Споделена история от Тинейджърски

До кога??? Младите на бунт!
Здравейте!
Момиче съм, от Казанлък, на 16 години...
Днес към 17:30 излезнах с една приятелка на разходка, живея много близо до махалата, точно излизаме от входа правим 10 крачки, близо до контейнер в който се ровиха един голям циганин, доста слаб, представя се за жена.. И едно малко циганче с него, минаваме покрай тях, при което големият циганин се засилва с 2 дълги дъски, взети преди малко от контейнера, блъска ми ги в корема, и започва да крещи нещо на цигански, аз стоя напълно вцепенена и ужасена какво ще стане, слава богу продължи на пред с малкото циганче, крещейки някакви псувни(най-вероятно)..
Кажете ми, как аз да бих се защитила, като преди 3 години са ни гонили от едно училище, по един баир чаак до другият квартал, с брадви и ножове, само защото играхме мач и едно малко циганче ни пречше, а момчетата го помолиха да се махне? ДО КОГА ще си мълчим? Младежта на България? ДО КОГА ще ни тъпчат и мачкат? Родители и учители искат да сме по добри, а от нас има тоолкова олигофрени, да. Но от всякъде ни натискат, учи, слушай, не прави глупости, а в подобни моменти нито държавата, нито училището, нито родителите могат да ни защитят... Децата на българия, а мачкани от другият етнос.. После притискани от всички, а с какъв пример? Естествено, че ще сме наркомани, убийци, крадци... Трябва нещо да се направи!

Коментари

1.   Напълно си права. Тези само от бой разбират. Говоря от опит не от злоба. Страшно става вече, но мисля, че много хора започват да скачат. Е поне се надявам. Аз лично съм готов да размажа такива като описаните от теб ама нали съм по-едър и не ми скачат. Те си избират слаби хора за жертви. Жени деца баби, тоест не са толкова страшни щом скачат на слабите само.

3.   Те скинарите скоро пак ще ги бият, спокойно.

4.   С мангал на глава не се излиза. Над закона са. По- далеч и това е. Бунт няма да стане нито да помогне.

5.   Еми вашите момчета да ги бият, а не молят. С молби при цигани не става. Да се вдигат мъжете да защитят българските жени.

6.   Израснал съм до циганска махала и много често бях тормозен по подобен начин. Дълго време не смеех да кажа на нашите, но един ден имах синини и разказах на баща ми. Той се разяри, взе си газовия пистолет и слезе в махалата. Не е стрелял, но ми обясни, че е минал покрай къщите които са по пътя ми за училище и им е казал, че ако още веднъж нещо ми се случи ще ги подпали. После поне 2 години не ме закачаха. Когато отново взеха да ме закачат започнах да си нося камък в джоба, който веднъж използвах да ударя един по коляното. После вече на 18 имах сериозно сбиване... и се разкарах от там. Отидох да уча в София.

7.   Номер6: Съжелявам за това което си преживял но аз съм от София и то от централен квартал и мога да ти кажа че последните 5 години и тука е така. Два пъти съм се бил с цигани и то от блока и се водят за интегрирани.

9.   Ще дам пример с една съседна страна - Турция. Там има кюрди, които са като нашите цигани. От няколко години нещо се разбунтуваха. Познайте какво стана? Президента на Турция прати армията в кюрдските райони. Какво са ги правили, само те си знаят. Трябва и ние да вземем пример и да действаме по същия начин с циганите, защото те ни мразят. По-големи расисти от циганите няма.

10.   Споделяйте, разпространявайте, да се вземем в ръце, да ги изселим веднъж за винаги!

11.   И това доживях, в България цигани да тормозят нашите деца, децата на България...

12.   Циганин не се бие. Те са много, те са армията. Над закона. Защо мислите, че само, когато има акции с спец части в България навлизат в някой места при циганите? Полицай сам не би влязъл нивга на такива места. Ще го оберат, че и космите ще му обръснат и вземат за разпалки. Този номер 9 сравнява някакви си кюрди, които са на един шамар разстояние. Циганинът не се закача освен, ако нямаш нещо зад гърба си.

Няма страшно момиче. След време в България ще настъпи час на джендърмерията и циганите ще властват.

13.   Добре, ти отиде ли да се оплачиш в полицията, след като казваш, че този те е ударил в корема с дъски?

14.   До 13-Тук полицията (съжалявам, ако засегна някого, чиито приятел или роднина е полицай), но тук полицията е сбирщина от корумпирани типове, разни тюфлеци, които дори не знаят къде се намират, заяждат се на нормалните хора без да правят нищо незаконно, а на скитници, наркомани и пияници не смеят и поглед да отправят. А и авторката като не ги познава, как да се оплаче от тях? В Пазарджик цигани бол..

15.   Винаги въоръжена, това е спасението, подрепям и номер 12, те тези истинските цигани няма да дойдат да те бият, закачат, без причина, а тези измслените, травестити, малките циганета, колиш при нападение и това е!

16.   ГЕРБ и БСП си печелят изборите като плащат на цигънкте и те гласуват за тях. Няма нищо да направят след като от тях им зависят постовете...