Споделена история от Тинейджърски

Харесвам момиче с което най-вероятно нямам шанс
Историята е малко дълга и заплетена, за това благодаря предварително на всеки който ще я прочете до край.
Аз съм момче на 15 години. В началото на годината аз и няколко мой приятеля се запознахме с две момичета съвсем случайно. Излезнахме 2-3 пъти с тях и беше много забавно, но след това някак си спряхме да излизаме. Едното от тези две момичета(нека я наричаме София) ми направи впечатление още от първият път в който я видях, че е супер сладка. Още от тогава си я харесах леко, но не беше нищо кой знае какво. Бях почти забравил за София, но около 2 месеца по-късно, една вечер, тя ми помаха в месинджър без да иска. От там си писахме малко и след още някакво време, аз почнах да й пиша от понякога и тя изведнъж почна да ми говори за проблемите си. Проблемите й не бяха чак толкова сериозни, но начините по които тя реагираше, бяха доста сериозни. Тя ми казваше, че съм един от много малкото които я разбират и аз се опитвах да й помагам с каквото мога. Някак си развихме някакви странни взаимоотношения. Аз и писах от време на време, а тя доста често ми разказваше за проблемите си и аз се опитвах да й помагам. От време на време "флиартувахме"(главно аз) като и казвах, че е сладка и такива работи. Наричах я доста често "сладурана" или "бонбонче"и тя също ми казваше така понякога. Всеки път когато качваше нова снимка искаше да пиша някакви плейбой коментари под снимката. Беше забавно, но усещах, че всичко е просто пириятелско и на ебавка. Говореше ми за всичките й гаджета. По принцип планирах да действам рано или късно, понеже си мислех, че имам поне някъв шанс. Доста често си говорихме за това да се видим някой път, но нямаше предвид само двамата, ами тя и нейната приятелка с всички нас. Проблемът е, че наскоро тя стана 8-ми клас и като цяло почна да дружи с много по-различна компания. Преди гаджетата и бяха на нейната възраст(знам, че звучи като все едно и тя не знае какво иска и то донякъде е така), а сега движи в компания където има 5-6 момичета 04, 03 и около 20 момчета 02, 01, 00 и тн. Почна да пуши много и всякакви такива работи. Проблемът е, че тя стана една от онези момичета които аз мразя. Проблемът е, че тези момичета си падат по някакви "готни" момчета които реално са просто курвари. За последно си писахме преди 2-3 седмици, като тогава ми говореше за всички тея работи с новата компания и как имала гадже, но той я е зарязал без дори да й обясни защо. Също така и си говорихме отнова за това да се виждаме и тя предложи да се видим скоро, но аз и казах, че имаме някакви планове в близките седмици(реално просто не исках да се виждаме понеже е безсмислено, пък и тя няма предвид да се види само с мен). ОТ тогава не сме си писали, но вчера тя писа на един приятел. Той ми каза горе долу какво са си писали, не е кой знае какво, но все пак ми стана малко тъпо, че не е писала на мен. Естествено тя не е длъжна да ми пише, но просто ми стана гадно. Както и да е, аз просот мисля, че не съм от онези "готините" момчета които тя харесва. Нямам много приятели и не обичам да се запознавам с много нови хора, понеже нямам общи интереси с почти никой. Аз се интересувам от наука, а хората смятат науката за тъпа и скучна(според мен е точно обратното). Също така съм и малко срамежлив и като вземем в предвид всички тези неща, разбирам защо момичетата не ме харесват. Та искам да ви питам, дали изобщо имам някъв шанс според вас. Най-разумно ще е да се откажа, обаче аз не искам да се откажа просто ей така. Искамда опитам дори и да имам минимален шанс. Какво да правя?

Коментари

1.   Трябва да се пробваш с нея, аз съм момиче и знам от опит че ние трудно се решаваме да направим първата стъпка. Ако отново ти предложи да излезете не ѝ отказвай и я попитай дали иска да излезете само двамата. Няма нищо срамно да харесваш някого и да му признаеш. А ако момичето ти откаже не се отчайвай, това означава че не те заслужава.