Споделена история от Тинейджърски

Просто искам да имам приятели
Имам проблем, който не знам как да реша. На 16 съм, от София и се преместих тази година в ново училище. Повечето хора ме познават от Интернет. Запознах се със съучениците ми, но повечето от тях ме гледат злобно и не знам защо. Когато ходя по коридорите съм усмихната, поздравявам хора от другите класове, но те ми се надсмиват. Всички говорят, че съм надута, разглезена и се хваля, защото нося скъпи неща. Родителите ми са финансово свободни и можем да си позволим луксозни вещи, но аз никога не съм парадирала с това. Аз просто съм облякла дрехата, все нещо трябва да нося, как точно се хваля? По никакъв начин не съм се намирала в лицата на хората. Искам да съм приятелка с всички, но се пускат лоши слухове за мен и хората им вярват и не искат да сме приятели. Какво да правя?

Коментари

1.   Намери хора като теб, няма как да си приятелка с хора с които нямате общи интереси примерно.

2.   При момичетата по-трудно стават тия неща от рода да си приятел с всички. Докато бях ученик дойде едно ново момиче, отначало девойките от нашия клас се държаха зле с нея, а момчетата - на нас ни беше интересно, но нищо повече. Момичето не беше никак лошо, по-добре изглеждаше от останалите, но направи една голяма грешка. Понеже знаеше, че е умна и хубава, и виждаше как въздейства на момчетата - първо проявява интерес, заинтригува те, ти й ставаш приятел, като разбира се я харесваш, а след това става студена и... ти се озлобяваш. Така беше направила с няколко момчета и накрая - пълно принизяване.
На твоята възраст и то в ново училище вече по-трудно се завързват стабилни приятелства и трябва да знаеш няколко неща. Винаги се дръж на положение - ако не харесваш някого, не го режи хладно, но и го накрай да разбере, че не проявяваш интерес. Не се връзвай, на което и да е момче и не му изпращай разголени снимки - после може да го използва срещу теб(винаги трябва да се държиш на положение). Знай, че жени приятелки няма - дръж се нормално с момичетата, не им се мазни, но и не ги допускай прекалено близо - не споделяй никакви тайни, блянове и прочие.
Винаги трябва да си спокойна и уравновесена - в училище има много характери, лицемери, смелчаци, интриганти, добряци. Но знай, че няма човек, чиито характер да е 100% изграден от добродетели. Знам много момчета, вече мъже, с брилянтно реноме още от даскало - смели, умни, държащи се добре с околните и обичани от хората, но дори и те с определени момичета като теб са се държали иронично или високомерно.
Никога не влизай в конфликт - да влезеш в конфликт не означава, че имаш мнение, означава, че само ще си изхабиш нервите. Всеки гледа от неговата си камбанария и общо взето всеки слуша само това, което съответства на неговата истина.
Ако смяташ да градиш кариера или нещо, тия правила ще ти помогнат в бъдеще, да имаш добър имидж пред обществото - не че самите мнения на обществото са важни, но имиджът ще те дърпа напред. Колко момичета, така, връзвайки се на момчета, пращат снимки или им се отдават, а вторите ги лъжат, казвайки им, че никога няма да излъжат момичето и прочие.
Бъди умна!

3.   Единственото което трябва да направиш е да не позволиш на тези деца да оставят неприятен отпечатък в съзнанието ти. Хората са озлобени и надменни казвам го с огромно съжаление но е факт в днешно време те приемат по дрехите а не по думите.

4.   Здравей! Бъди спокойна, един свестен човек би оценил теб като човек и не би те съдил по външния вид и финансовото положение на семейството ти. Трудната част е да срещнеш такъв човек. :) Ти бъди себе си, за друго не се тревожи. Съветите, които са ти дали коментиралите досега, са изключително полезни.
Има го този момент с неприемането на различното - това е повърхностен поглед над нещата. В училище децата виждат, че имаш нещо повече от тях, възможно е да ти завиждат и затова да се носят всякакви слухове за теб. Вероятно ще ти е трудно, но опитай да не се впечатляваш излишно от глупости. Нека си говорят...