Споделена история от Тинейджърски

Чувствам се самотен
Здравейте, пише ви момче на 15 години. Историята може да е малко дълга за това благодаря на хората които ще я прочетът до край.

На моменти се чувствам доста самотен. Повечето хора не искат да общуват с мен понеже ме смятат за странен. Обичам науката и се интересувам доста от физика и философия. Не обичам много от модерната музика, просто понеже в днешно време ПОВЕЧЕТО песни нямат почти никакъв смисъл зад тях. Също така имам по-различно чувсто за хумор от някои хора. Освен черен хумор, си падам също и по комедианти като Джордж Карлин, които имат доста смисъл зад техните шеги и не са направени просто за да се засмеят хората. Имам около 10 човека които мога да нарека приятели. Всичките от тях ме мислят за пълният идиот, понеже постоянно им говоря за наука. Честно казано не знам защо ми казват идиот, когато говоря за неща от типът на струнната теория(неща които те дори и не искат да си направят труда да усмислят), но постоянно ми се подиграват. Също така когато искам да се запозная с някой нов човек в повечето случаи просто ме отрязват директно. Доста често излизам сам навънка и просто се разхождам или карам колело сам, просто понеже не ми се занимава с това приятелите ми отново да ми казват колко съм тъп(в почти всички от случаите се шегуват и знам, че държат на мен, но просто не е готино постоянно да се ебават с мен). В училище през по-голямата част също съм там, понеже всичките ми приятели излизат през всяко междучасие или до магазинът или да пушат. Аз също пуша, но не искам да излизам всяко междучасие понеже това означава, че ще закъснея за час, а аз не искам да закъснявам. Не знам защо хората ме отхвърлят толкова много. Изглеждам нормално, може и това да е. В днешно време всеки трябва или да е супер "емо" и "депресиран", или някакакъв "сваляч" който ходи по наргеле баровете, или някаъв "бияч" с гола глава и чантичка на врата. Имам чувството, че ако не си един от тези, не си човек и никой няма да те приеме като такъв. Това, че харесвам науката, не означава, че съм някакъв зубър който само седи в тях и учи(не, че им нещо лошо в това да учиш). По принцип изобщо не уча и изкарвам около 4-5 за годината. По някои предмет съм по-добър, по някои съм по-зле и така изкарвам някакъв среден успех. Момичетата изобщо не ме харесват. Имам познати момичета с които говоря от време на време, но за тях съм само познат/приятел. Когато си харесам някое момиче знам, че нямам шанс, не зависимо дали сме от една категория или това колко общо имаме, те винаги си харесват някакви от наргеле баровете или някакви "емо-депресанти". Имаше само едно момиче което показаше някакъв интерес към мен, но тя изведнъж спря да си общува с мен и да ми чете съобщенията и аз се отказах(единствено си писахме на скоро, но тя така и не ми обясни защо е спряла да общува с мен и се върнахме към старото положение, за което ми е тъпо, но като тя не иска да има нишо общо с мен, аз няма какво да направя). Не знам какъв ми е проблемът. Хората не искат да имат нищо общо с мен и дори приятелите ми постоянно се ебават с мен. Как да го оправя? Какво мога да направя за да не ме отхвърлят толкова? Лесно мога да стана един от онези "депресантите", така може би ще ме харесат повече хора, но аз самият няма да се харесам, понеже аз искам да бъда себе си. Какво да правя?

Коментари

1.   Човек моля те дай ми инстаграма си, ако имаш такъв. Аз съм момиче на 16 и по начина, по който разказваш супер ме впечатли и мисля, че не си тъп, смотан или нещо такова, а си едно добро, възпитано и интелигентно момче. Не обръщай внимание на другите чак толкова.. мнението им не е важно. Колкото и изтъркано да звучи те просто ти завиждат, затова че ти знаеш много повече от тях и съм убедена, че накрая ти ще си успелия в живота :)

2.   Смятам, че може би трябва да не обсъждащ толкова много наука и в същото време те може да те нсричат глупав, защото искат да се пошегуват леко, аз също съм любител на науките филосогия, история, програмиране. Преди време аз също имах проблеми, бях в депресия също така, много непривтно ми беше, но в един момент се стргнсх, въпреки смятанията ми, че нямв как дс се измъкна. Нямам впредеид да ги обиждаш и т. н. трябва да се държиш приятелски, дори, когато е трудно, понеже това най-много ще провали приятелството ви.

3.   А ти искаш ли да имаш нещо общо с хората? Така като те чета не искаш :) Ако искаш да имаш нещо общо с масите трябва да можеш да общуваш на тяхното ниво. Не им говори за струнната теория и квантовото преплитане, говорете си за момичета, алкохол, коли или там за каквото си говорят другите.

Ти хем искаш хората да те харесват, хем искаш да им говориш за неща, за които повечето от тях въобще не се интересуват.

Имах много подобно на твоето тийнейджърство, даже още съм си такъв леко неконвенционален тип до голяма степен. От малък съм запален по съвсем други неща, включително физика (това и завърших) неприсъщи за масата от хората. За щастие през университетските си години се срещнах с хора, с които си паснахме и имам що-годе някакъв приятелски кръг. А с повечето хора въобще и не ми се общува, просто нямаме какво толкова да си кажем :) При момичетата положението и при мен никога не е било розово, едва на 22 правих секс за първи път. Но поне още на 16 се целувах и като цяло гледах и още гледам винаги да общувам с някакви момичета дори ей така за ташак, колкото да не си общувам само с мъже. Гледам да се развивам и в по-артистични насоки, за да не съм просто един чичак-физик-математик-програмист. Свиря на сакс, ходя на актьорско майсторство и тн.

Общо-взето прави каквото ти е интересно и общувай, с когото ти е интересно. Но пак казвам, че ако искаш да общуваш с масите, ще трябва да говориш на техния език.

6.   Честно казано много ме впечатли и бих се радвала да срещна човек като теб. Напомняш ми на на мен самата. Бъди горд то това, което си, защото са малко хората като теб! Поздрави.

7.   След като вече си разбрал струнната теория, може да поупражниш и правописа.