Споделена история от Тинейджърски

Струва ли си?
Здравейте. Историята ми е дъличка, но ще опитам да я разкажа накратко. Преди почти година се запознах с момче 98 набор (аз съм 01) покрай общи приятели. Стана така, че се събрахме. Някак си нещата не вървяха добре, все нямаше време за мен и т. н., но пък някои малки неща показваха истински чувства. Бяхме заедно 1 месец, след което разбрах, че тайно се е виждал с 45 годишната си бивша и го оставих. Половин година по-късно се върна в живота ми с думите "още имам чувства към теб". Поговорихме си доста и зарязах едно добро момче, с което ходихме 4 месеца за да се върна при момчето Х. Та, събрахме се, негови приятели момче и момиче, които бяха и мои до този момент, ни намразиха, заради нараненото зарязано момче. Въпреки това ние заживяхме заедно и всичко беше цветя и рози дето му се вика, с изключение на един дългочакан резултат от тест за бременност. Още преди да видим едната чертичка той беше подготвен за 2 и говореше как иска семейство с мен и дори да забременея на тази възраст няма да ме остави. Та, стана юни месец и на мен ми се наложи за лятото да си отида при роднини, а той трябваше да остане в столицата, защото работеше. Отначало се разбирахме, но после разстоянието ни отдалечи. Разделихме се. Аз скъсах с него и този път. Преди 2 седмици се върнах в София и той писка да се видим. Незнайно как пламнах отново. Събрахме се, обаче не спираме да се караме за глупости. Нямам чувството, че мога да му имам доверие. Също момчето и момичето, споменати по-горе, в момента са приятели с него и крием, че сме се събрали. А те не ме харесват изобщо и често ме обиждат пред него. Струва ли си да остана с него, да се боря за връзката ни и да пренебрегвам често ината и гордостта си, както и съмненията си? Усещам, че чувствата му не са толкова силни колкото преди, но пък на моменти усещам искрата, която поддържаше огъня втория път, когато бяхме заедно. Той ми е първата любов и не искам толкова лесно да се отказвам, но сякаш твърде много сме се отчуждили. Липсата на доверие от моя страна ме убива.

Коментари

1.   Ако беше момче на място нямаше да прави такива простотии. Зарежи го не си струва има много по - добри мъже от него . Искам семейство та той до колкото разбрах мисля , че каза че е 2001 , което значи , че е на 17 . Ако е така недей и да не е така зарежиго и неговите приятели са някви тъпанари и щом те обиждат пред него . ЗАРЕЖИ ГО !
Не си струва !
Жена 25 години

2.   От авторката - не е 2001, а 1998. Аз съм 2001. Знам, че има много по-добри мъже, но някак си не мога без него и всеки път, когато му кажа, че искам да приключим се поддавам и се връщам при него. И знам, че ако беше момче на място нямаше да прави глупости, но и на него не му е лесно и го разбирам и гледам да му помагам с каквото мога.

3.   От авторката отново - относно приятелите му (мои приятели преди също) вече веднъж е спирал контакти с тях,заради мен. Вярно е,че не беше по негово желание,но се примири с това да не е в добри отношения с тях,за да е с мен отново. Дори ми каза,че няма да рискува втори път да ме изгуби заради нещо такова. Е,третия път явно е решил да съчетае двете неща.

4.   Зарежи го докато все още можеш, на 17-се си, не оставяй една любов да ти съсипе живота. Момчетата никога не се променяме.
Момче на 22.

5.   Не знам кой какъв е, но това момче е само на 20, какво семейство като ти си на 17? Дете? А училището, бъдещето? Много сте малки и млади, ако се обичайте - обичайте се, ама, за деца ви е много рано :)
Не се подвеждай, а може и да лъже, и ако стане - просто, да изчезне. Млади сте, той може и да те харесва, може и да лъже, но никакви деца първо порасни!