Споделена история от Тинейджърски

Досадна съученичка? Няма измъкване ;D
Здравейте. Аз съм момиче в 11 клас и от известно време "имаме" следния проблем в училище. По физическо се събираме 5-6 човека от класа и си говорим и по някое време идва въпросната съученичка. "Залепва" се за нас и през цялото време нищо не говори само се усмихва. Дори и да й кажеш, че е тъпа тя пак ще се усмихне.
Още от 8 клас се опитвахме да я "приобщим" но никакъв резултат. Нито говори нито нищо а дори и да каже нещо заеква много и говори много тихо. Тя има 1 брат който е починал и сестра болна от рак.
Знам че следващата постъпка която ще ви кажа не е много.. добра но :D с един съученик и ровихме в нещата и видяхме че на тетрадките си рисува момичета от класа как седят на чина, голи момичета, имаше жена цялата в кръв и т. н. отделно си беше писала с някой.. тя седи сама и нямаше приятели от училището.. та сама си пишеше и си отговаряше все едно говореше с някой.. беше написала и че е опитала левитация и и се е получило.. имаше и някакви въпроси.. от коя планета си.. имаш ли коса и т. н. и тя явно е разбрала че сме и гледали нещата и след няколко дни пак и ровихме в нещата и тя беше написала на някой че знае че сме видели всичко и пишеше че няма нищо защото и тя ни бърка в нашите.. о-о.. веднъж дори я видях как ни снима един по един.. отделно винаги когато си тръгваме след училище тя остава и седи в тоалетната.. и това дори чистачките са се оплаквали.. аз седя пред нея и като се обърна на някъде веднага я виждам как ме гледа с периферното си зрение.. не знам просто много ме плаши ии искам въобще да не идва при нас но като се опитаме да и кажем да иде някъде другаде тя не иска или просто мълчи или започва да казва "ама аз какво съм направила" и така си го повтаря на моменти просто ти иде да я ударя и да се приключва. Давайте идеи хора :D Да кажем на класния не е вариант..

Коментари

1.   Мила, не се ли усещаш, че ако ти беше загубила близък и има сериозна опасност да загубиш още един в скоро време и ти нямаше да си най-веселата, общителна и щастлива личност на света? Нормално е, момичето да се държи странно, защото е преживяло толкова много, че дори си нямаш идея. Много хора в нейното положение сигурно щяха напълно да са изкукали, а тя просто е странна. Та не бързай да съдиш, че това, което и е минало през главата е много страшно! Вместо да се подигравате с нея, опитайте се да сте малко по-мили. ОК, не искате да сте и приятели, но това дава ли ви право да и ровите в личните неща, да я гоните и т. н.?

2.   Не тормозете детето. Може да има някакъв проблем. Дръжте се нормално и човешки с нея. Просто идва при вас, щото не ще да е сама нормално, оставете я какво ви пречи... дискриминацията е лошо нещо...
Бъде различен, бъди добър.

3.   Заведете я в лудницата.

4.   Ти си малоумна с извинение! Момичето си личи, че може и да има проблеми и да се приобщи към вас, с кое право ти се иска да я удариш? Че не е готина като вас ли? :)

5.   Извинявай, но първо, чудя се как пък не се усети дори обикновено съжаление към нея в тези редове. А да не говорим за неща като съчувствие и разбиране... Май скоро такива усещания ще са предмет само на научнофантастични филми... Защо е толкова трудно да се усмихнете и вие или да и кажете нещо хубаво вместо това, че е тъпа? Добре, опитали сте да я приобщите. Да разбирам- да я направите като вас. А някой от вас опита ли да се постави на нейно място? Да си представи за момент как се чувства, за да се държи така? Да сравните вашия проблем с нея с нейните проблеми? Тогава изобщо не бихте го наричали "проблем". От всичко изброено само това, че ви снима не е окей. Иначе досега да е направила нещо лошо на някой? Едва ли. Затова опитайте да подходите с малко доверие, искреност, без да се филмирате и без насмешка. Не сте длъжни да сте и приятели, но не я обиждайте по никакъв начин и и услужвайте, ако помоли. Нищо не губите, само ще направите деня на един страдащ човек по-лек!

