Споделена история от Тинейджърски

Ядох бой пред гаджето!
Здравейте, та така аз вече съм почти на 14 и ще ви разкажа моята история!
Всичко започна още в началото на лятото когато бях с приятелката ми и някакъв пишлигар започна да ни цели с камъни сигурно нямаше и втори клас и оцели приятелката ми с камък. Много се ядосах и му плеснах един шамар не силен щото е по-малък ама нали треснах го и той ревна и ни остави. След време дойде един борец, който попринцип сме били приятели и го познавам и той въобще не мисли направо налита на бой. Е този "Борец" дойде с колелото си и неговата компанийка, които също бяха на колела започна да ме настъпва с гумата на колелото. Бяха повече аз бях сам с приятелката ми и нейната и братовчедка нямах какво да правя и свих в една градинка. И съответно докато се обърна той ми налетя с юмруци бях зашеметен мина зад мен и ме хвърли на суплес. Нямах сили да стана! Но страшна ярост ме накара да се изправя (И май тука ми беше грешката но просто нямаше как да се предам толкова лесно)започнах да го удрям докато не ми свършиха силите оказа се доста корав доста удари в главата отнесе но вече нямах сили и имаше време да се свести и ме обърна започна да ме удря но и аз удрях( със последни сили още в началото вече ме беше подредил) докато неговите приятели ме обикаляха в кръг и ме удряха в гърба и в тила(МИШКИ). Премазаха ме направо паднах и започнаха да ме ритат лошото беше че минаваха хора по улицата и нищо не правеха. Само една жена каза да си оправяме проблемите другаде. Приятелката ми плачеше и викна брат си но докато той дойде те вече ме бяха пребили от ритана ми строшиха телефона, който беше в джоба ми пукнаха му екрана. И вече ме оставиха и накрая си спомням че главния"Бияч" ми каза като се правиш на батка на малките ще те намеря сам и ще те пребия(оказа се че пишлигара му е бил братовчед). Целият бях посинен умирах от болки (помеждудругото се занимавам с фитнес и тренирам доста но съм по дребен ) незнам колко време лежах на земята, но приятелката ми и братовчедка и ме изправиха и ме качиха в колата на брат и, който има 18. Мисля че той ми беше спасението. Приятелката ми искаше да звънне на майка ми, но аз отказах, защото неисках да я притеснявам. А и беше нощна баща ми също а сестра ми беше при приятелки. Когато майка ми ме видя каза на баща ми, но баща ми каза че е било нормално да ям бой като съм с приятелката ми която не одобрява и явно затова не си направи труда да ми помогне. Е ето че вече започнах училище и бияча ми се прави на интересен обижда ме, но аз като че ли не правя нищо. Просто не го отразявам паднах духом и се чуствам слабак, че не го победих. И лошото е, че изпитвам страх незнам защо не смея да го ударя явно ми е взел страха. И днес излязохме и той пак с компанията дойде обаче този път не бяха мишки от 7, 8 ами някви 11клас(на тях много не им се занимаваше но бяха на негова страна) да се прави на интересен, но аз се измъкнах като уш говорех с баща ми. Вече незнам какво да правя ако се сбия с него той може и да ме бие и неискам това унижение отново! А аз нямам приятели понеже се изпокарах със всички, защото харесват моето момиче и всичките приятели станаха предатели. Знам че ще кажете, че е заради приятелката ми, но аз много я обичам ходим от година и месец и няма да я зарежа заради някакви си пом*яри. Обаче този не спира да се заяжда с мен и да ме обижда незнам какво да правя!!! Една година по-голям от мен е попринцип никога не ме е било страх, но сега нещо ми стана (дали ме е пречупил? )
ПОМОЩ!!!

