Споделена история от Тинейджърски

Мания по отслабване...
Здравейте! Момиче на 16 съм и даа от началото на лятото имам нещо като мания за отслабване, тегло, индекс на телесна маса и всичко от сорта. Един ден просто реших да се премеря (имайки в предвид че не се бях мерила от 5-6 месеца) и показа 60 кг. и направо се изплаших.. аз и бях забелязала че бях сложила малко отгоре, след това правих много диети е така за 1-2 дни и се отказвах... да кажем че мислих доста пораженчески
Обаче от Август месец взе че започна да ми се получава и то не с толкова много усилия, просто намалих количеството и спрях да закусвам и даа от тогава до момента не съм спряла да свалям килограми, въпреки че ги свалям бавно но сигурно.
Та в момента съм 53 кг. при ръст 166 см. Ноо някакси все още не се чувствам достатъчно слаба.. наистина забелязяам разлика спрямо когато бях 60 кг. но някак не ми е достатъчно. Това което ме притеснява е начина ми на мислене и самата мания, защото в момента съм си поставила като цел да съм 50 кг. само, че когато стана 50 кг. може да поискам да съм 45 и даа не ми се иска да стигам до анорексия или друг вид хранително разстройство, защото съм наясно, че анорексията се основава на психическа основа и понеже четох доста за гледната точка на анорексичките за себе си и не ми се иска да съм в такава ситуация, но от друга страна не бих почнала отново да ям както ядох преди, защото не искам да кача... и да иска ми да чуя мнението ви и ще се постарая да го приема и осмисля като зрял човек.
Благодаря!

Коментари

1.   Така, искам да те посъветвам нещо :). Бъди много внимателна с това, което си си поставила за цел. Минах през същото и сега съм с хранително разтройство. Също като теб исках да сваля някое килце, обаче с времето почнах да се заблуждавам доста, не се осъзнавах, че почти нищо не хапвах, мислех че тва ми е достатъчно, мислех че се храня здравословно и накрая хоп, анорексията в кърпа вързана. Моля те, научи се да се харесваш всякак, килограмите не те определят като личност, можеш да си навлечеш страшно много проблеми. Без да се усетиш се пристрастяваш към премахването на "излишните" килограми и искаш още и още докато не се усетиш, че вече даже цикъл нямаш. И най-лошото е че тва няма да ти пука стига само и само да си слабичка. Искам да ти помогна, защото тва днешно време е масово. Опитай се да се храниш както преди, спортувай 2-3 пъти седмично и хем ще си здрава, хем сита, хем няма да качваш килограми ако не искаш да си както преди. Помисли добре над всичко, късмет! :)