6.   Ох аз те разбиам, най- вероятно, защото още докато го четях се стреснах :D. Ся разбирам, че всички се правят на моралисти, ама както и да го погледнете, тва не е нормално. Напротив, зловещо е и плашешто. Момичето или верно е от друга планета или просто има някви сериозни вреди на психиката, и в двата случая трябва да се направи нещо. Окей на класния не казвайте, ама психоложката на училището е чудесен вариянт. Обяснете за кво става въпрос, кажете, че съдите момичето, просто сериозно ви плаши и че се случват някои ненормални неща. Тя би трбвало да вземе някакви мерки. Тва е най- добрия вариянт да ѝ помогнете. На нея и на вас си.

7.   Щях да я съжаля, докато четях за починалия й брат и болната й сестра, но всичко останало като поведение си е психопатско и изобщо не сте длъжни да общувате с нея, Има си родители, има педагози в училище... Ако ви тормози, кажете на класната си и на училищния педагог да ае заемат с нея, ако й трябва професионална помощ.
Към коментиращите - бъркате психични отклонения със срамежливост, стеснителност, асоциално поведение поради някаква травма и т. н., едно е да си необщителен, да не ти се получава социализирането и да си свит, а друго е да си куку, някои хора с психични проблеми са и опасни.

8.   Такива като теб си остават в града и си чукат същите хора от даскало, а тя може да отключи нещо по-висшо от теб в себе си. :) Да си популярен и готин в училище е титла до 12 клас, след това не му пука на никой коя си, така че се опитай да бъдеш по-добра с по-слабите и невинни хора. Вместо да и се подиграваш и подай ръка и се опитай да я разбереш и опознаеш.

9.   Следващия път като я хванете да я снимате и вземете телефона и отидете при директора. Не може без ваше позволение да бъдете заснемани без ваше позволение а другото не искам да го коментирам... тази си е за лекуване.

12.   Пф номер 9-А да и роват в чантата без позволение нормално ли е?

13.   Горкото момиче... Нямате малко жал... Не Ви пожелавам да сте на нейно място! Ти ако си психично болна как би се почуствала някой да те удари и да се приключва? Жалко за теб!

14.   С психично болни няма оправия.. по-добре стойте надалеч....

15.   звучи като много странен интересен човек.
вероятно има ментални проблеми, от което следват проблеми с комуникацията. тя иска да се впише с теб и групичката ти, но не знае как.
не я обиждайте и отхвърляйте, по-скоро се опитайте да я разберете.

16.   Недейте да се подигравете на момичето. Щом са и се случили такива нещастия, нормално е да е малко чалната. Помисли си че никой не е застрахован. На всеки може да му се разболее близък човек, а тя е в крехка възраст и такива преживявания са и разстроили психиката. Отнесете се с разбиране към нея, може да ви е досадна, хубаво, не е речено че трябва да сте и първи приятели, но поне бъдете тактични. Не я обиждайте, не и ровете в нещата. Нали не е тръгнала да ви бие? Изтрайте я по време на междучасието, пък после след училище си се събирайте и си говорете вашите неща. Ясно че момичето иска да се присъедини към вас, но не знае как. Просто бъдете любезни, не е нужно да и ставате приятели, но нека тя не се чувства изолирана. Все пак, тя няма вина за сполетелите я нещастия.

17.   Постави се поне за малко на нейно място как щеше да се чувстваш ако беше по - стеснителна, искаш да се впишеш в класа, но не знаеш как и другите те отвърляха и ти се подиграваха дали нямаше да търсиш утеха в някакъв свой измислен свят? Или викаш на теб и на другите чувстото на емпатия т. е да можеш да се поставиш на мястото на другия ви е изцяло чуждо и непознато. Ама то колелото на живота се върти малката, и не се знае дали утре ти и съучениците ти няма да получите същото отношение като започнете работа. Точно това ви пожелавам на всички да попаднете един ден в колектив, в който никой няма да ви приема тогава ще разберете какво и е вашата съученичка!

19.   Хора, колелото се върти. Девейката сама ще разбере какво е да си в страни.. ако не тя, нейното дете и тя ще страда покрай него.

20.   Номер 6 коментара, сякаш познава момичето..
И ти да имаш такова, ти пожелавам.. Та, не си прави планове да раждаш..

21.   От авторката: миналата година завършихме и за щастие вече не виждам тази лепка