Споделена история от Тинейджърски

Не ме харесват
Здравейте аз съм момиче на 16 години и наистина знам, че това не е голям проблем, но напоследък се чувствам депресирана от това, че никога не съм си имала приятел и дори първа целувка. Вече виждам почти всеки обвързан, а дори и много по-малки. Наистина не съм много красива в лице, считам за нещо нормално е и кожата ми е в лош период, но се опитвам да се поддържам и да компенсирам с характер. Поддържам висок успех, участвам в извънкласни дейности, спортувам всеки ден и се състезавам и се опитвам да се концентрирам над това защото знам че е по-важно сега, но на моменти се чувствам ужасно от факта че съм сама. Като цяло излизам два пъти седмично единствено с най-близките ми приятелки. Не знам възможно ли е просто да срещна някого ей така случайно? Какво трябва да променя за да бъда най-накрая харесана и аз? Или вече външния вид е всичко?

Коментари

1.   Споко, ако си готина като човек, ще си хванеш гадже. А и честно да ти кажа, няма грозна жена - една жена може да е нищо за един човек и всичко за друг. Може да мислиш че са празни приказки, но ще разбереш че не са.
Пише ти го мъж.

3.   Име адрес и идвам да те изпапкам ;) само се шегувам. Нормално е пък и за кво ти е момче само ще те разсейва и ще си развалиш успеха

4.   Грешка е да си търсиш приятел просто ей така за да имаш, повярвай ми няма да си щастлива така. Може да ти се вижда банално ама всичко с времето си. И аз нямам приятелка вече от 6-7 месеца и съм на 20 ама не ми пука. Характера е всичко, ще те оценят, спокойно :)

5.   Здравей! И аз си мислих същото преди години, но повярвай ми, рано ти е за гаджета. Няма лошо да харесваш някой, но живота е пред теб, къде бързаш? Както и да е. За външният ти вид-ти просто не харесваш себе си. Ако искаш да те харесват, трябва първо ти самата да се харесваш, да се гордееш с предимствата си и да приемеш недостатъците си. Не се отчайвай, и за теб има някой, но ти трябва време за да го намериш. Успех! И помни, никога не се подценявай!

6.   Момчетата на тази възраст са повърхностни, харесват хубавото и пет пари не дават за благия ти характер, който всъщност те прави предсказуема и скучна. Сама казваш, че не си красива и имаш лоша кожа. Сори, никой няма да се влюби в характера ти от пръв поглед. На тези години можеш да пробиеш само с разврат, а с него тръгне ли ти име - ще те гони цял живот. На по-зрели години момчетата ще се възползват от тая ти самота за бързо чук, и ти ще даваш, защото всички отчаяни дават.
Сори, животът не е справедлив. Паднала ти се е лоша ръка в раздаването....

7.   Как да те харесат другите, като ти самата не се харесваш? Всичко се вижда отстрани.

8.   Честно да ти кажа и аз се чувствам така, само че съм момче. Хората са казали, че външния вид спасява само 5 минути от срещата, после трябва да говориш. Искам да ти кажа, че външния е важен, но не е всичко. Просто трябва да се забавляваш и момента ще дойде. Това аз не го правя :Д.