Споделена история от Тинейджърски

Помощ! Моля прочетете историята... Много съм отчаяна! Срам и пак срам! Как да го преодолея?
Здравейте...
Тук е единствената ми надежда да получа съвет...
Защото ако потам някого, когото познавам ще си циментирам главата в някой асфалт от срам... :(
Аз съм тийн момиче... По-различно от другите...
И страшно много си харесах едно момче, което е също толкова затворено като мен, слушаме един и същи стил музика и вкусът ни за стил е сходен... Адски много искам да го заговоря, но не знам как... До сега никога не съм имала приятел, нито пък връзка... Нямам опит... Не знам какво да правя и адски много се притеснявам...
Много ми се иска да станем нещо повече и да се предразположим един към друг, ала и двамата сме срамежливи до смърт... Аз нямам социални мрежи, нито пък той, така че всичко трябва да се случи на живо, а знам че така ще 100 пъти по-трудно, но знам, че един път като се предлазположим и започнем да си споделяме няма да спрем...
Една приятелка каза, че като почнем училище, ще го доведе да се запознаем... ДО ТУК ДОБРЕ... И ЛЕКА ПОЛЕКА ОТ ТАЗИ ЧАСТ ЗАПОЧВАМ ДА ИСТЕРЯСВАМ...
Какво ще му кажа, как ще го погледна в очите без да се изчервя, като рак... :(
Моля ви се дайте ми някакъв съвет, как да преодолея този страх, че ще бъда отхвърлена, въпреки че знам че той няма да го направи и не е от онзи тип момчета, дето си чешат егото с момичетата...
Притеснявам се адски... С тази мисъл се будя... С тази мисъл заспивам, а когато започна да сънувам СЪЩО!
Дайте ми съвет, какво да кажа, трябва ли да си личи, че го харесвам като се запознаваме, да го гледам ли в очите да не го ли гледам, да му се усмихна ли или ще изглеждам нахално ако направя тези неща... Не знам моля помогнете ми! :(

Моля историята да бъде одобрена, защото това е единственият ми шанс... Много съм объркана и ще съм силно благодарна ако я одобрите! Мерси предварително!

Коментари

1.   Давай директно "харесвам те, искаш ли да се целуваме в нас (или у тях) и т. н. ' Ако посегне да те пипа или съблича - не се дърпай защото ако е срамежлив (както казваш) ще се отдръпне. Не се умира от натискане с момче - споко!

Също искам да разбера какво значи "по-различна съм".

3.   Успокой топката. На колко години си? Една ли си малка, че да се панираш. Не се притеснявай, ако се паникьосаш няма да се изложиш - сигурно и той в момента се чуди как ще се запознаете без той да полудее от срам... Станете приятели - ако ти е трудно си пишете по пощата или си говорете по телефона. Накрая го попитай:
- Една позната ми каза, че ме харесваш, полудяла е май! Нали?
И ще го предположиш да си признае - ако ти каже, че е вярно просто и ти си признаваш. Спокойно, навярно и той те харесва - имате еднакъв вкус все пак. Успех и пиши за резултата! Сериозно ти казвам, пиши!

Момиче, което още не е срещнало правилното момче... засега!

4.   Ами търсиш подходящ момент на близост и му споделяш че и ти много си падаш по едикоясибандакоятослушаитой. След това ги питаш дали си пада също по едикоясибандакоятослушашимислишчеможедахаресаитой и чакаш отговора. Ако си ъцелила все ще събудиш някакъв интерес и има голям шанс да се завърже разговор, който евентуално да ви сближи. Нататък просто бъди себе си. Нужна е малко смелост в началото, преодолей страха си притеснението си, пребори се, животът е постоянна борба за нещо, свиквай. Успех!

5.   Спокойно, и аз съм както каза ''тийн момиче'' и ме съм от най общителните и отворени хора. Всеки е минавал през нещо подобно, най добрия съвет който мога да ти дам е на първо място да бъдеш себе си да не се панираш и ако момчето си струва всичко ще се нареди с времето. Преди да се срещнете прави нещо което те успокоява например да слушаш музика, (запали си някоя свещ на мен много ми помага) така де ти си знаеш кое е твоето средство за успокоение на душата. Знам че ти е трудно и най вероятно си мислиш че никой не те разбира но съвсем не е така повярвай ми, няма от какво да те е срам цялата ситуация е абсолютно нормална за възрастта ни. Желая ти успех

6.   Бъди себе си през цялото време. Няма нищо по-хубаво от това. Ако е твоят човек ще те хареса такава, каквато си. Дори и червена като рак, хаха.

7.   Ако не преглътнеш част от срама си никога, нищо няма да ти се случи в живота, поради простата причина, че ако мълчиш никой не знае какво искаш, какво мислиш и т. н.
Усмихвай се, какво лошо има, заговаряй го на общи теми, не се прави на надута, отракана и много приказлива - просто ще изглеждаш тъпо. Бъди себе си, но част от срама на страна, защото ако мълчиш като риба и то червена като рак, трудно ще стигнете до разговор щом и той е срамежлив. Почваш като с приятел, тихо и спокойно не започваш с харесвам те, гледай да прекарвате повече време, заговаряй го и т. н.
След като се запознаете, ако той не предприеме нещо по нататък пусни тема и ще ти дам съвети. Така събрах моя приятелка - много срамежлива с приятеля и, който не отстъпва по срам и фактически ако не бях аз те никога нямаше да предприемат нещо макар, че се харесваха и го виждах, но тя не, не срам, а той 2 пъти повече.

