Споделена история от Тинейджърски

Не искам да ходя на изпращането на класа ми
Здравейте, аз съм момиче на 18 г. , тази година ми предстои да завършвам. Очаква ме много трудна година, защото мразя (меко казано) класа си и дори хората в цялото училище. Не ме мислете за асоциална, въпросът е, че всички там са интриганти, комплексари и гадняри, винаги се радват на чуждото нещастие. От скоро имам още повече проблеми с класа ми, защото бившият ми приятел постъпи супел лицемерно и след като се разделихме от яд почна да разправя глупости за мен на всички, настрои ги и нарочно се сприятели с тях. Сигурна съм, че ме чакат много трудни и гадни дни с тях.
Та в крайна сметка реших, че няма да ходя на бала и не само на него, а и на самото изпращане. Има ли нещо лошо и грешно според вас да не отида дори на изпращането? Просто не мисля, че след като всички са ми противни и се държат зле с мен, аз трябва да ходя и не мисля, че бих се забавлявала. Ще се радвам да чуя и вашите мнения, благодаря предварително.

Коментари

1.   Не е нужно да пишиш негативни неща, решаваш не ходиш, толкоз. Не вярвам да съжаляваш след това, че кой знае какво си пропуснала.
Предполагам, че класния ти ръководител ще натисне да си платиш куверта за ресторанта дори и да не ходиш.

Гледай позитивно напред, опитай се да се пребориш с натрупаната злоба, тя вреди най-вече на теб.

2.   По абсолютно същата причина аз не отидох нито на изпращането, нито на бала си. Това са просто някакви формалности, а решението дали ще ги вземеш под внимание е изцяло твое. Нямаше начин да седна на една маса с хора, които пет години подред ме подиграваха и ми сриваха самочувствието. Да, бях обвинен, че такива като мен всяват разединение сред класа и затова никога не сме били единни, но в дванайсти клас вече изобщо не ме интересуваше тяхното мнение по въпроса и просто не отидох. Така че отстоявай своето. :)

3.   Аз бях в същото положение и в края на краищата реших вместо да хвърля пари за бал да ми купят кола. И не съжалявам ;)
Съучениците им останаха от бала само едни снимки и едно плюскане. Аз и сега си ходя по заведения, но с моя лична кола.

4.   Не мога да разбера защо трябва да пишеш във всеки форум великата си драма? Не можеш ли, просто, да решиш да или не? Или дори това е много сложно?

5.   Здравей! ;)
Аз съм в подобно положение на твоето, само че имам 1 единствена приятелка от класа и съм на 17. Като цяло не мисля, че ще загубиш от това, като ти е неприятно, не ходи. Успех!

6.   Разбира се, че няма да ходиш. Щом не ти е приятно с тях, защо да се измъчваш?

7.   Здравей, аз съм в същото положение като теб, целия ми клас е ужасен и не виждам да ходя първото за което да отида и да не се забавлявам и второто да пръсна сумати пари за вечер която дори няма да си струва не съм съгласна с №1 за каква злоба говори при положение че тя е към теб

8.   Има много време до бала, може да си промениш мнението. Като наближи, тогава си решавай да ходиш или да не ходиш.

9.   Какво толкова го мислиш. След година-две въобще няма да се сещаш за бала, изпращането или класа си. Ако толкова не искаш да ходиш, просто не ходи. Никой няма да забележи отсъствието ти, всеки е замаен по време на тия събития и мисли за себе си.