Споделена история от Тинейджърски

Твърде добра съм
Здравейте на всички имам проблем с едно от момиче от мойта компания. Тя от скоро излиза с нас вече от год и нещо и в началото беше много мила, сладка добра, но с времето се промени много стана надута, егоистична само говори зад гърбовете на някой. Аз направих нещо което беше много грешно от моя страна и много съжалявам и тя разбра и от тогава се държи ужасно с мене. В началото разбирах защо, защото имах голяма вина и с нея не си говорехме и мислех, че до там ще бъде нашето приятелство, обаче с времето тя почна отново да ми говори, разказва разни нещта и дори понякога иска да излизаме и аз мислех че нещтата са се оправили, но явно не са се защото тя е на моменти един ден се държи добре с мене друг ден не се. И примерно нейното гадно държание с мене е да почне да ме коментира примерно устните ми били малки, била сам твърде добра, немога да се защитавам и тем подобни. Но все ми намира некви недостатъци. И за мене гадното е че преди умеех да се опълчвам на хората да се защитавам, но това момиче вече почна много да ме мачка се едно и всичко което ми казва го взимам навътре и почвам да губя вяра и съмнения в себе си и ми създава комплекси и не че ме е страх от нея ама като ми каже нещо и мълча и се чуда какво да кажа и според мен защото вижда че не и отвръщтам и тя затова продължава.

При нас има още 2 момичета която едната си казва какво мисли и когато тва момиче(което имам проблем с нея) и каже нещо не мълчи а и се опълчва и тя дори много пъти ми е казвала ако и кажа нещо че ще спре, но не ми се получава дори сам опитвала да говора с нея и никва промяна. А другото момиче дори което и се води много по близка от мене направи същото нещо като мен дори по зле и тя знае, но явно някак си не иска да го повярва защото с нея се държи добре и нищо не и казва даже по близки са станали. И не знам какво да права за това питам за съвет защото ми писна да я слушам и сме в една компания и не се интересувам от нейното приятелство ама поне като сме всички заедно да я търпа някак си въпреки че много хора казват че се държи мн детинско, моля кажете ми какво да права и ако може без лоши мнения. Мерси предварително :)

Коментари

1.   Бягай с 200 км/ч от тая интригантка злобна! Имам опит с подобно момиче. Що комплекси ми беше набила, с години не можах да се отърва от тях после. Избягвай я, не ? говори, игнорирай я тотално. Тъкмо ще видиш другите две на чия страна ще застанат, т. е. дали са ти истински приятелки.

Борония

3.   Аз не бих си замълчала повече от един път! Това, че си добра е прекрасно качество, но това че си мълчиш не е в твоя полза. Това момиче всъщност е много слабохарактерно. Защо не се вгледаш с нея както тя в теб, когато ти казва че имаш тънки устни ти потърси в нея нещо което не ти харесва и и го кажи. Сигурна съм че страшно много ще се засегне, дори и да се опита да го прикрие.

4.   Глей сега. Не си точно 'добра', а мекушава добродушка. Да си добър не означава да позволяваш на дружките ти да те мачкат и да ти се качват на главата. Казваш, че си постъпила кофти спрямо другото момиче, но си съжалила и си и показала по всевъзможни начини, че не се гордееш с грешката си. Всеки е правил глупости, наранявал е, засягал е. Това не е причина да се самонаказваш толкова дълго.
Ти още растеш и в момента си изграждаш модел на общуване, на изява, на отношение към себе си и другите. Като се криеш зад подобни клишета - "помощ, много съм добричка, тормозят ме", сама даваш сигнали, че си жертва. Още по-зле - приемаш, че си жертва и оставяш на другите да преценят доколко могат да нахлуят в личното ти пространство и да се възползват от теб. Не те, а ти решаваш! Ти си поставяш границите, ти изритваш натрапниците и грубияните.
Тази мацка, която те тормози, също си има своите комплекси и страхове, но добре ги прикрива. Ако е толкова щастлива и уверена в себе си, не би използвала околните (в случая - теб) вместо боксова круша. Хората, които се харесват, не се 'дърлят' и не обиждат. Питай я какъв и е проблемът следващия път. Дай и да разбере, че не си и отдушник. Отрежи я. Ако мислиш, че засега нямаш достатъчно самоувереност, за да я поставиш на място, по-добре избягвай компанията и.
И споко :)).

5.   Когато човек е добър това не му прави впечатление. При тебе си е прото идиотщина цялата ти история е безмислена. Стягай се докато е време.