Споделена история от Тинейджърски

За момичета . Маникюр
Искам да попитам хора, които разбират от маникюр и наистина правят така.
1. Какви са стъпките за правене на гел лак с удължения ( с форми ). Смисъл какво трябва да се сложи и какви са продуктите. Искам да ми се обясни стъпка по стъпка и ако можете да препоръчате някой продукт.
2. Лампа LED ставали за печене на UV гел лак ако самата лампа има тази възможност.
3. Става ли да се прави гел лак върху удължения с прозрачен гел лак.
4. Трябва ли задължително UV лампа или може и с LED.
Моля модераторите да качат тази история.

Към хората, които имат опит и знаят да ми дадат изпитан съвет и да отговорят на въпросите ако могат. Моля без обиди от ама ти незнаеш как се прави, а питаш.
Искам съвет, много ще се радвам ако ми дадете съвет, който работи.
Благодаря!
Момиче 14 години

Коментари

1.   Гел лак с форми, може би имаш предвид изграждане с гел? Ако е така трябва да си купил гел за изграждане плюс формички. Те представляват едни хартиени удължители върху които се полага гела и след като сложих гела отгоре и изпечеш в лампата, премахваш и оформяш с пила. Хубаво е още докато полагаш гела да се насочиш към формата (овална, квадрат и т. н ), за да не пилиш много после. Обикновено трябват два слоя и тогава можеш да лакираш. Преди гела слагаш спирт на тампонче и обезмисляваш нокъта. После е основа за гел лак и чак тогава полагаш гела за изграждане. Лампата няма значение, стават и двете.
Смятам, че ще ти е трудно, много маникюристки не умеят да изграждат добре а какво остава за начинаещи.
Това е от мен, занимавам се от години с това и така. Наслука и гледай да не мажеш много кожичките, защото после боли като пилиш гела.

2.   Има клиповв в интернет, както и списания. Едва ли в този сайт има много компетентни лица.

3.   За тази работа има маникюристи. Сама едва ли ще успееш да ги направиш издръжливи, до един ден ще падне лака, а и е голяма занимавка - най-малко 5 часа.

4.   До номер 1:Ти си маникюристка и нанасяш твърдия гел при изграждане два пъти? ! Както и да е... дано ноктите, които правите да приличат на нокти и да държат ;)
До авторката : за удължението с форми - оформят се ноктите, избутват се кожичките, минава се нокъта с фина пила, след което ноктите се почистват от прах с четка. После слагаш обезмаслител (за в дом условия става и спирт или ацетон). Следва тънък слой база. После слагаш формата, слагаш твърдия гел на тънко, като там където е формата трябва да е по дебело, печеш и после слагаш повече гел за да направиш естествената височина на нокътя (апекс), печеш, махаш формата и започваш да пилиш нокътя... докато не заприлича на естествен (това ми е съвета, понеже става дума за нокти в домашни условия ), виж клипове и в интернет
После изчеткваш ноктите да няма прах, слагаш два слоя гел лак и един слой топ лак и си готова
Ламата трябва да е или комбинирана (Ув и лед) или две отделни лампи-за твърдия гел и гел лака
Но ако не се стремиш да имаш дълъг маникюр, по добре е гел лака... там оформяш, избутваш, минаваш с фина пила, обезмаслител после.... после основа, два слоя цвят и топ лак
Дано съм била полезна ;)