Споделена история от Тинейджърски

Samsung
Здравейте на 14 години съм момче скоро ще си купувам нов смартфон Спрял съм се на два модела от марка Самсунг Samsung Galaxy J6 срещу Samsung Galaxy A6 според вас кой е по-добър плс благодаря ви

Коментари

1.   Щом си готов да дадеш повече пари за А6, по-добре направо добави съвсем малко отгоре и си вземи телефон от значително по-висок клас - Samsung Galaxy S7. Продава се в редица магазини за по 600-625 лева и е доста по-добър от А6. Това беше върховият модел на марката през 2016 г. и дори в наши дни единствено няколко двойно по-скъпи телефона могат да заснемат малко по-добри снимки и 4К видеа от него. Препоръчвам ти да си вземеш нормалния модел S7, а не S7 Edge, тъй като вторият е практически с еднакви части вътре, с еднаква камера, но заради извития си екран е 160 лева по-скъп, като единственото му предимство е с 10% по-издръжливата батерия. Ти си прецени дали 10% батерия и по-красивият външен вид си заслужават 160-те лева отгоре. Според мен S7 е по-изгоден за парите си. Лично съм ползвал и двата, като S7 Edge е по-лесен за изпускане, тъй като е прекалено заоблен в краищата, докато S7 е с нормален корпус, осигуряващ по-сигурен захват с ръката.

Ето тук го има за 600 лева: https://allgsm.eu/samsung-smartfoni/232-151-samsung-galaxy-s7-g930f-32gb.html#/3-cvyat-gold/7-pamet-32gb

2.   А6 е по добър, ползвала съм 3 модела Samsung и това за мен е марката. Първия не го помня мисля че 3 нещо беше, после си взех s5 точно като излезе уникален телефон, но миналата година прелетя през прозореца на колата и беше до там. После си взех Lenovo - голяма грешка! Забива повече от праисторическия компютър на баба ми :) Хареса ми s9, но не ми се даваха толкова пари и преди месец си взех samsung a6 и не съжелявам изобщо, понеже предвид цената имах страхове за качеството - е това е телефон нищо общо с тия lenovo menovo това си е марка. А на теб зависи какво ти трябва на а6 камерата е добра иначе и j6 не е лош ако не ти трябва супер камера, като цена е по евтин също :)

3.   Номер 1 съм. Моделите J5 и A6 са с почти еднакви възможности, а разликите в камерите им са нищожни. Не съм съгласен с номер 2, че камерата на A6 е добра. Особено добре това си личи привечер, когато околната светлина не е силна и снимките и видеата значително изостават от тези на S7. S7 е и водонепромокаем, за разлика от A6. Цена на A6 - 583 лева. Цена на S7 - 600 лева. Имайте предвид, че S7 беше високият клас на "Самсунг" през 2016 г., като дори тазгодишният среден клас A6 изостава доста от него, макар да е с две години по-нов модел.

Сравнение на камерите на A6 / S7:
Плавно видео 1080p при 60 кадъра в секунда: Не / Да
Видео в 4К: Не / Да
Оптична стабилизация на изображението: Не / Да
Бърз автофокус: Не / Да
Самостоятелно включващ се HDR: Не / Да
Чудесно представящ се HDR: Не / Да
Ясни снимки с правилни цветове нощем: Не / Да

Екранът на S7 е с Gorilla class 4 с разделителна способност 1440 x 2560 пиксела, а този на A6 не е със закалено стъкло и е с едва 720 x 1480 пиксела. Друго предимство на екрана на S7 е неговата 25% по-голяма яркост, което ще се оцени високо от ползващите телефони на открито при силна слънчева светлина.

Звукът през слушалки при S7 е класи пред този на A6.

При играене на графично тежки игри A6 прегрява бързо и започва да работи на по-ниски честоти, заради което е още по-трудно да се продължи с играенето на него. S7 е средно два пъти по-мощен при триизмерни игри, а на някои тестове за обща производителност е до цели 6 пъти по-бърз.

Предвид всичките изредени по-горе предимства на S7, 13-те лева по-ниска цена на A6 звучат абсурдно.

4.   Nokia 6800 му е майката