Споделена история от Тинейджърски

Не ми се иска да го пиша, защото се боя, че ще стане истина...
Не ми се иска да го пиша... защото се боя, че ще стане истина...

Мисля, че още съм влюбена в старата си любов. Не казвам бивш, защото реално не сме ходили, но имахме доста сложна история. Тогава бях девствена и дори не сме правили секс. Не искаше той, а не аз. Имаше странни оправдания, които никога няма да чуеш от мъж, за да се отърве от секс. Чесно казано не му беше много лесно, явно наистина е държал прекалено мн на мен, за да го направи, но както и да е... Той е копеле... мога да кажа много неща за него, да го убидя по много начини и реално си го е заслужил с държанието и действията си. Наистина не заслужава мислите ми, и не го казвам така от злоба, а защото е вярно. Но.. въпреки това, се улавям, че често мисля за него, колкото и да е неправилно и да знам, че не трябва.. спомням си как беше преди. Мисля си какво ли можеше да стане ако аз не бях постъпила така, той не беше постъпил така.. Мисля, че още го обичам... Тук ще дойдат коментарите-"признай му, може да се получи... щом го обичаш... "

Да, ама не. Имам сериозен приятел от 6 месеца. Вярно, не звучи много, но за мен това е най-дългата ми връзка и наистина го обичам. Обикнах го още в началото. Връзката ни не е перфектна, наистина имаме много караници и спорове, много неща не са ясни, много неща ни пречат и на двамата, но въпреки това искам да съм с него и го обичам!

Не зная какво ми става. Мисля, че винаги съм имала чувства към него, но се опитвах да ги отрека, да ги скрия, защото честно казано много ме беше наранил и разочаровал. Пиша тази тема след разговор с него. Вечерта му се обадих като се сетих за нещо дребно, свързано с него и реших да го питам. Не ми вдигна и ме събуди сутринта. Много добро събуждане-да започна деня с такива мисли... Усетих се как говоря с усмивка. А когато преди да затвори ми каза "обади се да пием кафе някой ден", се усмихнах още повече, но усмивката ми замръзна, когато се сетих за приятеля си. Как да му кажа, че ще изляза с него, не мога, не искам, защото знам какво ще последва. Когато тръгнахме аз все още излизах с тях, бяхме си компанийка, но с момчетата спрях да се виждам, с момичетата-рядко. Няма да изляза с него, а как ми се иска. Честно, иска ми се, просто да си поговорим, защото освен всичко бяхме и добри приятели. Там беше проблема ни, че бяхме добри приятели и просто не се получи...

Та това е драмата ми... Имам сериозен приятел, когото обичам, никого не съм обичала така, да съм готова на всичко, а мисля за стара любов и не зная как да го преодолея. Бях го забравила като едва ли не се опитвах да го намразя и до някъде се получи, защото и той се държеше кофти, но въпреки това... май още имам чувства към него...

Коментари

1.   да да да, тотално същата история... Аз мисля, че трябва да бъдем искрени с приятелите си(ти с твоя, аз с моя) и трябва да споделим и да поговорим... На базата на това как той реагира, постъпи както смяташ за добре.. Предупреди го, че нищо не е в състояние да те раздели с него, но все пак искаш да се видиш с този "стар познат" таа да се каже, защото държиш на старото приятелство, макар и любовните страдания.. И му повтори отново след това, че той е твоето момче и завинаги ще бъде-.. Това е и един начин да му го докажеш-че дори старата любов няма да те откаже от него

2.   тогава защо го написа

3.   за мен имаш сериозен проблем да бъдеш във връзка с някого. Май си почнала да се плашиш от „сериозната“ 6 месечна връзка и вече си почнала да пощуряваш.
Търси причините в собственото си семейство, родителите ти караха ли се много, разведени ли са, ти сирак ли си - нещо определено не е ок при теб и не вярвам и в бъдещето на тази ти връзка, защото с караници няма как да продължи... промени се, вместо да ровиш в разни минали неща, днес и сега промени нещо, ако не искаш и тази връзка да завърши зле

4.   Здравей!

Убедена ли си, че чувствата ти към предишния не са просто желание за исторически реванш? Искала си много да се получи между вас, предвкусвала си вече "победата" и... нещата са се провалили. Докато е бил гадняр си си казвала: "ОК, нищо не съм загубила, спасих се от това копеле", но сега той е обърнал плочата... надеждата за победа се възражда, чудиш се: "Дали пък не изпуснах супер много? Какво би било ако...." Най - добре е да се усамотиш и да помислиш много хубаво. Но, да не позволяваш никой да ти влияе, най - вече бившия. Ако пък си твърдо решена да останеш с приятеля си, най - добре бъди силна и прекъсни всякакъв контакт с онзи. Времето лекува много неща, включително и нездравословните амбиции, които съзнанието ни често маскира като по - възвишени неща, например любов. Много е възможно просто да искаш да докажеш на себе си, че ти можеш да имаш този мъж въпреки всичко, че не си се провалила... Но, направиш ли това, ще загубиш този когото обичаш и може би ще съжаляваш страшно много. Отдалечи се, помисли, не се оставяй на моментни емоции, залозите са високи, изгубиш ли доверието на приятеля си, после много трудно ще си го върнеш. Разбира се, може и да греша в предположенията си. Но още една гледна точка никога не вреди:) Успех! Пожелавам ти да вземеш правилното решение, което и да е то.

Борония