Споделена история от Тинейджърски

Аз ли съм лошата?
Така, честно казано не знам от къде да започна. Искам само да кажа, че не искам отговори от сорта на, , някой хара имат по-големи проблеми от теб, порасни, , защото това, че проблемът на един е по-незначителен не го прави по-малко проблем. Имам една пирятелка от доста време, познаваме се от 1 първи клас ако не греша, в момента съм на 16. Винаги сме се разбирали и сме имали общи интереси и мнения. Но напоследък (под това имам предвид последните две години) забелязах как мненията ни започват да се различават, което е нормално разбира се. Всичко започна, когато стана дума за дебелите хора, не знам как стигнахме до тази тема, но се случи. Тя ми каза, че дебелите хора не бива да съществуват. Тъй като и аз не съм от най-слабите (е не съм 100кг, но не съм и много лека) се засегнах се разбира се, но не казах нищо. Напоследък започва да отрязва и шегите ми. Знам, че чувсото ми за хумор не е за всички, няма как да е. Но тя е ужасно груба към мен. Направих шега за Бог и тя ми каза, че е богахулство. Направих шега и за Хитлер и тя каза, , ох Господи млъкни, , . Знам, че това изглежда сякаш няма нищо общо с това, което написах горе, но повярвайте ми, има. Страдам от притеснително разстройство и депресия (до някъде) от както съм на 13/14. Наскоро срещнах човек, който ми помогна да се науча да се обичам. Вече не съм толкова притеснена за това как изглеждам и т. н. Започнах да възвръщам своята увереност, която се съмнявам, че всъщност някога съм имала. Тя го забеляза и сякаш иска да се върна към старото ми аз. Седяхме с още една наша пирятелка в коридора и става въпрос за пръстите ни. Тя стори ми се нарочно храна ръката на другата ми приятелка и каза, , виж колко са хубави ръцете ни, , и дори не погледна към мен. Сега постоянно ми праща снимки на пръстите си, сякаш се опитва да ми каже, че дългите тънки пръсти са нещо повече от моите, , наденици, , . Не знам дали гледам прекалено надълбоко в нещата, но имам чувството, че се опитва да снижи самочувстивето ми отново, за да съм като нея - без каквото и да е било самочувствие. От доста време мисля за това. Поисках съвет и от моите онлайн приятели, които за разлика от нея винаги са до мен, без значение какво. Не знам дали аз се държа като кучката в този случай и съм прекалено сензитивна. Какво направих грешно? Знам, че не съм перфектна, даже съм ужасно далеч, но защо трябва да се държи по този начин с мен? Игнорира съобщенията ми и започна да пише за други теми, постоянно ме пита, , ама ти тъпа ли си бе, , . Държа се като разглезена кучка, знам. Но просто се нуждая от помощ, имате ли някакви съвети? Ох, също така искам да кажа, че още от сега не приемам, , поговори с нея за това, , защото колкото и да не харесвам някого ме е страх да не наряна чувставта им. Едва ли има място за други съвети, но моля ви помогнете ми. Предварително благодаря, ако някой остави отговор. Също така се извинявам за граматични и правописви грешки, ако има такива. А то със сигурност има. Както и да е, Съжелявам, ако съм прозвучала грубо някъде, това не беше намерението ми, благодоря много!

Коментари

1.   Според мен ти завижда. Може да е по-хубава от теб, по-слаба и така нататък и да мислиш, че няма как да ти завижда, но според мен е така. Яд я е, че вече си по-добре. Била си й удобна досега, но щом вече си почнала да вярваш в себе си-вече се опитва отново да ти смачка самочувствието. Може и да греша, не казвам, че със сигурност е така. Не се хващай за това, че се познавате от толкова отдавна.
Можеш да й кажеш за това как се чувстваш. Знам, че си написала, че не приемаш такъв съвет, но няма как по друг начин да се оправят нещата. Разбирам, че не искаш да я нараняваш, но така нараняш себе си.
Ако поговориш с нея и тя продължи или дори започне още повече да постъпва така, значи, че вече приятелството ви е разрушено.
Ще се поставя и на нейно място. Ако е силно вярваща, може тази шега да я е обидиля.
Много се радвам, че животът ти върви към по-добро. Не допускай негативните хора да повлияят на щастието ти. Затова смятам, че не ти е истинска приятелка-ако беше щеше да се радва, че си щастлива, а не да злобее.
Не казваш нищо за човека, който ти помага да се промениш към по-добро. Ако е момче и се харесвате например-тя може също да го харесва и затова така да се държи.
Успех!