Споделена история от Тинейджърски

Интровертно момиче харесва интровертно момче...
Как да го кажа... Просто не мога да общувам с хората... НЕ МИ СЕ ПОЛУЧАВА...
Но наскоро видях едно момче... Това момче... О боже това момче.... :3
Тов момче е същото като мен... Но уви никой не миже да заговори другия... Мен срам... Той срам... А ИМАМЕ ТОЛКОВА ОБЩИ НЕЩА.... Поне около 16-17
Имаме 3 години разлика проблем ли е? Той е по-голям..
Дайте ми съвет как да го заговоря и моля ви без от сорта на "Бъди себе си, ако ви е писано ще сте заедно" според мен човек сам начертава съдбата си, а не съдбата да чертае човека...
Кажете ми как да се държа пред него като се запознавам, защото аз много искам но не мога да преодолея този страх просто ме
убива... Той още не знае, че същесвтувам де... :))
А и от скоро време съм в депресия и ми е още по-трудно да общувам с хората... Само той ми оправя настроението... Но каква полза от това само да го гледам от страни...
Искам да се запозная, но много ме е срам..
Дайте ми съвети моля ви!!

Моля питаницата да бъде одобрена защото е спешно!!! :(

Коментари

1.   Просто го заговори. Едно здравей, нищо друго. Даже може да го направиш в движение без да се спираш, (небрежно) той ще се досети за какво става въпрос.

2.   Социални мрежи? При по-притеснителните хора предполагам варианта в началото да не сте очи в очи ще е по-подходящ. Ако това не е опция - един ден като го видиш просто събери цялата си смелост, отиди небрежно до него, кажи му "здравей" и подхвани тема, свързана с някое от общите ви занимания, интереси. В началото може да е неловко, но просто ще ви е нужно повече време да се отпуснете. А ако имате общи приятели, може да помолиш да направят така, че да излезете заедно или поне да ви съдействат със запознаването.
Преди години, когато бях на 14 (сега съм 30 годишна жена) бях толкова срамежлива и стеснителна, че дори ме беше срам като си купувах закуска в междучасието. За "нещастие" се харесахме взаимно със също толкова "глътнало бастуна" момче като мен. И сега като се сещам каква одисея беше, докато се заговорим, пък докато се решим да излезем само двамата, та до първата целувка и почвам да плача от смях :)

3.   Кажи му: "Здравей! Много съм затворена, ти май също. Имам нужда от приятел, който ме разбира. Искаш ли да си поговорим просто ей така? Не ми казвай не, защото да ти кажа тези думи ми струваше много усилия. " Като се поотпуснете, като се поопознаете, чааак тогава действай.

4.   Колкото и да е клише, отидете на кино на филм, който и двамата очаквате с нетърпение. Ето ви 1 интересна тема за разговор, която може да поочупи леда. :)

5.   Как разбра., че сте еднакви след като не общувате?

6.   Сама си отговори: Човек сам начертава съдбата си.
А ти каква съдба искаш?

7.   Ех, този пуст срам. Ако не го преодолееш никога няма да си спокойна и да вървиш с високо вдигната глава.

8.   Напиши му бележка в която да пише еди коя си ми каза че те харесва и направи така че да я намери :) или я дай на някой да му я даде

9.   До номер 5...
Ами виждам стила му на обличане, също имам една позната от класа му и тя каза че имаме сходно мислене... Стилът на музика също... Виждам начина по който говори и по който се държи..
А до номер 6...
Все още не мисля че съм достигнала до така зрялост че да мога да преценя каква съдба искам, а конкретно за начало искам просто да се запознаем... Един път като започнем да си общуваме после няма да спрем.. Но аз така и не мога да предприема никаква стъпка ужас много съм зле.... :(
От авторката

10.   Как определи че си интроверт? Има разлика между интроверт и срамежлив човек, ако не знаеш. Не използвай думи които не разбираш. Че и него определи без тест... А темперамента по очите ли се определя?

11.   До номер 10
Усетих нападателната ти нотка! Може да съм интровертна, но не и глупава...
Много добре знам какво е да не се разбираш с хората и да не можеш да намериш общ език с тях... Също знам какво е да си отхвърлян и съден само, защото не говориш много...
А за него са ми казвали хората, които го познават... А и не си ли чувал, че очите могат да издадат всичко???
Темперамента му си личи от далеч какъв е...
Въобще не си осмислил нищо от темата, моля върни се и прочети пак... Защото от такива като теб направо кръвообращението ми спира!
А до другите коментари! Изключително полезен беше номер 3... Въобще не ми беше минавало през ум да бъда толкова директна! Страхотно! :)
Има и друг проблем той винаги и е с приятели, но и те изглеждат много пекани и разбрани... Същите са като него... Но просто друго си е насаме... Но не мога да го хвана... От групичката им той винаги идва последен и ето още една пречка :(
От авторката :(