Споделена история от Тинейджърски

Най добрата ми приятелка
Здравейте, аз съм момиче на 15, искам да ви помоля за съвет, става въпрос за най добрата ми приятелка. С това момиче се познаваме от 8 клас, сега сме 9ти. До преди това не бях имала най добра приятелка, а само приятелки и много се радвах че с нея се намерихме. Обаче напоследък нещата се промениха. Тя започна да излиза с едни други момичета а мен да не ме вика, само в училище се виждеме и ме вика само ако има някакъв проблем за който да и помогна. Много често ме кара да и пиша домашните, да и решавам тестовете, да ходя в междучасията да и купувам храна. Аз разбира се изпълнявам всичко което ми каже, защото ме е страх че ще я загубя. Случвало ми се е дори да имам 2 на едно входно защото бях заета да решавам нейния тест, а тя дори не оценява какво правя за нея. Много ми е гадно, защото имам чувството че ме използва, а в началото не беше такава. Не искам да я губя защото ще остана сама. Моля ви дайте ми съвет!

Коментари

1.   Отдръпни се, дистанцирай от нея. Не я търси за нищо известно време, колкото и да ти е трудно. Ако не се обади примерно до 10 дни или продължи само да те търси да и слугуваш - бий и дузпата и това е. Не позволявай да използва слабостта ти, защото само ще страдаш.

2.   Ти вече си я загубила :) Няма защо да те е страх, ако спреш да даваш времето си за приятели като нея ще имаш време за истински.

3.   Тя е от този токсичен тип хора, които се преструват на приятели, за да получат нещо от теб (пишеш и домашните, решаваш и проблемите и т. н. ). Дори и да не е била такава, сега вече е. За теб ще е по-добре да преминеш напред и да си намериш нови приятели, които да не те използват. Приятелството не работи на принципа взимане- даване! И понякога хората се променят, а когато това се случи и вече не са ти приятели няма значение прекараното време заедно и това през какво сте минали- тръгваш си, за да се грижиш за себе си и да уважаваш себе си.

4.   Разкарай тази използвачка от живота си и ще се почувстваш много по-добре!

5.   Не се занимавай с нея-ПОДБИРАЙ СИ ПРИЯТЕЛИТЕ, не ти трябва такива приятели, които те използват