Общо взето това ме спира... цената и че е, ако не се лъжа всеки месец се купува разтвор и по-често се ходи до оптиката. Ще ви бъда благодарна, ако ми помогнете!

Коментари

1.   Здравей, мила!
Нося лещи от близо 3 години, и ето какво е най-важно да знаеш:
Има лещи, с различна годност:едномесечни, тримесечни, годишни;
Аз ползвам едномесечни, като за тях плащам 40 лв разтвор за 10 лв (едномесечен, иначе ако е двумесечен е 20 лв), чувствам се много добре, имам си очила, редувам ги двете често, в момента съм се отдала само на очиларките, че нещо с тия лещи ми писна да се разправям. Лесно се слагат и махат, малко в началото ще ти е кофти, ама свиква се. За да си купиш лещи, трябва да си знаеш диоптрите на очилата, отиваш в оптика и питаш, аз ползвам на Бош Пюр Вижън (Bausch Pure Vision), много съм доволна от тях. Ако имаш още някакви въпроси с радост ще се радвам да се свържеш с мен, за да ти обясня, или да питаш тук, ще следя темата! Поздрави.

2.   И аз нося очила от малък, сега съм на 25 години когато ги сваля и аз не виждам достатъчно добре- тоест замъглява погледа и отдалече не се чете. Ти си на 16 и не знам как бих помогнал за това с контактните лещи, Лещи никога не съм носил.
Успех мила