8.   Незнам за вас съвременните "тиийнове" но аз като жена никога не се притеснявам от мъжете. Ако харесам някой мъж се държа нормално с него. Смятам че мъжът е този който трябва да направи първата крачка. Ако не я направи или не ме харесва или не си заслужава мъжа. Мъж който се оставя да го свали жена не е мъж. Само смотан мъж ще се пусне по течението. Или такъв който не те харесва наистина и само се възползва временно от това че ти го харесваш. И в двата случая не си заслужава. На мен такъв не ми трябва. За това съм оставила нещата както са в природата. Мъжът трябва да си направи труда да спечели жената. Така че няма какво да се притесяваш. А и какво си се запрехласнала по това момче. Обери си малко емоциите да не четем после "помощ той не ми звъни какво да правя". Мъжете като цяло са егоистични и не заслужават да изпиъваме прекаено дълбоки чувства към тях, защото тези чувства ти излизат през носа. А и той като види че много го харесваш спира да се бори за теб и запова да се бори за някоя друга. Такава им е природата. Ама той твоя е още дете и той може да не загрее изобщо е го харесваш и да предприеме нещо.

9.   Не е нужно да си личи, че го харесваш още като се запознавате, не че е нахално, просто не е нужно да мислиш за това. Дали да го гледаш в очите - ами колкото гледаш всички останали, когато говориш с тях, не мисли за това. Дали да се усмихваш - усмихвай се, но естествено, не мисли колко се усмихваш, просто го прави. И си говорете и това е. Повече си говорете и не мисли как гледаш или дали се изчервяваш и как изглеждаш изобщо. Съсредоточи се в това да си говорите.

10.   Да ти имам проблема... От заглавието си помислих, че е нещо много сериозно. Все ще се съберете, успокой се.

11.   Благодаря за съветите ви... Но много се притеснявам... Просто нон-стоп мисля за него, а нямам приятелки и не мога да се разсея с нищо!
Мерси все пак съм отворена за още съвети!
Всичко е добре дошло!

12.   Спокойно не си сам. И аз също съм като теб. Тийн момиче, което трудно се сприятелява, срамежливо е и има социална фобия - като цяло ми е най-добре с най-близките, без чужди хора. И аз се опитвам да преодолея това и да бъда по-общителна и по-отворена, но не знам как :(

13.   Миличка, намери си приятелки - важно е, да има с кой да споделиш, да излезеш.
Някак си не е хубаво да таиш всичко в себе си. Те могат да те подрепят, упрекнат, съветват или поне ще има с кого, да споделиш, за да не те мъчат определени неща.
Не се дели от хората, момичетата около теб може, да не са твой тип, но чрез онлайн игри и т. н., може да намериш приятелки, и трябва да си намериш. Важно е, хубаво е - приятно, някак си нещата почват по малко, да те мъчат ако има с кого, да ги споделеш. Срама в тези години е нещо нормално, може и да остане за цял живот, но с правилните хора до теб, с опита ще започнеш, да се отпускаш. Всичко зависи от теб, но и си е нормално на тази възраст, още си нямала гаджета, опит - всички сме минали през това. Аз от едно срамежливо момиче, станах адски приказливо и разпуснато знам, че мога имам вяра в себе си, самочувствие и никакви проблеми с момчетата. Като се сетя преди години, аз като харесах някой потъвах в земята от срам, името си не можех да кажа, а я ме виж сега. Искам и ги имам просто ти трябва увереност, зрялост абе всичко с времето му. Колкото и да си срамежлива след няколко връзки, вече ще си по сигурна и не толкова притеснителна, а и да си ако имаш приятелки всичко ще е 6. Моя приятелка беше същата до 20год., мъжа и също, но аз и бях приятелка, отракана съм давах и съвети и ги събрах, понеже те от срам не се поглеждаха дори, а от км. личеше, че се харесват. Вече са щастливо женени, а аз съм повече от горда понеже без моя намеса и врънкане да е по уверена, че той също има чувства - нищо нямаше да стане. Просто пробвай отпускаш се говориш о каквото такова, за начало завързваш разговори като с приятел. Отпусни се, не е страшно, нормално е да те е срам - найстина всички сме били така, но ти решаваш каква да бъдеш, и как да се държиш. Винаги приказливите имат повече приятели и не напразно, а мълчаливите сами се делят. Когато мълчиш никой не знае какво мислиш, теб те е срам, но другите от къде да знаят това. Спокойно и всичко с времето :)

14.   Еми то и аз нямам социални мрежи. Такива се броят на пръстите на една, най-много две ръце. Даже, като се замисля, май няма човек с повече от една социална мрежа. Марк Цукърбърг има само една, да речем...