Споделена история от Тинейджърски

Играе си на иди си - ела си
Здравейте : ) Всичко почна преди 3 месеца, когато по много болезнен за мен начин приключих една връзка и с цялото си сърце се втурнах в друга, но с най-неподходящия и същевременно най-добрия, този, който е всичко.. Ще се върна в началото-Ноември. Навън беше студено и аз се набих в едно кафе, бях единствената клиентка докато не дойдоха 2 доста по-големи момчета, които естествено ми бяха познати по физиономия (живеем в много малък град). В кафето има билярд и около този билярд има точно 4ри маси и аз бях седнала на едната, те дойдоха да играят и от всичките маси решиха да си оставят нещата при мен. Тогава той ме погледна и каза ”свободно ли е? ”, отвърнах положително.

След около 15 мин станах и си тръгнах. На другия ден разпитах за имената им и получих информация, след около 3 дена получих и покана за приятелство от въпросното момче в фейсбук и го приех. Март месец се почна харесване на публикации, премина на коментирането им, после харесването на снимките ми и накрая писане в чата. Веднага се сети коя съм каза, че е искал да се запознаем още тогава, но му е било не удобно. Разменихме скайповете си.

На другия ден бях жестоко наранена от тогавашния ми приятел. Споделих с него и се започна едно писане, което завърши с обвързване в фейсбук и думите „Ще се мъчим ли сериозно да сме заедно? ” отговорих „ разбира се” и така бяхме щастливи до 24. 03, когато си дойде от града, в който работи за да се видим. Уговорихме си среща в същото кафе беше страхотно! За един ден.. На другия ден беше в същото кафе с 4ри момичета и не ми обърна никакво внимание, както и аз на него. След това научих, че се е целувал с едно момиче.

Скъсах с него, но още го искам и още изтръпвам като го видя. Вслушах се в думите на един приятел да не се отказвам, да не карам с резервна гума, защото няма да съм щастлива. Писах му. Уговорихме си пак среща, казах му че искам да говорим. Взех една обща позната за подкрепа. Той дойде, но и казал че не иска да говорим, но в същия момент пожела да ме откара до вкъщи. Съгласих се, което беше грешка, защото нашите го видяха и го предупредиха да не се доближава до мен (майка ми беше в течение).

След това сме си казвали само здравей-здрасти. До миналата седмица когато за първи път от толкова време ми писа „Охо ти си жива” и аз да жива съм, съобщи ми, че много често идвал в моето село (аз го знаех от приятелки, но го избягвах) след 2 дена се засякохме в същото кафе и той почна да се закача. Като влезе видя, че съм седнала вътре на същата маса като първата ни среща и той почна да играе билярд и после дойде онази познатата и почна да му се натиска нарочно. Той обаче слушаше какво си приказвахме и се обаждаше само. Почнахме да се снимаме и той каза „ей заринаха фейсбук от снимки” на другия ден качих въпросните снимки и той ми писа коментар на едната, на която играех билярд :”Като не можеш що пипаш”, аз отвърнах „Уча се” той:Ма майкоо ;дд, аз :Що ти роден ли се научи? И той :да, Това беше. Та пиша ви за съвет, искам го, но не мога така. Казаха ми да го накарам да се влюби, но как? Страх ли го е? Казал е, че го кефя, че иска сериозна връзка с мен, същото време бяга.. Моля за съвет, умолявам ви, загубих си разума по него.. 0т една страна обвинявам и себе си, че не отидох тогава при него, а се направих на интересна, защото е казал на една приятелка „Тя защо не дойде при мен като ме видя с тези момичета, нали тя ми е приятелката? ”, но просто ме беше страх да не ме отблъсне, да не ме унижи.. Мерси на всички отделили от времето си : )

П. П. С: На 15 съм, а той на 21..

Коментари

1.   Мисля, че не е сериозен. Не се занимавай.

2.   Офф.. момчето, момичето, познатата, билярда, фейсбука, снимките, майката, кафенто, масата! Пу.. нищо не разбрах ама е доста голям според мен и не се занимавай!

3.   Мисля, че той малко те харесва. Но само толкова. Не се сърди на момчето, той знае, че имате значителна разлика в годините. Сами по себе си 6 години не са чак толкова много, но в тази 'младата' възраст се усещат ако ме разбираш. Ти сега се вълнуваш от едни неща, мислиш и говориш по начин, който той го е надживял и не си му интересна. Може да го привличаш физически, но само толкова. Даже коректно е постъпил, ако беше някой щеше да те подлъже да спиш с него и да те остави. Аз съм малко по-голяма от него и не мога да си представя да се сприятеля с 15 годишен. Няма за какво да си говорим. Намери си по-малък. Това е от мен.

4.   От авторката към номер 3: Повечето му "приятелки" са на моята възраст : )

5.   значи 3 е прав(а) - ти си му мъничка. Харесва те, разбира се - вече си развита физически жена, но пък знае, че с теб не може да има това, което ще му даде една по-големичка (секс).
Иначе, имаш правото, разбира се, да правиш секс добороволно с мъж и той не е подсъдим за това (след навършване на 14-тата година), но много мъже се страхуват от контакти - не само сексуални, но и целуване, „да ходят“ с момичета на твоята възраст, защото ако се скарате да кажем и ти отидеш в полицията и кажеш, че не е било доброволно - само кажеш! -той отива в затвора - най-малкото за блутство с непълнолетна (заради едно цуни-гуни да кажем).
Мъжете знаят това - рискът е голям, защото законът защитава непълнолетните и им дава повече права - те не трябва да доказват, че е бил без съгласие контактът, а само, че такъв е имало - например, видели са ви да се целувате в кафе.

Повечето мъже си мислят, че след 16 год. свободите са по-големи, но не е така. М-у 14-тата и 18-тата година ограниченията са еднакви според параграф 149 НК следващи.
Ако му спечелиш доверието, кой знае, но има и друго - ще му се подиграват приятелите, че е с някаква пикла, а на тази възраст и по малките селца и паланки е много важен и общественият натиск.

Съветвам те да бъдеш готина, да бъдеш пичка, да не досаждаш и да не се държиш като пикла. Спечели му доверието, приятелството и кой знае... но изчакай него! Не се натрапвай, защото точно ще се докажеш като незряла пикла!

6.   Няма значение, че приятелките му са 15 годишни, това не променя казаното. Той е мъж все пак, нормално е да поддава като му се натискат по-малките момичета. Пък и по-лесно се лъжат с извинение :). Да го накараш да се влюби си е цяла война, а ти неможеш да се справиш. Моят съвет е намери си по-малко момче. Ако пък толкова много НЕГО искаш, не се натрапвай, не се прави на интересна, остави нещата в неговите ръце и чакай.. пък кой знае....
номер 3