Споделена история от Тинейджърски

Двойка за подсказване
Здравейте. Аз съм момче на 14 години и съм 8 клас. Днес по Английски Език, господина ми писа двойка, защото реших да помогна на момичето което седи до мен. Господина я изпитваше на превод на текст и тя се затруднява на такива неща и затова и помогнах. И докато и помагах, той просто ме извика по име и като се обърнах и ми каза само едно - две. Доста хора от класа имат двойки при него, та някои даже по две. А аз не съм я заслужил по незнание. Според вас беше ли редно да ми пише двойка? Не можеше ли просто забележка в бележника. А вчера едно момиче подсказа и той я чу. И нищо не и каза освен че я погледна. Аз съм такъв че когато получа двойка и съм в лошо настроение много време. Първата ми е по Англ за тази година. Само когато ми каза, че ще ми пише две и ми призля. Моля дайте ми съвет, редно ли беше?
Благодаря Предварително!

Коментари

1.   Редно е само донякъде. Преди за подсказване са писали единица, но сега няма такава оценка и много учители я заменят с двойка. Учителят с право не е толерирал подсказването ти, но е било по-правилно да ти пише забележка, да те смъмри и да спомене на родителите ти. Не ми се струва редно да смъкват твоят успех, заради опита ти да помогнеш. Сигурно преподавателят е избрал по-суров метод, с цел да те научи на житейски урок. Не е двойка за липса на знания, затова не унивай много, ще я поправиш. Нека ти остане като обеца на ухото. Хубаво е, че си искал да помогнеш, мотивите ти са били добри, но всеки ученик трябва сам да си изкарва оценката и тя да бъде заслужена. Ако ти бях родител, нямаше да се разочаровам от теб, но щях да ти обясня точно тези неща. Дано ме разбираш. Не си постъпил правилно, но си имал добри намерения. Не спори с учителя, не се ядосвай и не се натъжавай. Само една текуща оценка в осми клас, нищо непоправимо.

2.   Не подсказвай, няма как да се научи нещо така.
Мога ли само да попитам къде блее учителят ти по български език и защо още нямаш двойка? Вместо да подсказваш, седни и учи сам. Иначе хубаво е, че имаш съвест и оценките те тревожат. Но знанията са важни.

3.   Най-тъпо е когато помогнеш на някого, после вземат твоя тест и ти пишат двойка, а човека, на когото си помогнал, си премълчава истината и изкарва поне 5 без грам знания

4.   Благодаря на всички! Извинете че отговарям късно. Номер 2, какво искаш да кажеш за двойката по Български Език. Ако имаш в предвид, че не съм грамотен, аз не виждам да имам грешка. Кажи какво си имал в предвид!

5.   Не съм 2, но се пише „предвид“, няма „в“. И наистина имаш много грешки. Учи, момче!

6.   Прав е човекът да ти пише двойка, защото утре тая дрисла къде я мързи да учи и и помагаш може да се уреди по - добре в живота от теб и тогава вярвай ми ще те хване голям яд! И на мен така са ми писали двойки за назидание по същата причина ама не съм оревавала форумите за това. И се благодари, че е двойка защото двойката поне може поправиш едно време за подсказване е имало оценка единица, която много трудно се е поправяла.

7.   Не беее... Правиш го грешно. Аз винаги писах масово домашните на класа, но и исках пари за тази си работа. Честно казано, не ме интересува, как съм им помогнал или навредил. Искаха домашни, искаха да завършат, това беше лесния начин, защото 6ица на домашна, има същата стойност, като 6ца на контролно, а аз направих хубави парички :)

8.   Хаха номер 5 го закова.
Масово пишат предвид с"в", както и "й" вместо "и"
Иначе са много грамотни хд