Споделена история от Тинейджърски

Накърнена гордост и самочувствие
Реших да поставя историята в Тийнейджърската категория, понеже ме се стори подходяща. Иначе към темата.. Преди 5 дни с двама мои приятеля си седяхме и говорихме, в същото време минават 4-ма наперено-ходещи, 3 От които цигани и ги погледнахме за 1-2 секунди и нищо повече, нито сме ги гледали злобно нито нищо. Разделихме се с моята компания и аз се прибирах и в един момент единият от тях се провикна като ме видя на какъв съм се правел и дали ми се яде бой. Не съм агресивна личност, нито конфликтна, но ми беше дошло над главата от такива и отидох да се разправям с единия в готовност ако стане нещо до ме отвърна.. Канеше ми се 10 минути правеше циркове и изведнъж незабелязвайки двама от групата му се въртяха около мен и единия без да се съм му казал нищо и дори без да го гледам ме удари като хамалин, аз паднах, а другия ме изритаи си тръгнаха. Изгубих муза за всичко, вече съм все с адреналин и скоро ще почна като лудите да се оглеждам на всеки ъгъл. Дори в бъдеще не се виждам как бих отреагирал на подобна ситуация с когото и да било, чувствам се като лайно. Недейте да ми говорите за полиция само, защото нито знам имената на онези греди, нито пък полицаите ще се движат барабар с мен всеки ден. Някакви съвети, как да спра да го мисля и да не се паникьосвам непрекъснато, ако сте имали такива случаи. Моля модеряторите да публикувят това. Съжалявям за дългата история!

Коментари

1.   Да не се беше занимавал! Аз преди така бях шибнал в коляното един мангал и на следващия ден дойде с групичка! Кажи на ваще, от там ще измиите кво да правите!

4.   Научил си урок за в бъдеще. Няма значение дали са цигани, просто си се надценил и изхвърлил. Даже съвсем невинно си се разминал, можеше да те блъскат здраво. Друг път не се прави на мъж, а прецени ситуацията. Ако имаш пистолет с тоя акъл може да застреляш единия ей така за да покажеш, че си по-страшен. После ще се чудиш на акъла си.

5.   Човече, най-добре не се занимавай с мангали. Скоро по новините даваха как един човек го убили във влака ей такива, защото им направил забележка да не си слагат краката на седалките. Аз лично познавам случай, в който едно момче се сби с циганин, а след 10 минути дойде буквално цялата махала с таксита. Не се захващай.

6.   Сходна ситуация при мен - пак с цигани. Бях на 18. Решили, че ги гледам лошо в магазина. Ами гледах ги малко лошо щото бяха група 5-6 мангала и се правеха на отворени на продавача и ме издразниха, но не им казах абсолютно нищо и нищо не съм им посочил, направил, докоснал. Като си тръгнах от магазина онези ме причакали и ме присрещнаха и ме питаха дали се правя на отворен. Аз културно им обясних, че не се правя на отворен... Така де, единия тръгна да ме удря, аз се дръпнах но онзи все пак ми удари очилата и те паднаха и се счупиха. Аз се разярих и го наритах, онзи падна. Зад мен един по-малък ме хвана през корема и един друг взе да ме бие в гърдите. Аз пак с крака взех да отвръщам. От съседния вход тръгнаха да излизат някакви хора и мангалите се разкараха. Бях супер разярен, когато се прибрах поисках баща ми да ми даде оръжия - точилки, ножове, каквото има. Бях готов да отида да ги пребия всичките... За щастие родителите ми ме успокоиха.

Това го казвам, за да кажа, че много добре знам през какво преминаваш. Аз се справих с проблема като се разкарах от този квартал.

7.   Не мога да ви разбера вас мъжете, хем наперени и отворени, пък всъщност страхливци. Вземи почти уроци по-бойни изкуства и се научи как да се
защитаваш без значение кой е виновникът в ситуацията. Не те виждам един ден ако в дискотека започнат да дърпат гаджето ти ти какво ще направиш ?

8.   от Автора до 7: Бойните изкуства лично за мен са само за залата, в която тренираш, когато се биеш на улицата непланирано много малко хватки, ритници и удари би практикувал/а, в уличния бой си правиш каквото знаеш, а и аз не ходя по дискотеки, така че

9.   Викни си хора и ходете да набиете гореспоменатите цигани.

10.   Търсил си си боя и си го намерил. Другия път като ти се бие да знаеш да не ходиш сам и то с такива приятели, които няма да те изоставят.

11.   до 7: Доста тъпо мислене. Животът не е като по филмите. Дори и да знаех бойни изкуства (а всъщност съм тренирал джудо година и половина), дори и да можех да пребия 6 човека, пак продължавам да живея в махалата и на следващия ден като минавам по пътя ще ме види някой от тези дето съм пребил и ще извика още 20 човека. Айде мислете малко. Пак казвам - животът не е като по филмите.

12.   Aвтора до номер 10-И как реши, че аз съм си го търсил, като аз дори не съм имал намерение да ходя при тях? Май не прочете историята докрай.