Коментари

1.   Първоначално не е трябвало да удряш детето. Трябвало е да отидеш леко заплашително към него да му обясниш, че не е правилно да мята камъни по хората и да си тръгнеш. Хем ще си се направил на герой пред приятелката ти, хем малкият няма да има причина да вика братовчед си. Онзи щом тренира борба значи знае как да се бие(а това, че ходиш на фитнес не ти помага в боят изобщо, съжалявам), пък явно е и от онея които имат хора постоянно които да му пазят гърба(независимо дали има нужда или не). Насилието не е решение по принцип. Явно просто си от онези които не искат да изглеждат като путки и за това правят глупости. Също така това, че приятелите ти са харесали твоето момиче не ги прави предатели, ако са се опитали да ти я отнемат обаче вече имаш причина да си скарн с тях, но само защото едно момиче си има гадже не означава, че никой друг няма право да я харесва, това са просто чуства които не можеш да контролираш. Просто гледай да не ти пука от онзи, игнорирай го и това е. След време ще му писне.

2.   Големи борци големи биячи. Дошъл с компанийка щото се е на*рал да не го пердашиш. Такива пишлемета ядът тупалките от такива, дет най си мълчат. Тихите води са най-опасни.

3.   Тъпо е да биеш второкласник (ти на 14 си двойно по-голям от него), така че е нужно да признаеш грешката си. Ако въпреки това продължават да се отварят и да те дразнят се оплачи на директора/учителите/родителите, но подчертай, че признаваш и осъзнаваш грешката си и че няма да се повтори.

Вероятно са ти "взели страха", както сам казваш. Аз съм се бил в даскало и по едно време ми бяха взели така страха, но аз не се отказах да отмъщавам (защото в него случай това беше справедливата позиция, а в твоя случай ти си ударил някакво лапе). Тръгнах да разучавам всеки къде живее и исках всеки бияч поотделно да го срещна, защото като са една тумба хора им е лесно, но всеки като остане сам вече не е толкова голям бияч. Бях взел един бокс даже. Не нападнах никого в крайна сметка, защото и те спряха да ме закачат, но действително бях готов.

4.   Докато позволяваш, да те мачкат ще е така!
Бил те е? Отиваш вадиш си медицинско, пускаш жалба в полицията или с адвокат, и точка.
Също така или си мъж, или не си!
Хем скачаш, хем падаш духом - някак си не е мъжко.
Като се дразнят и скачат, скачай и ти, видят ли, че те е страх това ще продължи вечно. Намери си по големи приятели, познати, да им кажат по 2-3 приказки. Трябвало е, да не мълчиш, а да заявиш, защо си го ударил, все пак си защитил приятелката си, а това дете не е било право както и ти, но първо сигнално си действал - опасно е, а тя е момиче.
Докато се биехте, можеше и да размисли, а сега ако падаш ще те тормози, трябва да се опълчиш!
Той е по голям, но не годините и килограмите определят, кой, кого ще бие :)
В училище обаче не се бийте, а ако го биеш не се тревожи и, да пусне жалба приятелката ти ще свидетелства, за неговия побой към теб и няма, да имаш проблеми.
Но трябва, да ги решиш. С полиция, бой или както решиш, но ако не ги решиш ще те мачкат!

5.   Здравей,

На времето и аз имах много такива ситуации и да ти кажа ли как се оправих. Чрез диалог. Да точно така диалог. Проблема е, че си ударил лапето, а не е трябвало. Това е и причината за побоя. Но неговата постъпка да ти дойде с компания не е никак мъжка, предвид че си сам с приятелката си, някак си му дава самочувствие и те смачква психически предварително. Ако и ти беше с компания едва ли щеше да е толкова смел. Единственото разумно решение на този проблем както казах по горе е диалог. Започнете да комуникирате по често, със полиции, заплахи, родители, най много да усложните нещата. Навремето като бях ученик съм имал много такива случки като със въпросния ученик сме имали многократки побои, пресрещания след училище, полиции, разправии, родители и след всички тези неща ставаше все по зле, но накрая с диалог и малко разум нещата се обърнаха на 360 градуса. Днес сме най добри приятели и дори се бъзикаме и се смеем на нещата на които ставаха в ученическите години. Рано или късно на всеки му идва разума в главата. Винаги трябва да се мисли преди да се действа но малко хора могат да мислят адекватно. Мога да ти помогна да излезнеш успешно от тази ситуация ако имаш желание може да оставиш кординати :).