Споделена история от Тинейджърски

На 20 и асоциален
Здравейте. Момче на 20 съм асоциален и нямам гадже, приятели и работа и нямам психика мразя хората и искам винаги да съм сам. По цял ден стоя вкъщи, не обичам да излизам никъде. Баща ми ме биеше, като по-малък и в училище ме мразеха повечето хора и сега аз мразя всички. Знам, че не трябва да мразя, но така съм свикнал и да се опитам да се променя не става. Винаги съм песимист и винаги бягам от хората заради срам и страх. От 2014-15 станах така, преди имах приятели и даже гадже когато съм бил на 10. Знам, че аз съм виновен за тази ситуация, в която съм в момента, но не мога да се изправя заради страха и срама ми. Мисля си, че някой ден ще превъртя и ще се самоубия, макар че ме е страх да направя това. Слаб съм и не мога да се боря, признавам.

Коментари

1.   Програмист ли си?

2.   Защо пишеш тук? Въпрос ли имаш?

3.   От кой град си? Аз съм от Варна, имам и камера, с която снимам събитията, които се провеждат през лятото-концерти, церемонии, кинопрожекции на открито! На 35 съм, обичам културния живот, пройдохите не ме интересуват, а и не ги и търся, обикновено отивам 30 мин. по-рано, понякога и по-късно, но гледам да съм там навреме, на 01.11 имаше фолклорен концерт в ДКС "Варна", успях да седна до озвучителния екип, по-важно бе всичко да е в кадър! Водещ беше Пламен Георгиев, а най-голямо впечатление ми направиха първите две изпълнения, които гайдарите изсвириха-"Къде си вярна ти, любов народна?" и "Вятър ечи, балкан стене!", а залата беше почти пълна, имаше и деца, които играха и пяха, а част от изпълненията и изпълнителите ми бяха вече познати-на сцена "Раковина" също имаше фолклорни концерти, а сега същите изпълнители бяха и в ДКС-"Варна"! Не, не ме е страх от хората, никой не ми е налитал, макар, че нося техника за почти 2000 лева-имам и телефон-Самсунг S 8! Просто самата обстановка е предразполагаща и място за паника няма! Отвсякъде струи спокойствие! Просто това ми е хоби-намери си и ти някакво хоби-надявам се, че ще се чувстваш по-добре, като правиш нещо любимо за себе си!

4.   Често начинът, по който човек възприема света е начинът, по който възприема себе си - светът е огледало.
Според мен започни от там, от главата си.
Очевидно са ти се случвали неща, които са останали като болезнени белези в съзнанието ти и са те накарали да се се затвориш вътре в себе си. Но сухата истина е, че този, на когото можеш да разчиташ най-много в момента, си самият ти.
Повярвай си една идея повече и започвай да разчистваш мърсотията, за да видиш, че животът може да бъде и цветен. Видиш ли го веднъш, сам ще се убедиш
Горе главата, започни да живееш живота, а не да се плашиш от него!

5.   До 2

Защото сайтът се нарича "сподели" и никой, не трябва да има друга причина, за да пише тук, освен желанието, да сподели историята си.
Извинявам се, ако ти звуча нападателен, но това е истината.

6.   "мразя хората"...

Авторе, често да ти кажа, и аз мразя такива нещастници като тебе. Нещастници, които ненавиждат човека и човешкото и човещината у човека, но пък предпочитатда да насочат обичта и любовта си не към някой близък човек, а към някое животно, например- кучета. Мразиш хората, ами тогава, защо пишеш тук?

Доказано е, че имено такива самотници и интроверти, са психично болни особняци и човеконенавистници. Ако имаше такава възможност, не би се различил и от човеконенавистника Хитлер.

Трябва да обвиняваш САМИЯ СЕБЕ си за ТВОЕТО си болно състояние, а не другите хора! Другите хора НЕ са виновни!

И се научи да обичаш и уважаваш хората, НЕ си единствения на този свят! Светът НЕ се върти около тебе! Ако искаш да получиш уважение, обич от хората- научи се и ТИ да обичаш и уважаваш хората, като започнеш от родителите ти, близките ти, та после и към читави приятели ( ако въобще имаш! )

Ако мразиш хората, родителите си, близките си - то тогава се лекувай!

Ако мразиш хората, родителите си, близките, приятелите - то тогава отивай и живей с животните!

7.   психолог

9.   Здравей наборе, много добре знам какво имаш предвид, минал съм по същия път. Винаги съм бил мизантроп и ми харесва да бъда, защото за разлика от масата аз съм реалист и виждам не човешки същества, а арогантни роботи изгнили отвътре. Много рядко се срещат стойностни хора, но ги има...
М20

10.   До номер 9

Щом мразиш човеците, щом си човеконенавистник, то ти си по - долу от нас, човеците. Ти си по- долу като положение и от животните. Ти си изгнило нищожество.

И още нещо:

ще е добре такива нищожества като тебе, и автора да с ескриете някъде, и без това мразите хората, не е нужно да живеете при хората. Човеконенавистни нищожества НЕ трябва да живеят в човешкото общество!

11.   Моето предложение е, да се вземеш в ръце, или да си намериш някой песимист, като тебе, с когото да разговаряш. Все пак, ние хората се чувстваме най-добре, сред себеподобните. Аз лично съм оптимист и не те разбирам, затова те съветвам да си намериш свой човек. Късмет!