Споделена история от Тинейджърски

Майка ми е пълна клюкарка!
Защо майка ми е такава?? Когато ми дойде за първи път я помолих да не казва на тати, а тя отиди и издрънкаи тва ме дразни в нея. Ето преди няколко дена ходих към главната по магазините да си купя някой неща и си купих сутиен близо до нея работи една жена и се познава с мама и е казала на нея пак помолих мама да не казва на тати, защото тва са женски работи и него не го интересуват и тя пак му е казала не разбирам защо е такава моля е само да не казва на баща ми кво съм си купила или кво съм мерила за тва и се ядосвам супер много нз кво да й кажа повече..

Коментари

1.   Родителите, и въобще големите са "мафия" - свиквай от рано с това. "Пълна клюкарка" означава майка ти постоянно да говори и да се занимава с хорските работи, вместо със своите и с вашите - вярвам, тя не е такава. А да сподели с баща ти какво става с тяхното дете е най-естественото нещо на света. В края на краищата ти си толкова негово дете, колкото и нейно, какви са тези "женски работи" дето ги измисляш?
Съвет - бъди приятел с родителите сим вместо да се конфронтираш, да криеш неща от тях, да ги мразиш и т. н. - ще ти е от голяма полза в живота!

2.   Съгласна съм с №1. Майка ти не е никаква клюкарка. Ти си дете на родителите си, а и е напълно нормално тя да споделя приятелски с баща ти. Когато пораснеш и ти самата имаш деца ще ги разбереш тези неща.

3.   Казва на баща ти, защото той е най-близкия й човек, ти си дете и на двамата, това си е събитие във връзка с порастването ти и за това. Не го вземай толкова навътре и не е толкова страшно.

4.   И аз мисля, че майка ти постъпва съвсем нормално, като споделя с баща ти. Изненадва ме само защо не ти обясни причините, заради които го прави.

5.   от авторката: е да ама тя клюкари за абсолютно сичко на него квото стане и тряя да му каже не разбирам ако не му каже един път кво няма да е тя.

6.   коментаторите са прави, авторке.
И аз МНОГО СЕ ДРАЗНИХ точно от това, защото ме беше срам от него и вярвах, че трябва да имам известна дистанция от него...
но майка не мисли така, с право, защото действително колкото и да ни е странно и бащите ни са родители и знаят ВСИЧКО ЗА НАС и СЕ РАДВАЙ, че родителите ти се интересуват от теб и им пука...
Баща ти има право да знае, че си здраво момиче, че ти е дошло и т. н. - и да искаш и да не искаш, като живееш в едно жилище с някого и без това се разбира (той да не е сляп, вижда се като носиш сутиен например), а майка ти добре си казва - РОДИТЕЛИТЕ ТИ СЕ ГОРДЕЯТ С ТЕБ, че си порасла, станала си мома... с две думи - родители.
Ако искаш да не те „клюкари“ защитавай си личното пространство. Например гледай да си взимаш сутиени в голям магазин, където майка ти няма приятелки, превръзките си ги дръж на скрито място и сама си ги купувай, когато започнеш да водиш полов живот, крий си кондомите и такива работи...
Родителите не са обаче прости хора, особено в нормално семейство като твоето ще искат да знаят какво се случва с теб и без това ще разберат, кога си почнала да водиш и полов живот - РАЗБИРА СЕ ПРОСТО...
за тях е важно като веднъж си станала жена да не правиш глупости като да забременееш, затова сега те наблюдават много обстойно... ще искат да се запознаят с приятеля ти, включително и баща ти - бащите може да са имали дистанция към нас като деца, но с възрастта ще търси повече и повече комуникация с теб на ниво възрастни, а това включва и да знае какво се случва с теб (той го знае същност от момента на раждането ти, може да не го е показвал, защото мъжете трудно намират начин да се занимават с малки деца и ги е срам доста често)...НО СЕГА НЕ СИ ДЕТЕНЦЕ в неговите очи и ето - интересува се от теб!

споко, това и при другите нормални семейства е така, и правилно ти казват - като имаш съпруг и дете, когато си се срастнал в една такава семейна клетка от хора, когато си създал човешко същество, ще видиш, че се интересуваш и от такива неща - НЕ ОТ ЛЮБОПИТСТВО, а за да го предпазиш, за да си до него... защото си родител
няма какво да се срамуваш от баща си - знаеш все пак как си се появила на тази земя - той е част от теб и обратното, точно толкова, колкото е и майка ти

7.   ot авторката: номер 6 много добре се изказваш благодаря ти :)