Споделена история от Тинейджърски

Какво направих?
Здравейте, надявам се да има хора, които са изпадали в моята ситуация и знаят причината. Та проблемът ми е, че има едно момче, с което се познаваме от интеренет. Преди да попитате, аз НЕ го харесвам, просто съм такъв човек, че лесно се привързвам към всичко и всички. Та въпросният човек не ми е писал от 5 дни, а по принцип си пишем всеки ден от няколко месеца. Не сме се карали и не съм усетила да се отдръпва. Последно ми каза, че има много работа, но не може да отдели и две секунди да ми напише как е? Само ми сийнва съобщенията. Не искам да го губя, защото мисля, че е доста готин човек и си свикнах с него. И сега просто ми е гадно, защото не сме се чували от няколко дни.

Коментари

1.   Ще използвам темата да потърся съвет и аз. В абсолютно същото положение съм, но съм момче.
Запознахме се преди близо месец в един сайт, разменихме си фейцбуците и започнахме там да си пишем. Споделяхме си много работи. Даже започнахме да коментираме ако заживеем заедно как ще е. Не сме се виждали още, по простата причина, че не съм в страната. Всичко беше ОК, до един ден в който спря да ми пише. Попитах я какво става и ми отговори, че била заета и нямала какво да ми пише. Попитах я дали иска да се запознаем наживо като се прибера в България и каза да. Стана вече седмица нито тя пише, нито аз. Така или иначе като се прибера в България ще я потърся.

До автора на темата, излизала ли си с въпросния човек, ако не излезте. Ако не иска просто го попитай какво става. Може и нещо да се уплашил ако разговора е станал сериозен.

2.   Намерил си е истинско гадже ;)

3.   Това което правите е, че просто влагате повече отколкото другия... За съжаление човекът е егоцентрично същество, и смяна, че всичко се върти около него. Включително и че ако има "правилното" отношение, ще му се случват "правилните" неща. Реалността е, че нищо не се върти около нас и всеки има собствена ценностна система, и собствени цели в живота. Изключително рядко имаме значението което си представяме в живота на някой друг.

4.   Към авторката и номер 1:
И в на двама ви случаите, човекът от интернет се е представял за нещо, което в действителност не е и като е демонстрирал, че му е приятно с вас, не е бил искрен. Затова просто предпочита да се отърве от вас по "добронамерения" начин, а именно с оправдания, че е зает, докато бъде оставен намира от вас.