Споделена история от Тинейджърски

Той иска да правим секс, но аз не съм готова
Здравейте! Аз съм момиче на 13, може да ви се стори странно, но гаджето ми е на 17 (почти). Знам какво е да обичаш някой, защото съм го чувствала и чувствам, че го обичам! Когато повдигнах темата за секс, (повдигнах я, защото рано или късно трябва да говорим) той каза, че би ме изчакал, но съм сиг че няма да е за дълго и той е момче на 17 все пак, няма как да не иска.

Той е по-различен от другите момчета, знам го!

Но имам чувството, че ако не го направя ще ме остави.. Аз не съм готова.. Малка съм, но го обичам и не искам да го губя. Дали да го направя или да си задържа малкото достойнство...

Коментари

1.   Мило момиче, сега ще ти разкажа моята история! Когато бях на 13 се запознах с едно момче - той беше на 16г. , много добър, мил и т. н. Да, обичахме се, но по детски. След 2-3 месеца откакто почнахме да се виждаме по-често, той повдигна темата за секса. Аз не само, че не бях готова, а и въобще не мислех за това! Това беше коренната разлика между нас - той ме виждаше малко или много като сексуален обект, а аз него като " моето момче". С времето дори започна да ме притиска директно... Но аз твърдо казах, че няма да изневеря на себе си! И тогава той изневери на мен. С най-близката ми приятелка, (беше ми като сестра)която се оказа уличница. После си намери друго момиче и поддържаше паралелна връзка с нея и с мен... Аз знаех това... Кофти ми беше, не мога да го отрека. Нашата " връзка " продължи 1г. и 9 месеца. От тогава минаха 5 г. не съм го виждала, не съм го чувала, а и не горя от желание!
Мила, сама си направи изводите. Мъжете са си мъже. Искрено се надявам твоя приятел да не е като другите, но личният ми опит ми говори друго. Желая ти много късмет и още нещо- сама ще разбереш кога си готова, няма нужда някой да ти казва и подсказва и не се тормози излишно! :)
П. П. Ако правиш секс винаги се пази! Мисля, че си умно момиче и го знаеш добре! Успех

2.   Истинската любов не означава само секс! Тя се проверява с течение на времето... Много ще сгрешиш, ако избързаш със секса, ти си още неуравновесена емоционално, ти си само на 13! С това ли ще го задържиш? ! Ако още на тази крехка възраст започнеш да водиш полов живот, на 23, на 32 не знам къде ще си и какво ще бъдеш... Ти си тийнейджър, още дете. Когато сме влюбени допускаме много грешки и си мислим, че това е единствения човек в живота ни. После идват и други хубави, интересни хора. Имала съм моменти, в които съм искала да умра за любим човек, но след вътрешна борба и твърдост съм успявала да се запазя. След това съм имала по - голяма Любов от предишната! Не бързай!
Лора

3.   От авторката - Радвам се, че ми даде съвет! Днес когато се видим, ще го погледна в очите и ще искам искрен отговор, дали ме обича, ако отговорът му е да, ще го попитам дали би ме чакал поне да стана на 16 - 17 години. Мисля, че е ясно, че няма да ме чака, но нищо не губя ако опитам. :)

4.   Напълно съм съгласна с 1. Недей да правиш нещо, което не искаш, а и не трябва.

5.   Щом не искаш, просто недей. Лора каза, че истинската любов не означава само секс. Така е, можеш да пробваш колко ще ти остане верен. Не изневерявай на принципите си. Може да е различен, може да те чака, но колко ще продължи? На тези години сигурно иска секс и може да си го получи от момичета.

