Споделена история от Тинейджърски

Нещо не е наред
Зравейте!

Аз съм момче на 18 години, от голям град
Така, последните години май нещо не е наред с мен, чувствам постоянна тъга, затварям се в себе си.
Изпитвам постоянна тъга и самотност, при всеки опит да бъда гушнат или др бягам, не мога като наборите ми да имам нормална връзка с момиче защо се паникьосвам и нямам особено желание за това
В училище беше пълен ужас-всекидневен тормоз, както психически
така и физически, може защото бях много, много нисък
Квартала където живеех е малък, а като баща ти е пияница става още по интересно, един път пиян на гъз падна в една шахта и всичките приятели бяха там

Любовният живот беше истински ужас, много е "яко" когато на 8 години те отреже три пъти едно и също момиче, а на 10 гледаш как друго момче тия я отнема, за капак през 2012 почина най-важният за мен човек, и от тогава все едно не живея.

Последно време съм постоянно депресиран, отбягвам да излизам освен ако не до магазина или до университета, anxiety, имам едно чувство, че никога няма да си намеря приятелка и ще съм вечно сам+че по-добре да се самоубия от колкото да продължа аз умрях 2012
Така след като казах проблема си, дали да посетя психолог или с времето само ще мине

Коментари

1.   Според мен е най-добре да посетиш психолог. Иначе ти препоръчвам да започнеш да се занимаваш с нещо. Например някое хоби, рисувай, играй футбол, нз. Просто ако си намериш занимание всичко ще ти е по-леко. Може да излизаш с приятели. Дори да не са много, излизай с тях. Разнообразявай се. И не излизай с онези приятели-предатели, а с истинските такива. Сигурна съм, че има изход от всичкото това, просто в момента си изпаднал в депресия, която ти пречи да си живееш живота така да го кажа. Просто погледни на нещата под друг ъгъл, бъди оптимист. Сигурна съм, че всичко ще се оправи. :)

2.   В такива степени на тревожност е добре да посетиш психолог. Психологът, обаче, няма да реши всичките ти проблеми, а ще намерите заедно техния корен и ще ти даде насоки. Би могъл да се справиш и сам, но мисля, че си малко по-дълбоко в кашата и ще ти е нужна външна помощ. Такива проблеми се решават единствено от страдащия, друг не може да ги реши вместо теб, но може да ти помогне да мислиш по правилния начин и да насочиш енергията си върху хубави и смислени занимания. Добро начало ще е да се опиташ да свалиш част от стреса, който си натрупал. Можеш да се насочиш към изкуството, така да изразяваш себе си и да изливаш чувствата си. Можеш да се хванеш за спорта, който покачва нивата на определени хормони, които ни карат да се чувстваме по-ведри, продуктивни и доволни. Можеш да се насочиш към повече социални контакти, за да споделяш, да се разсейваш и да прилагаш "смехотерапия". Депресията се характеризира с пасивност, това важи и за различни видове тревожност. Затова не бива да си пасивен, липсата на действия ще влоши състоянието ти. Опитай се да вършиш разни неща, да се справиш с проблема някак. Няма да мине само, трябва да се поработи.