Споделена история от Тинейджърски

Отслабване
Здравейте!
На 15 години съм, момиче, и тежа 63 кг. Доскоро, т. е преди лятото бях 60-61 кг при ръст 171 см, което смятам за идеалното за мен тегло, чувствах се добре. Имах си прилична талия, нямах луфт, но харесвах дори по-пълничките си крака. Лятото не се мерих нито веднъж, защото кантарът ни беше счупен, и сега, като се измерих, видях, че съм предала 3 кг. Не са много, но имам чувството, че ми личи страшно. С корема нямам проблеми, добре е, но ханша, дупето, бедрата са ми прекалено дебели, поне според мен. Меренето стана преди седмица и оттогава се вманиачих, че съм свръх дебела. От месец спрях безалкохолните, газираното, само на вода съм, около 2-2, 5 л на ден. Спрях хляба от 2-3 седмици, първо го замених с черен, а после напълно го отказах. Не ям чипсове и горе-долу всичко пакетирано от супера го избягвам. Бургери и пици също. Въпросът ми е как да сваля тези 3 кг, които съм качила, или дори да стана под 60 с новия си начин на хранене? Ще стане ли с времето след изключването на вредните напитки и храни, хляба? Забравих да кажа, че и правя упражнения за краката, клякам за стягане, и коремни правя цял месец по определени бройки. Възнамерявах да не ям няколко дни, колкото и наивно да звучи, за да отслабна с 2-3 кг до 17 септември, първия учебен ден. Знам, че тези килограми не са прекалено видими, но аз ги виждам и не искам съучениците ми също да ги видят. Искам те да ме виждат същата като миналата година.
Благодаря за всеки, който ще ми даде съвет!

Коментари

1.   Определено не спирай да ядеш само за да се харесаш на някого. Те не са перфектни, ти трябва ли да бъдеш? Това, че си подобрила менюто си е страхотно не само защото ще отслабнеш, но и по важното - тялото ти ще стане по-здраво и ще имаш добра имунна система.
Приеми се, харесвай се дори с 3 кг отгоре, дори с 30. Не става лесно, знам и аз се боря с това да се харесвам, но ти можеш да отслабнеш по всяко време, 17 септември не е кой знае какво, че да си вредиш.
14 г.

2.   Сега е модерна зелена диета - пиеш 3 пъти дневно шейкове по 200 мл - 150 мл зелени зеленчуци и 50 мл плодове по вкус. С тях се яде нещо друго, като изключим картофите и пърженото. Спортувай активно, пий много вода и яж само при глад.
One girl

3.   Еми ти на тия години още растеш, може тия килограми да не са само от преяждане. По-леко с гладуванията, от едно яйце с филийка хляб, кисело мляко, салата домати, чушки и други, един плод, шепа ядки или едно кюфте за целия ден, няма да надебелееш, но организмът ти ще получи поне част от нужните хранителни вещества.

4.   Дебела си, но не го осъзнаваш, то не може само с диети, трябва и със спорт.
Трябва да си поне 55 кг, всичко ти е в повече, колкото по - рано осъзнаеш проблемът си, толкова по - лесно ще се справиш с него.

5.   Здравей! Първи съвет- грубо, но бързо действие. Не си доспивай, храни се само вечер, пий много кафе, колкото можеш да понесеш. Ако не пушиш, започни ги, опитай по- силни, ако ти понасят, вдишвай дима дълбоко, това е вредно за млад човек, но помага. Недоспиването, ако е редовно, сваля бързо килограми, проверено. Втори съвет- с меко действие, без вреда за здравето: много спорт, бягане, изпотяване. Бягай сутрин поне 1 км отначало и постепенно увеличавай разстоянието. Опитай. Бягай така, че да се изпотиш. И не закусвай.

6.   Аз имам същия проблем но съм над 90 кила пък съм 1. 80 висок момче съм на 25, а са ръста трябваше да съм поне 75 80 не ми се получи заради корема и моя целулит.

7.   Номер 5 - Ти добре ли си с акъла да те питам честно? :Д Пушенето е достатъчно вредно само по себе си, какво остава ако го смеси с екстремна диета. Колкото по слаб си толкова по- трудно сваляш килограми, така че до 17 септември... Не е невъзможно, но е изключително трудно и нездравословно за организма. Не слушай номер 4, не си дебела изобщо!! По-добре започни японската диета, не е сложна и ще свалиш със сигурност желаните килограми, дори повече за един месец. От опит знам, че действа, единствено се иска редовност. Късмет! :)

8.   Само да кажа, че мисля, че повечето коментари тук ми се струват като абсолютни глупости. ;д
Първо - изобщо не си дебела, но щом искаш да свалиш 3 кг, това няма да е толкова трудно, а и ако ще те накара да се чувстваш по-добре, няма да навреди. Не мога да давам много съвети за това, тъй като и аз не съм в най-идеалната си форма (но ще стана, надявам се! ), но мисля, че спорт и подходящ хранителен режим (без диети, нито гладуване) са решението. Всички онези диети в интернет, всички тези работи, само вредят на организма, чувстваш се хубава за един месец и после си връщаш двойно на теглото, което си свалила. Така че, ще те посъветвам просто да си харесаш някой спорт и да тренираш, или да ходиш на фитнес, да намалиш порциите си, но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО закусвай. Доказано е, че нито е полезно, нито ефикасно това да не закусваш. Дори да е нещо малко, накакъв плод например - по добре да го има.
А колкото до 17 септември - какво значение имат другите, само не разбрах? Първо трябва ти самата да харесаш себе си, другите могат да си гледат работата. ;д Толкова смешни публикации изчетох за хора, които искат само да се харесат на другите, че изтръпнах, сериозно. Когато отслабнеш, тогава. Дай си по-изпълним срок от този и не поставяй здравето си в опасност.

9.   Номер 8, кои коментари не са глупави и защо според теб?
От номер 2.

10.   Номер 2, твоят коментар, например, не е от глупавите. Също и коментарите на 1, номер 3 и номер 7 също са добри, ама останалото е ужас... Да де, грешно се изразих - не повечето коментари ми се струват абсурдни, а само някои от тях.
От номер 8.