Споделена история от Тинейджърски

Мисля че съм бисексуална
Аз съм момиче на 16 години. Преди близо 3 месеца прекратих връзката си с моя приятел. Наскоро се сближих с едно момиче от класа ми. В началото бяхме много добри приятелки, но от скоро време започвам да изпитвам нещо повече към нея. До колкото знам тя няма интерес към момичета. Тежко ми е защото родителите ми не приемат бисексуалността, а момичето което харесвам не се интересува от мен по този начин. Преди никога не бях си и помисляла, че може да се случи нещо подобно. Объркана съм... не знам какво да правя. Дайте съвет! Благодаря предварително!!

Коментари

1.   Здравей! Пише ти момиче което наскоро откри че е бисексуална. На 15съм. Първо ще те посъветвам да не се плашиш, няма страшно, това е нормално чувство. Ако изпитваш притеснения от това каква си, започни да гледаш ютюб канали на лгбт двойки, слушай музика от гей изпълнители.
Пък и да ти кажа е по хубаво да си би. Не казвай нищо на родителите си нито на тоеа момиче. трудно е да си различен но не се предавай. Ще откриеш правилния човек. Винаги съм насреща и бих се радвала ако имаше как да контактуваме извън сайта.

*shk*

2.   Точна така, направи каквото ти казва №1 - сляпо копирай поведение и успешно ще си промиеш мозъка каква трябва да станеш и да бъдеш. Аз бих те посъветвала да избегнеш глупавото физическо привличане. И аз съм изпитвала такова на твоите години към всичко, което мърда, но после след пубертета нещата се нормализират. Няма смисъм да се вкарваш във филми и субкултури. Опитай се да мислиш за момчета и бързо ще ти мине тръпката.

3.   Мъж съм. На 16 се възбуждах от всичко - жени, женствени мъже, животни и особено кобили, анимационни персонажи... На 18-19 вече се насочих само към истински жени. Според мен и ти към 17-18 ще се насочиш към истински мъже/момчета както си му е реда.

4.   Виж.. не е изключен факта, че може да "изпитваш" нещо към приятелката си, защото скоро си прекратила връзката си с момчето и да си по-скоро силно привързана към нея, защото е до теб, подкрепя те и те изслушва, и ти подсъзнателно да бъркаш приятелството ви с любов. Изчакай още няколко годинки и всичко ще ти се изясни. В момента ти все още търсиш себе си, като бях на 16, че и по-рано, аз мислех, че съм лесбийка, защото прекалено много държах на едно момиче, обичах я, дори смятам, че ако ми беше излязъл късмета с нея едва ли нямаше и да правим нещо повече от гушкания и целувки, защото и имах мерака. :D Сега съм на 19 и определено не бих казала, че се привличам от жени, дори не мога да си се представя във връзка с момиче. Както и да е, мисълта ми беше, че сега е още рано да си вадиш заключения, защото ти тепърва съзряваш полово.

5.   Всяка жена е бисексуална.

6.   Хора не знам вие наред ли сте или какво. Любовта и сексуалното привличане не се сменя от това дали някой те е зарязал или какво гледаш. Знам достатъчно за това какво е да си бисексуален и какво е да си въобразяваш че харесваш някого. Има бисексуални които харесват повече мъже от колкото жени има всякакви варианти. Там няма закони или граници, а ако изпитваш нещо към някого то обикновенно си личи доста дори и ти да не го осъзнаваш също така има вариант в който родителите да не харесват това че не си хетеро, това не значи че не те обичат или че ще се отнасят по друг начин с теб.

За протокола, момиче съм имам си приятелка и майка ми знае че харесвам и момичета.