Мег*

6.   Може да има желание за секс, но ако наистина те обича няма да те притиска, няма да те кара насила, няма да те тормози и ще остави желанието на теб. Казвам ти го от личен опит, ако те обича ще разбере всичко, ако иска само секс е... няма значение ;)

7.   Преди време, когато бях на 13, аз също имах приятел на 17.. С него също бяхме заедно година и девет месеца. Мога да те уверя, че през първата година дори не е споменавал за секс.. нито веднъж! В следващите месеци започна да ми загатва, но никога открито не ми е искал. Просто знаеше, че не съм готова. А Бога ми, толкова много ме обичаше.. Не е пропускал ден, час, миг без да ми го докаже. Разделихме се по независещи от нас причини без дори да ме е докосвал.. Няколко години след раздялата още ми звънеше и водехме разговори по час, два. Днес само си спомням с умиление за този човек и знам, че ме обичаше безкрайно. Може би тогава бях много малка, за да го разбера и оценя, но днес наистина му се възхищавам.
Та, мила, искам да ти кажа, че това значи обичта. Секс всеки може да прави и това далеч не е доказателство за любовта на един мъж към теб. Търси я в дребните неща, в малките мили жестове, в уважението. Няма ли я там - няма я и в секса :)
Илси

8.   Как ще постъпиш, ти ще си решиш, но любовта и секса са различни неща. По-горе ти казаха, че любовта не е САМО секс, аз пък ти казвам, че са РАЗЛИЧНИ неща.

9.   Авторката - Знам, че всички сте прави. Той не ме е карал, нито ме е питал дали искам, но аз повдигнах темата, за да видя какво мисли по този въпрос, защото знам, че той е голям, а аз съм малка. Е вече той разбра, че няма да го направя на тази възраст и докато не съм готова. Надявам се той да ме обича някога, както аз го обичам сега...

10.   о. О... как може изобщо някой да притиска момиче на 13 за секс.... това момченце ми се струва малоумно и егоистично!! ТИ СИ НА 13 ЗА БОГА! Нормално е да не си готова за секс! На твоите години още вярвах в Дядо Мраз!

11.   прави секс със него сигурна съм че на него ще му се иска да правите секс до припадък

12.   За нищо на света, не лягай с първия.
Просто ще съжаляваш, недей си мисли, че като те оправи
ще ти бъде верен, не смей да си го мислиш.
Ти си само на едни 13 годинки какъв секс...?
Просто стои на страна от този.
Ако искаш гадже да имаш на тези години - ок
ама да е на твоите години, а този дето е на 17
след няколко години се жени.

13.   По добре си играи с плюшени и грачки и барбита от колкото да се зАнимаваш с момчета кои то са по големи от теб ти си оште малка недеи така и не се зАнимаваи с момчета те штети разбият само сарцето по сле само ште сажеляваш ама штеее много късно

14.   Ако те обича ще чака!!

15.   Аз пък съм на 18 гаджето м ие на 27 и...? Какъв е проблема. Девствена съм и ходим от 4месеца, но не сме правили секс, защото той не смята, че сме готови, тоест, че аз съм готова. Каквото и да стане с нас винаги ще го уважавам, за това, защото знам, че му се иска, но ме обича достатъчно, че да чака докато съм наиситна готова. Мисля, че трябва да пчоакаш още няколко месеца, за да разбереш наистина ли те обича или просто му се прави секс!

16.   До авторката- темата е от преди 2 год. какво се случи с вас в крайна сметка? :-)

17.   Ти си дете на 13! Как успя да си хванеш такова гадже? Той не е за теб след няколко години и ще си е направо за женене..
Вместо да си играеш безгрижно да се радваш докато си още малък а ти ходиш да се занимаваш с момчета и то не на твоята възраст някой ще ме нападне ама не ми пука.
На 13 години е нормално да си играеш на парка и да си играеш с топка с другите деца а не да мислиш за момчета и секс! Щял да те остави дори и секс с пълна програма да му направиш пак ще те остави годините имат значение, и винаги ще имат. На 13 години... си съсипваш детството аз съм на 17 и искам пак да съм дете а ти ;х

18.   всяко момче иска да прави секс мила няма мъж или младеж който да не му се прави секс но ако той те обича ще те изчака докато не си готова

19.   не ми е приятно да слушам такива истории